Naar de inhoud

De Zijpe 7, Naaldwijk

De Zijpe 7 (2673 BE Naaldwijk, gemeente Westland, Zuid-Holland) is een twee-onder-een-kapwoning uit 2005, met 196 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 261 m², in de buurt Woerdblok.

Waarde-indicatie

€ 1.044.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 908.000€ 1.179.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 13%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 150 meter, tussen oktober 2021 en oktober 2025.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 858.000

€ 772.000 tot € 944.000 · marge ± 10% in plaats van ± 13%

verwachte vraagprijs € 880.000

€ 890.000

€ 801.000 tot € 979.000 · marge ± 10% in plaats van ± 13%

verwachte vraagprijs € 914.000

€ 944.000

€ 821.000 tot € 1.067.000 · marge ± 13%

verwachte vraagprijs € 973.000

€ 1.046.000

€ 910.000 tot € 1.182.000 · marge ± 13%

verwachte vraagprijs € 1.060.000

€ 1.085.000

€ 944.000 tot € 1.226.000 · marge ± 13%

verwachte vraagprijs € 1.115.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van De Zijpe 7 in Naaldwijk en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Woerdblok als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Woerdblok

€ 4.773

per m², alle woningtypen

+12% voor deze woning

Deze woning

€ 5.324

per m² × 196 m² = € 1.044.000

Verhoogt de prijs per m²2

  • Bouwjaar 2005

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    duidelijk
  • Energielabel A

    Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. Dit label is vóór 2021 vastgesteld, met een oudere rekenmethode dan de huidige (NTA 8800). Zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.

    duidelijk

Verlaagt de prijs per m²2

  • Eigen perceel van 261 m²

    Weinig grond voor een woning van 196 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.

    duidelijk
  • Twee-onder-een-kapwoning van 196 m²

    Een twee-onder-een-kapwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Woerdblok: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    duidelijk

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Woerdblok. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij De Zijpe 7?

Verwachte vraagprijs

€ 1.065.000

tussen € 956.000 en € 1.170.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

−2% eronder verkocht

Verwachte verkoopprijs

€ 1.044.000

tussen € 908.000 en € 1.179.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 1.044.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 2% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Woerdblok, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
28
daarvan ging boven de vraagprijs weg
54%
de mediane verkoop lag op de vraagprijs
±0%

Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van De Zijpe 7 zich?

Een woning van deze waarde in Zuid-Holland was in november 2016 ongeveer € 504.000 waard en is nu € 1.044.000: +107% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Zuid-Holland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 1.044.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 512.000± 18%—
januari 2018€ 557.000± 17%+9%
januari 2019€ 607.000± 17%+9%
januari 2020€ 643.000± 16%+6%
januari 2021€ 705.000± 16%+10%
januari 2022€ 848.000± 15%+20%
januari 2023€ 860.000± 15%+1%
januari 2024€ 863.000± 14%+0%
januari 2025€ 956.000± 14%+11%
januari 2026€ 1.020.000± 13%+7%
september 2026€ 1.044.000± 13%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Zuid-Holland en die voor twee-onder-een-kapwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Zuid-Holland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van De Zijpe 7?

Postcode2673 BE
WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij4e van 20 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte196 m²
Bouwjaar2005
Perceeloppervlakte261 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelA · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2020. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand632 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand9,7 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 53 panelen
Op 142 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het zuidwesten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Naaldwijk

Gemiddelde verkoopprijs€ 585.696
Gemiddeld per m²€ 5.195
Gemiddelde verkooptijd39 dagen
Verkocht in 12 maanden278 woningen
Nieuw te koop gezet362 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een basisschool (300 meter) en een kinderdagverblijf (300 meter). Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 11,6 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 1,3 km.

Treinstation11,6 km
Groot overstapstation13,2 km
Oprit snelweg of N-weg1,3 km
Grote supermarkt1,6 km
Basisschool0,3 km
Kinderdagverblijf0,3 km
Huisarts1,4 km
Apotheek1,4 km
Ziekenhuis8,5 km
Restaurant1,1 km
Bibliotheek1,7 km
Binnenzwembad2,7 km
Bioscoop12 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt in het zeekleigebied. Deze woning is van 2005 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,19 in Woerdblok (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: slechts 3,5% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Westland 5,3%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 2005?

Gebouwd onder de bouwregels van 1992: vrijwel zonder asbest (verboden sinds 1993) en met redelijke isolatie. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1992 – 2011. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Isolatie goed, maar niet naar huidige maatstafDubbel glas en spouw-, dak- en vloerisolatie zijn standaard, maar de eisen lagen lager dan nu. Naar HR++-glas of extra dakisolatie is vaak nog winst te halen.
Ketel en ventilatie op leeftijdEen cv-ketel of ventilatiesysteem uit de bouwtijd is aan vervanging toe, of al eens vervangen. Vraag na hoe oud ze zijn.

Welke woningen lijken op De Zijpe 7?

Twee-onder-een-kapwoningen in Woerdblok met een vergelijkbare oppervlakte.

De Zijpe 7 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de De Zijpe?

32 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over De Zijpe 7

Wat is De Zijpe 7 in Naaldwijk waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 908.000 en € 1.179.000: 196 m² maal € 5.324 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Naaldwijk en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 13% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij De Zijpe 7?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 1.065.000, tussen € 956.000 en € 1.170.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 1.044.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is De Zijpe 7 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 705.000 in januari 2021 naar € 1.044.000 nu: +48%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Zuid-Holland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft De Zijpe 7?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 196 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is De Zijpe 7?

Dit is een twee-onder-een-kapwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is De Zijpe 7?

Het bouwjaar is 2005, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft De Zijpe 7?

Energielabel A, vastgesteld bij een opname in 2020. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Hoe groot is het perceel van De Zijpe 7?

Het kadastrale perceel is 261 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.