Oerdijk 182C, Lettele
Een vrijstaande woning van 178 m² uit 2019, in de buurt Dorp Lettele.
Waarde-indicatie
€ 770.000
middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Bij dit woningtype, deze grootte en wat we verder van deze woning weten is de marge ± 25%.
Meegewogen: 5 vergelijkbare verkopen binnen 218 meter, tussen oktober 2021 en november 2025.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Bestemming wonen, geen zuivere woonbestemming
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
- Gebruiksoppervlakte178 m²
- Bouwjaar2019
- WoningtypeVrijstaande woning
- Prijs per m²€ 4.325voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Dorp Lettele naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Bouwjaar 2019 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode meer op dan gemiddeld. | omhoog |
| Vrijstaande woning van 178 m² Per m² brengt een vrijstaande woning van deze maat méér op dan de gemiddelde woning in Dorp Lettele — dat gemiddelde is een mix van alle woningtypen en maten. | omhoog |
| Eigen perceel van 421 m² Krap bemeten voor een woning van 178 m². Het model kijkt naar de verhouding tussen grond en woonoppervlak, niet naar het aantal vierkante meters alleen. | omlaag |
| Geen energielabel geregistreerd Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd. | niet bekend |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Dorp Lettele. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij Oerdijk 182C?
Verwachte vraagprijs
€ 746.000
tussen € 581.000 en € 911.000
als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden
+3% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 770.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 770.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse en in Dorp Lettele verwachten we dat de verkoopprijs 3% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente Deventer, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 1.235
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 82%
- de middelste verkoop boven de vraagprijs
- 8%
Dat deze woning lager uitkomt dan die middelste verkoop, komt doordat in deze prijsklasse minder overboden wordt, om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement en een woning die nu te koop komt, gemiddeld iets hoger in de markt gezet wordt dan de woningen in deze cijfers, die al verkocht zijn.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Oerdijk 182C zich?
Een woning van deze waarde in Overijssel was in oktober 2016 ongeveer € 381.000 waard en is nu € 770.000: +102% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Overijssel volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 384.000 | ± 30% | — |
| januari 2018 | € 406.000 | ± 29% | +6% |
| januari 2019 | € 432.000 | ± 29% | +7% |
| januari 2020 | € 458.000 | ± 28% | +6% |
| januari 2021 | € 504.000 | ± 28% | +10% |
| januari 2022 | € 604.000 | ± 27% | +20% |
| januari 2023 | € 641.000 | ± 27% | +6% |
| januari 2024 | € 635.000 | ± 26% | −1% |
| januari 2025 | € 705.000 | ± 26% | +11% |
| januari 2026 | € 759.000 | ± 25% | +8% |
| juni 2026 | € 770.000 | ± 25% | +1% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Overijssel en die voor vrijstaande woningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Overijssel; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Oerdijk 182C?
| Postcode | 7434 RC |
|---|---|
| Woningtype | Vrijstaande woning |
| Gebruiksoppervlakte | 178 m² |
| Bouwjaar | 2019 |
| Perceeloppervlakte | 421 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
| Inhoud van het pand | 462 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 2 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 9,6 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 18 panelen Op 54 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het oosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in de gemeente Deventer
| Gemiddelde verkoopprijs | € 474.689 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.485 |
| Gemiddelde verkooptijd | 32 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 1.362 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 1.579 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 7 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 9 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 2,3 km |
| Supermarkt | 0,3 km |
| Basisschool | 0,3 km |
| Kinderdagverblijf | 0,3 km |
| Huisarts | 3,9 km |
| Apotheek | 3,9 km |
| Ziekenhuis | 6,8 km |
| Restaurant | 0,4 km |
| Bibliotheek | 0,5 km |
| Binnenzwembad | 6,8 km |
| Bioscoop | 9,3 km |
Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 41% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 2019 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan valt deze woning onder de bestemming "Wonen" — geen zuivere woonbestemming. Wat er precies is toegestaan staat in de planregels; de gemeente kan die toelichten. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.18 in Dorp Lettele (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2019?
Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie. |
|---|---|
| Kierdichte bouw vraagt om ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden. |
Welke woningen lijken op Oerdijk 182C?
Vrijstaande woningen in Dorp Lettele met een vergelijkbare oppervlakte.
- Oerdijk 156A+
- Kapelweide 2BA
- Bathmenseweg 16Geen label
- Oerdijk 154Geen label
- Korenkamp 56Geen label
- Bathmenseweg 24Geen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Oerdijk?
65 woningen. Bekijk de hele straat.
- Oerdijk 97
- Oerdijk 99
- Oerdijk 101
- Oerdijk 103
- Oerdijk 105
- Oerdijk 105A
- Oerdijk 107
- Oerdijk 109
- Oerdijk 111
- Oerdijk 111A
- Oerdijk 111B
- Oerdijk 111C
Veelgestelde vragen over Oerdijk 182C
Wat is Oerdijk 182C in Lettele waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 577.000 en € 962.000: 178 m² maal € 4.325 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in de gemeente Deventer en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 25% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Oerdijk 182C?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 746.000, tussen € 581.000 en € 911.000. De waarde-indicatie is € 770.000: we verwachten dat de verkoopprijs 3% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in de gemeente Deventer overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Oerdijk 182C in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 504.000 in januari 2021 naar € 770.000 nu: +53%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Overijssel op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Oerdijk 182C?
178 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Oerdijk 182C?
Dit is een vrijstaande woning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Oerdijk 182C?
Het bouwjaar is 2019, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Oerdijk 182C?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Hoe groot is het perceel van Oerdijk 182C?
Het kadastrale perceel is 421 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.