Naar de inhoud

Veersestraat 64, Guttecoven

Veersestraat 64 (6143 AP Guttecoven, gemeente Sittard-Geleen, Limburg) is een vrijstaande woning uit 1906, met 207 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 415 m², in de buurt Guttecoven.

Waarde-indicatie

€ 471.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 330.000€ 613.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 30%. De marge is hier breder, omdat nergens staat of een woning uit deze bouwperiode met dit energielabel verbouwd is.

Meegewogen: 5 vergelijkbare verkopen binnen 444 meter, tussen maart 2021 en februari 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 388.000

€ 287.000 tot € 488.000 · marge ± 26% in plaats van ± 30%

verwachte vraagprijs € 385.000

€ 402.000

€ 298.000 tot € 507.000 · marge ± 26% in plaats van ± 30%

verwachte vraagprijs € 399.000

€ 426.000

€ 303.000 tot € 550.000 · marge ± 29% in plaats van ± 30%

verwachte vraagprijs € 425.000

€ 473.000

€ 331.000 tot € 614.000 · marge ± 30%

verwachte vraagprijs € 463.000

€ 490.000

€ 348.000 tot € 632.000 · marge ± 29% in plaats van ± 30%

verwachte vraagprijs € 485.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Veersestraat 64 in Guttecoven en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Guttecoven als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Guttecoven

€ 2.614

per m², alle woningtypen

−13% voor deze woning

Deze woning

€ 2.278

per m² × 207 m² = € 471.000

Verhoogt de prijs per m²2

  • Vrijstaande woning van 207 m²

    Een vrijstaande woning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Guttecoven.

    duidelijk
  • Energielabel D

    Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. Dit label is vóór 2021 vastgesteld, met een oudere rekenmethode dan de huidige (NTA 8800). Zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.

    licht

Verlaagt de prijs per m²2

  • Eigen perceel van 415 m²

    Weinig grond voor een woning van 207 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.

    sterk
  • Bouwjaar 1906

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    duidelijk

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Guttecoven. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Veersestraat 64?

Verwachte vraagprijs

€ 463.000

tussen € 341.000 en € 587.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+2% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 471.000

tussen € 330.000 en € 613.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 471.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse en in Guttecoven verwachten we dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Sittard-Geleen, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
757
daarvan ging boven de vraagprijs weg
69%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
4%

Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement en woningen die nu te koop komen meestal iets hoger worden aangeboden dan de al verkochte woningen in deze cijfers.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Veersestraat 64 zich?

Een woning van deze waarde in Limburg was in november 2016 ongeveer € 246.000 waard en is nu € 471.000: +92% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Limburg volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 471.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 247.000± 35%—
januari 2018€ 259.000± 34%+5%
januari 2019€ 276.000± 34%+7%
januari 2020€ 295.000± 33%+7%
januari 2021€ 320.000± 33%+9%
januari 2022€ 379.000± 32%+18%
januari 2023€ 393.000± 32%+4%
januari 2024€ 398.000± 31%+1%
januari 2025€ 432.000± 31%+9%
januari 2026€ 461.000± 30%+7%
september 2026€ 471.000± 30%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Limburg en die voor vrijstaande woningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Limburg; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Veersestraat 64?

Postcode6143 AP
WoningtypeVrijstaande woning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Gebruiksoppervlakte207 m²
Bouwjaar1906
Perceeloppervlakte415 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelD · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2016. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand860 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand6,9 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 55 panelen
Op 137 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het zuidoosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in de gemeente Sittard-Geleen

Gemiddelde verkoopprijs€ 345.723
Gemiddeld per m²€ 2.928
Gemiddelde verkooptijd47 dagen
Verkocht in 12 maanden1.159 woningen
Nieuw te koop gezet1.414 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Binnen een kilometer over de weg ligt geen grote supermarkt, basisschool of huisarts. De dichtstbijzijnde grote supermarkt ligt op 2,4 km. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 4,2 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 2,6 km.

Treinstation4,2 km
Groot overstapstation4,2 km
Oprit snelweg of N-weg2,6 km
Grote supermarkt2,4 km
Basisschool1,6 km
Kinderdagverblijf1,6 km
Huisarts1,8 km
Apotheek2,9 km
Ziekenhuis6 km
Restaurant1,9 km
Bibliotheek2,8 km
Binnenzwembad4 km
Bioscoop4,9 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 63% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt in het heuvelland. Deze woning is van 1906. Woningen van vóór 1970 hebben vaker een kwetsbare fundering, maar de kaart ziet in dit gebied geen verhoogd risico. Bij aankoop blijft aandacht voor de fundering verstandig.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt.

Waar let u op bij een woning uit 1906?

Gebouwd onder de eerste Woningwet (1901), meestal nog met massieve muren en houten balken. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1906 – 1919. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Fundering uit de tijd vóór betonWoningen uit deze periode staan op houten palen of direct op de grond ("op staal"). Houten palen kunnen gaan rotten als het grondwater zakt. Of dat hier speelt, hangt van de bodem af: zie het funderingsrisico op deze pagina.
Massieve muren, geen spouwDe spouwmuur (twee muren met een luchtlaag ertussen) werd pas in de jaren twintig gewoon. Oudere muren zijn massief: isoleren kan dan alleen aan de binnen- of buitenkant, en dat is ingrijpender en duurder dan de spouw vullen.
Loden waterleidingenTot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop.
Gebouwd zonder isolatie-eisPas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is.

Welke woningen lijken op Veersestraat 64?

Vrijstaande woningen in Guttecoven met een vergelijkbare oppervlakte.

Veersestraat 64 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Veersestraat?

74 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Veersestraat 64

Wat is Veersestraat 64 in Guttecoven waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 330.000 en € 613.000: 207 m² maal € 2.278 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in de gemeente Sittard-Geleen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 30% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Veersestraat 64?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 463.000, tussen € 341.000 en € 587.000. De waarde-indicatie is € 471.000: we verwachten dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in de gemeente Sittard-Geleen overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Veersestraat 64 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 320.000 in januari 2021 naar € 471.000 nu: +47%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Limburg op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Veersestraat 64?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 207 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Veersestraat 64?

Dit is een vrijstaande woning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Veersestraat 64?

Het bouwjaar is 1906, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Veersestraat 64?

Energielabel D, vastgesteld bij een opname in 2016. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Hoe groot is het perceel van Veersestraat 64?

Het kadastrale perceel is 415 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.