Naar de inhoud

van Ostadestraat 9, Hengelo

van Ostadestraat 9 (7556 EW Hengelo, gemeente Hengelo (O.), Overijssel) is een twee-onder-een-kapwoning uit 1938, met 102 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 234 m², in de buurt 't Wilbert.

Waarde-indicatie

€ 379.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 315.000€ 444.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 17%. De marge is hier breder, omdat nergens staat of een woning uit deze bouwperiode met dit energielabel verbouwd is.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 78 meter, tussen februari 2022 en juni 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 312.000

€ 271.000 tot € 352.000 · marge ± 13% in plaats van ± 17%

verwachte vraagprijs € 302.000

€ 324.000

€ 281.000 tot € 366.000 · marge ± 13% in plaats van ± 17%

verwachte vraagprijs € 314.000

€ 343.000

€ 288.000 tot € 398.000 · marge ± 16% in plaats van ± 17%

verwachte vraagprijs € 334.000

€ 380.000

€ 316.000 tot € 445.000 · marge ± 17%

verwachte vraagprijs € 363.000

€ 394.000

€ 331.000 tot € 457.000 · marge ± 16% in plaats van ± 17%

verwachte vraagprijs € 381.000

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van van Ostadestraat 9 in Hengelo en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in 't Wilbert als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in 't Wilbert

€ 3.189

per m², alle woningtypen

+17% voor deze woning

Deze woning

€ 3.719

per m² × 102 m² = € 379.000

Verhoogt de prijs per m²4

  • Twee-onder-een-kapwoning van 102 m²

    Een twee-onder-een-kapwoning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in 't Wilbert.

    sterk
  • Gemeten woonoppervlakte 111 m², geregistreerd 102 m²

    De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    licht
  • Eigen perceel van 234 m²

    Ruim bemeten voor een woning van 102 m².

    licht
  • Bouwjaar 1938

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    licht

Verlaagt de prijs per m²1

  • Energielabel F

    Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs.

    sterk

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in 't Wilbert. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij van Ostadestraat 9?

Verwachte vraagprijs

€ 364.000

tussen € 316.000 en € 412.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+4% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 379.000

tussen € 315.000 en € 444.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 379.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse en in 't Wilbert verwachten we dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt 't Wilbert, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
39
daarvan ging boven de vraagprijs weg
74%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
4%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van van Ostadestraat 9 zich?

Een woning van deze waarde in Overijssel was in november 2016 ongeveer € 185.000 waard en is nu € 379.000: +105% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Overijssel volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 379.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 187.000± 22%—
januari 2018€ 198.000± 21%+6%
januari 2019€ 210.000± 21%+6%
januari 2020€ 222.000± 20%+6%
januari 2021€ 246.000± 20%+11%
januari 2022€ 296.000± 19%+20%
januari 2023€ 306.000± 19%+3%
januari 2024€ 308.000± 18%+1%
januari 2025€ 347.000± 18%+13%
januari 2026€ 374.000± 17%+8%
juni 2026€ 379.000± 17%+1%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Overijssel en die voor twee-onder-een-kapwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Overijssel; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van van Ostadestraat 9?

Postcode7556 EW
WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij1e van 2 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte102 m² · waarvan 111 m² verwarmd volgens de energielabelopname
Bouwjaar1938
Perceeloppervlakte234 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelF · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2026. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand366 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand9,5 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormDeels plat, deels schuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 21 panelen
Op 57 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het westen. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Hengelo

Gemiddelde verkoopprijs€ 401.874
Gemiddeld per m²€ 3.576
Gemiddelde verkooptijd37 dagen
Verkocht in 12 maanden1.014 woningen
Nieuw te koop gezet1.292 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (700 meter), een basisschool (500 meter), een huisarts (900 meter), een kinderdagverblijf (500 meter) en een apotheek (600 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 3 grote supermarkten. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,9 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 1,9 km.

Treinstation1,9 km
Groot overstapstation1,9 km
Oprit snelweg of N-weg1,9 km
Grote supermarkt0,7 km
Basisschool0,5 km
Kinderdagverblijf0,5 km
Huisarts0,9 km
Apotheek0,6 km
Ziekenhuis1,9 km
Restaurant0,6 km
Bibliotheek1,7 km
Binnenzwembad2,1 km
Bioscoop1,4 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 100% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1938. Woningen van vóór 1970 hebben vaker een kwetsbare fundering, maar de kaart ziet in dit gebied geen verhoogd risico. Bij aankoop blijft aandacht voor de fundering verstandig.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,24 in 't Wilbert (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 9,5% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Hengelo (O.) 7,6%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1938?

In deze tijd kwam de spouwmuur op. Kozijnen zijn van staal of hout, vloeren meestal van hout. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1920 – 1945. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Loden waterleidingenTot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop.
Gebouwd zonder isolatie-eisPas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is.
Houten vloeren boven een kruipruimteEen houten vloer op de begane grond kan last krijgen van vocht en zwam uit de kruipruimte. Ruikt het muf of veert de vloer, laat hem dan nakijken.
Stalen kozijnen laten kou doorStalen kozijnen uit deze tijd laten kou door en geven condens. Mooi, maar een zwakke plek voor de energierekening als ze er nog origineel in zitten.

Welke woningen lijken op van Ostadestraat 9?

Twee-onder-een-kapwoningen in 't Wilbert met een vergelijkbare oppervlakte.

van Ostadestraat 9 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de van Ostadestraat?

47 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over van Ostadestraat 9

Wat is van Ostadestraat 9 in Hengelo waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 315.000 en € 444.000: 102 m² maal € 3.719 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Hengelo en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 17% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij van Ostadestraat 9?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 364.000, tussen € 316.000 en € 412.000. De waarde-indicatie is € 379.000: we verwachten dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Hengelo overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is van Ostadestraat 9 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 246.000 in januari 2021 naar € 379.000 nu: +54%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Overijssel op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft van Ostadestraat 9?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 102 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee. Bij de energielabelopname is 111 m² verwarmde woonruimte gemeten.

Wat voor woning is van Ostadestraat 9?

Dit is een twee-onder-een-kapwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is van Ostadestraat 9?

Het bouwjaar is 1938, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft van Ostadestraat 9?

Energielabel F, vastgesteld bij een opname in 2026. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt van Ostadestraat 9 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 342 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 247 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.