Naar de inhoud

Julianalaan 29, Helmond

Julianalaan 29 (5707 HN Helmond, Noord-Brabant) is een hoekwoning uit 1928, met 206 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 427 m², in de buurt Steenweg en omgeving.

Waarde-indicatie

€ 785.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 628.000€ 942.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 20%. De marge is hier breder, omdat nergens staat of een woning uit deze bouwperiode met dit energielabel verbouwd is.

Meegewogen: 6 vergelijkbare verkopen binnen 281 meter, tussen juni 2022 en oktober 2025.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 646.000

€ 542.000 tot € 749.000 · marge ± 16% in plaats van ± 20%

verwachte vraagprijs € 656.000

€ 670.000

€ 563.000 tot € 777.000 · marge ± 16% in plaats van ± 20%

verwachte vraagprijs € 681.000

€ 710.000

€ 575.000 tot € 845.000 · marge ± 19% in plaats van ± 20%

verwachte vraagprijs € 725.000

€ 787.000

€ 630.000 tot € 945.000 · marge ± 20%

verwachte vraagprijs € 789.000

€ 816.000

€ 661.000 tot € 971.000 · marge ± 19% in plaats van ± 20%

verwachte vraagprijs € 827.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Julianalaan 29 in Helmond en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Steenweg en omgeving als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Steenweg en omgeving

€ 3.993

per m², alle woningtypen

−5% voor deze woning

Deze woning

€ 3.812

per m² × 206 m² = € 785.000

Verhoogt de prijs per m²3

  • Eigen perceel van 427 m²

    Ruim bemeten voor een woning van 206 m².

    duidelijk
  • Energielabel B

    Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. Dit label is door een adviseur ter plaatse opgenomen (NTA 8800). Sinds die labels de regel zijn, betalen kopers er iets minder premie voor.

    duidelijk
  • Gemeten woonoppervlakte 216 m², geregistreerd 206 m²

    De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    licht

Verlaagt de prijs per m²1

  • Hoekwoning van 206 m²

    Een hoekwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Steenweg en omgeving: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    sterk

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Steenweg en omgeving. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Julianalaan 29?

Verwachte vraagprijs

€ 790.000

tussen € 656.000 en € 924.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

−1% eronder verkocht

Verwachte verkoopprijs

€ 785.000

tussen € 628.000 en € 942.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 785.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een hoekwoning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 1% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Steenweg en omgeving, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
19
daarvan ging boven de vraagprijs weg
37%
de mediane verkoop onder de vraagprijs
1%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Julianalaan 29 zich?

Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 379.000 waard en is nu € 785.000: +107% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 785.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 384.000± 25%—
januari 2018€ 411.000± 24%+7%
januari 2019€ 441.000± 24%+7%
januari 2020€ 468.000± 23%+6%
januari 2021€ 515.000± 23%+10%
januari 2022€ 615.000± 22%+19%
januari 2023€ 630.000± 22%+2%
januari 2024€ 643.000± 21%+2%
januari 2025€ 729.000± 21%+13%
januari 2026€ 772.000± 20%+6%
juni 2026€ 785.000± 20%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor hoekwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Julianalaan 29?

Postcode5707 HN
WoningtypeHoekwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij4e van 7 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte206 m²
Bouwjaar1928
Perceeloppervlakte427 m² · kadastraal vastgesteld
Warmte in de zomerKan flink oplopen
De energielabelopname berekende een verhoogd risico op oververhitting (TOjuli 3,2; boven 1,2 geldt als aandachtspunt). In de praktijk merkt u dat aan warme slaapkamers op zomerse dagen. Zonwering, ventilatie of koeling helpen — de indicator zegt niets over de waarde van de woning, wel over het wooncomfort.
EnergielabelB · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2024. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand821 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand11,3 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormDeels plat, deels schuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 43 panelen
Op 119 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het noordoosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Helmond

Gemiddelde verkoopprijs€ 480.305
Gemiddeld per m²€ 4.061
Gemiddelde verkooptijd35 dagen
Verkocht in 12 maanden1.049 woningen
Nieuw te koop gezet1.438 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (400 meter), een basisschool (600 meter), een huisarts (300 meter), een kinderdagverblijf (500 meter) en een apotheek (500 meter). Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,9 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 2,9 km.

Treinstation1,9 km
Groot overstapstation1,9 km
Oprit snelweg of N-weg2,9 km
Grote supermarkt0,4 km
Basisschool0,6 km
Kinderdagverblijf0,5 km
Huisarts0,3 km
Apotheek0,5 km
Ziekenhuis0,5 km
Restaurant0,5 km
Bibliotheek0,9 km
Binnenzwembad0,9 km
Bioscoop1 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 85% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1928. Woningen van vóór 1970 hebben vaker een kwetsbare fundering, maar de kaart ziet in dit gebied geen verhoogd risico. Bij aankoop blijft aandacht voor de fundering verstandig.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,15 in Steenweg en omgeving (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidBovengemiddelde hinder van wegverkeer
  • Wegverkeer: 11,9% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Helmond 7,5%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1928?

In deze tijd kwam de spouwmuur op. Kozijnen zijn van staal of hout, vloeren meestal van hout. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1920 – 1945. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Loden waterleidingenTot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop.
Gebouwd zonder isolatie-eisPas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is.
Houten vloeren boven een kruipruimteEen houten vloer op de begane grond kan last krijgen van vocht en zwam uit de kruipruimte. Ruikt het muf of veert de vloer, laat hem dan nakijken.
Stalen kozijnen laten kou doorStalen kozijnen uit deze tijd laten kou door en geven condens. Mooi, maar een zwakke plek voor de energierekening als ze er nog origineel in zitten.

Welke woningen lijken op Julianalaan 29?

Hoekwoningen in Steenweg en omgeving met een vergelijkbare oppervlakte.

Julianalaan 29 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Julianalaan?

61 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Julianalaan 29

Wat is Julianalaan 29 in Helmond waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 628.000 en € 942.000: 206 m² maal € 3.812 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Helmond en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 20% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Julianalaan 29?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 790.000, tussen € 656.000 en € 924.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 785.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Julianalaan 29 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 515.000 in januari 2021 naar € 785.000 nu: +53%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Julianalaan 29?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 206 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Julianalaan 29?

Dit is een hoekwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Julianalaan 29?

Het bouwjaar is 1928, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Julianalaan 29?

Energielabel B, vastgesteld bij een opname in 2024. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Julianalaan 29 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 179 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 127 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.