Sportlaan 131, Lisse
Sportlaan 131 (2161 VA Lisse, Zuid-Holland) is een appartement uit 2024, met 69 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Zeeheldenbuurt.
Waarde-indicatie
€ 486.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 11%.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 171 meter, tussen mei 2021 en juli 2026.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte69 m²
- Bouwjaar2024
- WoningtypeAppartement
- Prijs per m²€ 7.049voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Zeeheldenbuurt als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Zeeheldenbuurt
€ 5.113
per m², alle woningtypen
+38% voor deze woning
Deze woning
€ 7.049
per m² × 69 m² = € 486.000
Verhoogt de prijs per m²4
- Bouwjaar 2024sterk
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.
- Appartement van 69 m²duidelijk
Een appartement van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Zeeheldenbuurt.
- Energielabel A+++duidelijk
Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager.
- Gemeten woonoppervlakte 71 m², geregistreerd 69 m²licht
De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Zeeheldenbuurt. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Sportlaan 131?
Verwachte vraagprijs
€ 466.000
tussen € 425.000 en € 507.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+4% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 486.000
tussen € 433.000 en € 540.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 486.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een appartement in deze prijsklasse en in Zeeheldenbuurt verwachten we dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Zeeheldenbuurt, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 20
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 80%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 4%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Sportlaan 131 zich?
Een woning van deze waarde in Zuid-Holland was in november 2016 ongeveer € 226.000 waard en is nu € 486.000: +115% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Zuid-Holland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 231.000 | ± 16% | — |
| januari 2018 | € 262.000 | ± 15% | +13% |
| januari 2019 | € 298.000 | ± 15% | +14% |
| januari 2020 | € 320.000 | ± 14% | +7% |
| januari 2021 | € 344.000 | ± 14% | +8% |
| januari 2022 | € 406.000 | ± 13% | +18% |
| januari 2023 | € 403.000 | ± 13% | −1% |
| januari 2024 | € 413.000 | ± 12% | +3% |
| januari 2025 | € 456.000 | ± 12% | +10% |
| januari 2026 | € 475.000 | ± 11% | +4% |
| september 2026 | € 486.000 | ± 11% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Zuid-Holland en die voor appartementen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Zuid-Holland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Sportlaan 131?
| Postcode | 2161 VA |
|---|---|
| Woningtype | Appartement · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Gebruiksoppervlakte | 69 m² |
| Bouwjaar | 2024 |
| Ligging in het gebouw | Tussenliggende woonlaag · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Energielabel | A+++ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2024. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 3.388 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) — dit is het hele gebouw, niet deze woning |
| Bouwlagen | 4 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Dakvorm | Plat dak |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Lisse
| Gemiddelde verkoopprijs | € 562.578 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 5.128 |
| Gemiddelde verkooptijd | 33 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 298 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 341 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (600 meter), een basisschool (200 meter), een huisarts (300 meter), een kinderdagverblijf (300 meter) en een apotheek (600 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 4 grote supermarkten en 3 basisscholen. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 6,0 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 1,0 km.
| Treinstation | 6 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 15 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1 km |
| Grote supermarkt | 0,6 km |
| Basisschool | 0,2 km |
| Kinderdagverblijf | 0,3 km |
| Huisarts | 0,3 km |
| Apotheek | 0,6 km |
| Ziekenhuis | 12,6 km |
| Restaurant | 0,7 km |
| Bibliotheek | 0,7 km |
| Binnenzwembad | 0,1 km |
| Bioscoop | 1,1 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 2% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt in de duinen. Deze woning is van 2024 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Bestemming | Woongebied Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4,18 in Zeeheldenbuurt (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2024?
Gebouwd onder strengere energie-eisen. Nieuwbouw van na half 2018 heeft bijna altijd geen gasaansluiting meer. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode vanaf 2012. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen bekende gebreken zoals asbest of betonrot. Let eerder op de afwerking en op kleine gebreken bij de oplevering dan op de constructie. |
|---|---|
| Goed geïsoleerd, dus goed ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen laten weinig lucht door. Wie het ventilatiesysteem niet goed gebruikt, kan last krijgen van vocht of bedompte lucht. |
Welke woningen lijken op Sportlaan 131?
Appartementen in Zeeheldenbuurt met een vergelijkbare oppervlakte.
Wij kunnen Sportlaan 131 niet onderscheiden van 19 andere woningen
Op alles wat wij van deze woning weten — woningtype, woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en postcode — is zij gelijk aan 19 andere woningen in hetzelfde blok.
Ze krijgen daarom hetzelfde richtbedrag. Dat is geen afronding en geen tekortkoming van de berekening: onze bronnen kennen tussen deze woningen simpelweg geen verschil.
Waar de werkelijke waarde dan wél uit elkaar loopt, en wat wij niet kunnen zien: de staat van onderhoud, de afwerking en de keuken, of er een dakkapel of uitbouw is, op welke verdieping de woning ligt en waar hij op uitkijkt, en of er recent verbouwd is. Bij appartementen telt daarnaast de financiële staat van de VvE mee. Dat zijn precies de dingen die een taxateur ter plaatse wél ziet, en het is de reden dat een richtbedrag een vertrekpunt is en geen taxatie.
Klopt er iets niet aan de gegevens van deze woning, of weet u meer? Geef het aan ons door.
Welke woningen liggen er nog meer aan de Sportlaan?
102 woningen. Bekijk de hele straat.
- Sportlaan 2
- Sportlaan 4
- Sportlaan 6
- Sportlaan 8
- Sportlaan 10
- Sportlaan 12
- Sportlaan 14
- Sportlaan 16
- Sportlaan 18
- Sportlaan 20
- Sportlaan 22
- Sportlaan 24
Veelgestelde vragen over Sportlaan 131
Wat is Sportlaan 131 in Lisse waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 433.000 en € 540.000: 69 m² maal € 7.049 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Lisse en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 11% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Sportlaan 131?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 466.000, tussen € 425.000 en € 507.000. De waarde-indicatie is € 486.000: we verwachten dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Lisse overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Sportlaan 131 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 344.000 in januari 2021 naar € 486.000 nu: +41%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Zuid-Holland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Sportlaan 131?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 69 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.
Wat voor woning is Sportlaan 131?
Dit is een appartement. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Sportlaan 131?
Het bouwjaar is 2024, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Sportlaan 131?
Energielabel A+++, vastgesteld bij een opname in 2024. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Sportlaan 131 aan energie?
Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 28 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 41 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn appartement waard?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.