Starinksweg 2, Deventer
Een vrijstaande woning van 417 m² uit 1947, in de buurt Overig Colmschate-Noord.
Waarde-indicatie
€ 1.714.000
middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Zonder geregistreerd energielabel is de marge ± 55%; met een label zou dat ± 46% zijn. Deze woning heeft in het Kadaster naast wonen nog een andere functie. Zulke woningen verkopen verder uiteen dan gewone woningen, en daarom is de marge hier breder.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
- Gebruiksoppervlakte417 m²
- Bouwjaar1947
- WoningtypeVrijstaande woning
- Prijs per m²€ 4.111voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Overig Colmschate-Noord naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Perceel van 129.833 m², gedeeld door 2 woningen Ruim bemeten voor een woning van 417 m². | omhoog |
| Vrijstaande woning van 417 m² Per m² brengt een vrijstaande woning van deze maat mínder op dan de gemiddelde woning in Overig Colmschate-Noord: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m². De 417 m² zelf zitten al in het bedrag. | omlaag |
| Bouwjaar 1947 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode minder op dan gemiddeld. | omlaag |
| Geen energielabel geregistreerd Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd. | niet bekend |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Overig Colmschate-Noord. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij Starinksweg 2?
Verwachte vraagprijs
€ 1.730.000
tussen € 890.000 en € 2.575.000
als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden
−1% eronder verkocht
Verwachte verkoopprijs
€ 1.714.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 1.714.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 1% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente Deventer, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 1.235
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 82%
- de middelste verkoop boven de vraagprijs
- 8%
Dat deze woning lager uitkomt dan die middelste verkoop, komt doordat in deze prijsklasse minder overboden wordt en om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Starinksweg 2 zich?
Een woning van deze waarde in Overijssel was in oktober 2016 ongeveer € 848.000 waard en is nu € 1.714.000: +102% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Overijssel volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 855.000 | ± 60% | — |
| januari 2018 | € 903.000 | ± 59% | +6% |
| januari 2019 | € 962.000 | ± 59% | +7% |
| januari 2020 | € 1.020.000 | ± 58% | +6% |
| januari 2021 | € 1.122.000 | ± 58% | +10% |
| januari 2022 | € 1.344.000 | ± 57% | +20% |
| januari 2023 | € 1.427.000 | ± 57% | +6% |
| januari 2024 | € 1.413.000 | ± 56% | −1% |
| januari 2025 | € 1.570.000 | ± 56% | +11% |
| januari 2026 | € 1.691.000 | ± 55% | +8% |
| juni 2026 | € 1.714.000 | ± 55% | +1% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Overijssel en die voor vrijstaande woningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Overijssel; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Starinksweg 2?
| Postcode | 7426 PB |
|---|---|
| Woningtype | Vrijstaande woning |
| Gebruiksoppervlakte | 417 m² |
| Bouwjaar | 1947 |
| Perceeloppervlakte | 64.917 m² · aandeel in een kavel van 129.833 m² die met 2 woningen wordt gedeeld |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
| Gebruik | Gemengd gebruik Dit object heeft naast de woonfunctie ook een bedrijfsruimte. Het is in de BAG één verblijfsobject, geen woning met een aparte bedrijfsruimte ernaast. Dat verandert de waardering: zulke panden zijn vaak lastiger te financieren met een gewone hypotheek en spreken een kleinere groep kopers aan. |
| Inhoud van het pand | 1.258 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 2 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 8,8 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 122 panelen Op 305 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het westen. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in Deventer
| Gemiddelde verkoopprijs | € 445.447 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.490 |
| Gemiddelde verkooptijd | 30 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 1.170 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 1.362 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 3,7 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 6,5 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1 km |
| Supermarkt | 2,5 km |
| Basisschool | 2,5 km |
| Kinderdagverblijf | 2,2 km |
| Huisarts | 2,3 km |
| Apotheek | 3,1 km |
| Ziekenhuis | 5,1 km |
| Restaurant | 2,3 km |
| Bibliotheek | 2,8 km |
| Binnenzwembad | 3,3 km |
| Bioscoop | 6,2 km |
Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 67% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 1947 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst. |
|---|---|
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Bestemming | Agrarische bestemming — Agrarisch met waarden - Natuur en landschapswaarden Volgens het geldende bestemmingsplan ligt deze woning op agrarisch gebied. Vaak gaat het om een (voormalige) bedrijfswoning, waarbij de planregels kunnen bepalen wie er mag wonen en wat er met de opstallen mag gebeuren. Ook geldt er doorgaans meer ruimte voor agrarische activiteit in de directe omgeving. Lees de planregels vóór u plannen maakt met verbouwen of splitsen. |
| Leefbaarheid | Boven het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.27 in Overig Colmschate-Noord (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt.
Waar let u op bij een woning uit 1947?
Wederopbouw: snel en met schaarse materialen gebouwd, zonder isolatie, met asbest in opkomst. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1946 – 1964 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Asbest mogelijk | Asbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten. |
|---|---|
| Gebouwd zonder isolatie-eis | De eerste wettelijke isolatie-eis dateert van 1975. Woningen van vóór die tijd zijn kaal opgeleverd: enkel glas, ongeïsoleerd dak en vloer. Veel is inmiddels na-geïsoleerd, maar het energielabel verklapt hoeveel er werkelijk gebeurd is. |
| Loden waterleidingen | Tot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is een controlepunt bij aankoop. |
| Wisselende materiaalkwaliteit | In de naoorlogse schaarste is met wat voorhanden was gebouwd. De kwaliteit loopt daardoor per project uiteen; een bouwkundige keuring zegt hier meer dan het bouwjaar. |
Welke woningen lijken op Starinksweg 2?
Vrijstaande woningen in Overig Colmschate-Noord met een vergelijkbare oppervlakte.
Welke woningen liggen er nog meer aan de Starinksweg?
4 woningen. Bekijk de hele straat.
Veelgestelde vragen over Starinksweg 2
Wat is Starinksweg 2 in Deventer waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 771.000 en € 2.657.000: 417 m² maal € 4.111 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Deventer en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 55% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. De marge is hier extra breed doordat er geen energielabel geregistreerd is; met een label zou hij 46% zijn. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Starinksweg 2?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 1.730.000, tussen € 890.000 en € 2.575.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 1.714.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Starinksweg 2 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 1.122.000 in januari 2021 naar € 1.714.000 nu: +53%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Overijssel op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Starinksweg 2?
417 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Starinksweg 2?
Dit is een vrijstaande woning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Starinksweg 2?
Het bouwjaar is 1947, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Starinksweg 2?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Hoe groot is het perceel van Starinksweg 2?
Deze woning staat op een kadastraal perceel van 129.833 m² dat met 2 woningen wordt gedeeld — omgerekend ongeveer 64.917 m² per woning. Bron: de Kadastrale Kaart. De verdeling binnen het perceel staat in de eigendomsakte en kan afwijken.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.