Naar de inhoud

Abshoven 29-4, Munstergeleen

Abshoven 29-4 (6151 GC Munstergeleen, gemeente Sittard-Geleen, Limburg) is een appartement uit 2005, met 143 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Abshoven.

Waarde-indicatie

€ 439.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 329.000€ 549.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 25%. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 361.000

€ 285.000 tot € 437.000 · marge ± 21% in plaats van ± 25%

verwachte vraagprijs € 355.000

€ 374.000

€ 296.000 tot € 453.000 · marge ± 21% in plaats van ± 25%

verwachte vraagprijs € 368.000

€ 397.000

€ 302.000 tot € 492.000 · marge ± 24% in plaats van ± 25%

verwachte vraagprijs € 393.000

€ 440.000

€ 330.000 tot € 550.000 · marge ± 25%

verwachte vraagprijs € 427.000

€ 456.000

€ 347.000 tot € 566.000 · marge ± 24% in plaats van ± 25%

verwachte vraagprijs € 448.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Abshoven 29-4 in Munstergeleen en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Abshoven als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Abshoven

€ 3.136

per m², alle woningtypen

−2% voor deze woning

Deze woning

€ 3.069

per m² × 143 m² = € 439.000

Verhoogt de prijs per m²3

  • Bouwjaar 2005

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    duidelijk
  • Energielabel A

    Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. Dit label is vóór 2021 vastgesteld, met een oudere rekenmethode dan de huidige (NTA 8800). Zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.

    duidelijk
  • Ligging in het gebouw: tussenliggende woonlaag

    Deze verdieping brengt landelijk gezien meer op dan de andere verdiepingen in een gebouw.

    licht

Verlaagt de prijs per m²2

  • Appartement van 143 m²

    Een appartement van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Abshoven: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    sterk
  • Bestemming Gemengd

    Geen zuivere woonbestemming. Dat beperkt de kring van kopers, en dat is in de verkoopprijzen terug te zien.

    duidelijk

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Abshoven. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Abshoven 29-4?

Verwachte vraagprijs

€ 428.000

tussen € 342.000 en € 515.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+3% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 439.000

tussen € 329.000 en € 549.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 439.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een appartement in deze prijsklasse en in Abshoven verwachten we dat de verkoopprijs 3% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Sittard-Geleen, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
757
daarvan ging boven de vraagprijs weg
69%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
4%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Abshoven 29-4 zich?

Een woning van deze waarde in Limburg was in november 2016 ongeveer € 218.000 waard en is nu € 439.000: +101% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Limburg volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 439.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 221.000± 30%—
januari 2018€ 240.000± 29%+9%
januari 2019€ 267.000± 29%+11%
januari 2020€ 288.000± 28%+8%
januari 2021€ 310.000± 28%+7%
januari 2022€ 361.000± 27%+17%
januari 2023€ 357.000± 27%−1%
januari 2024€ 375.000± 26%+5%
januari 2025€ 412.000± 26%+10%
januari 2026€ 429.000± 25%+4%
september 2026€ 439.000± 25%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Limburg en die voor appartementen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Limburg; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Abshoven 29-4?

Postcode6151 GC
WoningtypeAppartement · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Gebruiksoppervlakte143 m²
Bouwjaar2005
Ligging in het gebouwTussenliggende woonlaag, op de hoek van het gebouw · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
EnergielabelA · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2016. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand11.833 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) — dit is het hele gebouw, niet deze woning
Hoogte van het pand7,3 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormDeels plat, deels schuin dak

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Munstergeleen

Gemiddelde verkoopprijs€ 411.340
Gemiddeld per m²€ 3.249
Gemiddelde verkooptijd74 dagen
Verkocht in 12 maanden49 woningen
Nieuw te koop gezet55 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (1,0 km), een basisschool (900 meter), een huisarts (1,0 km), een kinderdagverblijf (500 meter) en een apotheek (1,0 km). Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,3 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 2,0 km.

Treinstation1,3 km
Groot overstapstation4,9 km
Oprit snelweg of N-weg2 km
Grote supermarkt1 km
Basisschool0,9 km
Kinderdagverblijf0,5 km
Huisarts1 km
Apotheek1 km
Ziekenhuis2,7 km
Restaurant0,1 km
Bibliotheek2,6 km
Binnenzwembad2,2 km
Bioscoop3,5 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 50% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt in het heuvelland. Deze woning is van 2005 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
BestemmingGemengde bestemming — Gemengd
Volgens het geldende bestemmingsplan mag hier meer dan alleen wonen: denk aan winkels, horeca, kantoren of dienstverlening, afhankelijk van wat het plan toelaat. Dat betekent levendigheid en voorzieningen dichtbij, maar ook kans op reuring en verkeer. Gemeten op werkelijke verkoopprijzen ligt de prijs op zo'n plek gemiddeld 4% lager dan bij een zuivere woonbestemming, en ons bedrag houdt daar rekening mee.

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt.

Waar let u op bij een woning uit 2005?

Gebouwd onder de bouwregels van 1992: vrijwel zonder asbest (verboden sinds 1993) en met redelijke isolatie. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1992 – 2011. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Isolatie goed, maar niet naar huidige maatstafDubbel glas en spouw-, dak- en vloerisolatie zijn standaard, maar de eisen lagen lager dan nu. Naar HR++-glas of extra dakisolatie is vaak nog winst te halen.
Ketel en ventilatie op leeftijdEen cv-ketel of ventilatiesysteem uit de bouwtijd is aan vervanging toe, of al eens vervangen. Vraag na hoe oud ze zijn.

Welke woningen lijken op Abshoven 29-4?

Appartementen in Abshoven met een vergelijkbare oppervlakte.

Abshoven 29-4 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Abshoven?

48 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Abshoven 29-4

Wat is Abshoven 29-4 in Munstergeleen waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 329.000 en € 549.000: 143 m² maal € 3.069 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Munstergeleen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 25% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Abshoven 29-4?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 428.000, tussen € 342.000 en € 515.000. De waarde-indicatie is € 439.000: we verwachten dat de verkoopprijs 3% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Munstergeleen overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Abshoven 29-4 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 310.000 in januari 2021 naar € 439.000 nu: +42%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Limburg op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Abshoven 29-4?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 143 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Abshoven 29-4?

Dit is een appartement. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Abshoven 29-4?

Het bouwjaar is 2005, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Abshoven 29-4?

Energielabel A, vastgesteld bij een opname in 2016. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Op welke woonlaag ligt Abshoven 29-4?

Dit appartement heeft woonruimte boven én onder zich. Dat staat zo in de energielabelopname, waarbij een adviseur ter plaatse is geweest. De ligging telt mee in het bedrag: een woning met verwarmde woonruimte boven én onder zich verliest minder warmte dan een woning onder het dak of op de begane grond, en dat is terug te zien in de verkoopprijzen.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.