Barbarastraat 11, Munstergeleen
Barbarastraat 11 (6151 CH Munstergeleen, gemeente Sittard-Geleen, Limburg) is een hoekwoning uit 1950, met 81 m² verwarmde woonruimte (geregistreerd: 117 m² gebruiksoppervlakte), in de buurt Munstergeleen.
Waarde-indicatie
€ 313.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 18%.
Meegewogen: 6 vergelijkbare verkopen binnen 351 meter, tussen mei 2021 en maart 2026.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte117 m²
- Bouwjaar1950
- WoningtypeHoekwoning
- Prijs per m²€ 2.676voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Munstergeleen als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Munstergeleen
€ 3.062
per m², alle woningtypen
−13% voor deze woning
Deze woning
€ 2.676
per m² × 117 m² = € 313.000
Verhoogt de prijs per m²1
- Perceel van 4.433 m², gedeeld door 14 woningenduidelijk
Ruim bemeten voor een woning van 117 m².
Verlaagt de prijs per m²4
- Gemeten woonoppervlakte 81 m², geregistreerd 117 m²sterk
De energieadviseur mat in de woning minder verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.
- Bouwjaar 1950duidelijk
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.
- Hoekwoning van 117 m²licht
Een hoekwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Munstergeleen: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².
- Energielabel Clicht
Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Munstergeleen. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Barbarastraat 11?
Verwachte vraagprijs
€ 301.000
tussen € 256.000 en € 347.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+4% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 313.000
tussen € 257.000 en € 369.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 313.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een hoekwoning in deze prijsklasse en in Munstergeleen verwachten we dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Munstergeleen, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 42
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 76%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 4%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Barbarastraat 11 zich?
Een woning van deze waarde in Limburg was in november 2016 ongeveer € 156.000 waard en is nu € 313.000: +101% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Limburg volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 157.000 | ± 23% | — |
| januari 2018 | € 166.000 | ± 22% | +5% |
| januari 2019 | € 179.000 | ± 22% | +8% |
| januari 2020 | € 191.000 | ± 21% | +7% |
| januari 2021 | € 210.000 | ± 21% | +10% |
| januari 2022 | € 248.000 | ± 20% | +18% |
| januari 2023 | € 251.000 | ± 20% | +1% |
| januari 2024 | € 261.000 | ± 19% | +4% |
| januari 2025 | € 291.000 | ± 19% | +12% |
| januari 2026 | € 307.000 | ± 18% | +6% |
| september 2026 | € 313.000 | ± 18% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Limburg en die voor hoekwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Limburg; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Barbarastraat 11?
| Postcode | 6151 CH |
|---|---|
| Woningtype | Hoekwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 1e van 4 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 117 m² · waarvan 81 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 1950 |
| Perceeloppervlakte | 317 m² · aandeel in een kavel van 4.433 m² die met 14 woningen wordt gedeeld |
| Energielabel | C · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2023. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 356 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) |
| Bouwlagen | 3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 7,8 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 10 panelen Op 25 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het noordwesten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Munstergeleen
| Gemiddelde verkoopprijs | € 411.340 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.249 |
| Gemiddelde verkooptijd | 74 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 49 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 55 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (500 meter), een basisschool (100 meter), een huisarts (300 meter), een kinderdagverblijf (100 meter) en een apotheek (600 meter). Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,3 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 1,3 km.
| Treinstation | 2,3 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 4,3 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1,3 km |
| Grote supermarkt | 0,5 km |
| Basisschool | 0,1 km |
| Kinderdagverblijf | 0,1 km |
| Huisarts | 0,3 km |
| Apotheek | 0,6 km |
| Ziekenhuis | 3,6 km |
| Restaurant | 0,6 km |
| Bibliotheek | 3,5 km |
| Binnenzwembad | 2,9 km |
| Bioscoop | 3,6 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 92% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt in het heuvelland. Deze woning is van 1950. Woningen van vóór 1970 hebben vaker een kwetsbare fundering, maar de kaart ziet in dit gebied geen verhoogd risico. Bij aankoop blijft aandacht voor de fundering verstandig. |
|---|---|
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt.
Waar let u op bij een woning uit 1950?
Wederopbouw: snel gebouwd, met de materialen die er waren, zonder isolatie en steeds vaker met asbest. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1946 – 1964. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Asbest mogelijk | Asbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten. |
|---|---|
| Gebouwd zonder isolatie-eis | Pas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is. |
| Loden waterleidingen | Tot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop. |
| Wisselende materiaalkwaliteit | Na de oorlog was er weinig materiaal en werd gebouwd met wat er was. De kwaliteit verschilt daardoor per project; een bouwkundige keuring zegt hier meer dan het bouwjaar. |
Welke woningen lijken op Barbarastraat 11?
Hoekwoningen in Munstergeleen met een vergelijkbare oppervlakte.
- Julianalaan 41E
- Sittarderweg 18E
- Rosastraat 15D
- Weverstraat 20C
- Burg. Donnersstraat 35E
- Pancratiusstraat 21Geen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Barbarastraat?
24 woningen. Bekijk de hele straat.
- Barbarastraat 1
- Barbarastraat 2
- Barbarastraat 3
- Barbarastraat 4
- Barbarastraat 5
- Barbarastraat 6
- Barbarastraat 7
- Barbarastraat 8
- Barbarastraat 9
- Barbarastraat 10
- Barbarastraat 11
- Barbarastraat 12
Veelgestelde vragen over Barbarastraat 11
Wat is Barbarastraat 11 in Munstergeleen waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 257.000 en € 369.000: 117 m² maal € 2.676 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Munstergeleen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 18% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Barbarastraat 11?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 301.000, tussen € 256.000 en € 347.000. De waarde-indicatie is € 313.000: we verwachten dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Munstergeleen overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Barbarastraat 11 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 210.000 in januari 2021 naar € 313.000 nu: +49%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Limburg op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Barbarastraat 11?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 117 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee. Bij de energielabelopname is 81 m² verwarmde woonruimte gemeten.
Wat voor woning is Barbarastraat 11?
Dit is een hoekwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Barbarastraat 11?
Het bouwjaar is 1950, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Barbarastraat 11?
Energielabel C, vastgesteld bij een opname in 2023. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Barbarastraat 11 aan energie?
Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 200 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 103 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.