Naar de inhoud

Eltenseweg 7, Beek

Een twee-onder-een-kapwoning uit 1917, met 222 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Verspreide huizen Beek.

Waarde-indicatie

€ 794.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 603.000€ 984.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 24%. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn en nergens staat of een woning uit deze bouwperiode met dit energielabel verbouwd is.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 653.000

€ 529.000 tot € 777.000 · marge ± 19% in plaats van ± 24%

verwachte vraagprijs € 629.000

€ 677.000

€ 548.000 tot € 806.000 · marge ± 19% in plaats van ± 24%

verwachte vraagprijs € 653.000

€ 718.000

€ 560.000 tot € 876.000 · marge ± 22% in plaats van ± 24%

verwachte vraagprijs € 695.000

€ 796.000

€ 605.000 tot € 987.000 · marge ± 24%

verwachte vraagprijs € 757.000

€ 825.000

€ 635.000 tot € 1.015.000 · marge ± 23% in plaats van ± 24%

verwachte vraagprijs € 793.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Eltenseweg 7 in Beek en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Verspreide huizen Beek als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Verspreide huizen Beek

€ 3.398

per m², alle woningtypen

+5% voor deze woning

Deze woning

€ 3.576

per m² × 222 m² = € 794.000

Verhoogt de prijs per m²1

  • Perceel van 3.410 m², gedeeld door 2 woningen

    Ruim bemeten voor een woning van 222 m².

    sterk

Verlaagt de prijs per m²4

  • Twee-onder-een-kapwoning van 222 m²

    Een twee-onder-een-kapwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Verspreide huizen Beek: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    duidelijk
  • Bouwjaar 1917

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    duidelijk
  • Energielabel D

    Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs.

    licht
  • Gemeten woonoppervlakte 205 m², geregistreerd 222 m²

    De energieadviseur mat in de woning minder verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Verspreide huizen Beek. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Eltenseweg 7?

Verwachte vraagprijs

€ 758.000

tussen € 616.000 en € 900.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+5% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 794.000

tussen € 603.000 en € 984.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 794.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse en in Verspreide huizen Beek verwachten we dat de verkoopprijs 5% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Montferland, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
349
daarvan ging boven de vraagprijs weg
70%
de middelste verkoop boven de vraagprijs
5%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Eltenseweg 7 zich?

Een woning van deze waarde in Gelderland was in november 2016 ongeveer € 374.000 waard en is nu € 794.000: +112% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Gelderland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 794.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 379.000± 29%—
januari 2018€ 405.000± 28%+7%
januari 2019€ 431.000± 28%+6%
januari 2020€ 455.000± 27%+5%
januari 2021€ 505.000± 27%+11%
januari 2022€ 629.000± 26%+25%
januari 2023€ 636.000± 26%+1%
januari 2024€ 640.000± 25%+1%
januari 2025€ 716.000± 25%+12%
januari 2026€ 775.000± 24%+8%
juni 2026€ 794.000± 24%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Gelderland en die voor twee-onder-een-kapwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Gelderland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Eltenseweg 7?

Postcode7037 CL
WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Gebruiksoppervlakte222 m² · waarvan 205 m² verwarmd volgens de energielabelopname
Bouwjaar1917
Perceeloppervlakte1.705 m² · aandeel in een kavel van 3.410 m² die met 2 woningen wordt gedeeld
EnergielabelD · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand1.712 m³ · gemeten uit laserhoogtedata
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand8,6 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 109 panelen
Op 301 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het noordoosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Beek

Gemiddelde verkoopprijs€ 542.939
Gemiddeld per m²€ 3.774
Gemiddelde verkooptijd71 dagen
Verkocht in 12 maanden32 woningen
Nieuw te koop gezet37 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation5,6 km
Groot overstapstation24,5 km
Oprit snelweg of N-weg0,9 km
Supermarkt1,1 km
Basisschool1,1 km
Kinderdagverblijf1,1 km
Huisarts1,2 km
Apotheek1,2 km
Ziekenhuis10,6 km
Restaurant0,8 km
Bibliotheek5,8 km
Binnenzwembad7 km
Bioscoop10,1 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 49% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 1917 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4.25 in Verspreide huizen Beek (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 6% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Montferland 6,5%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1917?

Gebouwd onder de eerste Woningwet (1901), nog grotendeels met massieve muren en houten constructies. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1906 – 1919 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.

Fundering uit de tijd vóór betonWoningen uit deze periode staan op houten palen of direct op de ondergrond ("op staal"). Houten palen zijn kwetsbaar voor grondwaterstanden; of dat hier speelt hangt van de bodem af — zie het funderingsrisico op deze pagina.
Massieve muren, geen spouwDe spouwmuur werd pas in de jaren twintig gangbaar. Oudere muren zijn massief: na-isoleren kan alleen aan de binnen- of buitenzijde, wat ingrijpender en duurder is dan spouwisolatie.
Loden waterleidingenTot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is een controlepunt bij aankoop.
Gebouwd zonder isolatie-eisDe eerste wettelijke isolatie-eis dateert van 1975. Woningen van vóór die tijd zijn kaal opgeleverd: enkel glas, ongeïsoleerd dak en vloer. Veel is inmiddels na-geïsoleerd, maar het energielabel verklapt hoeveel er werkelijk gebeurd is.

Welke woningen lijken op Eltenseweg 7?

Twee-onder-een-kapwoningen in Verspreide huizen Beek met een vergelijkbare oppervlakte.

Eltenseweg 7 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Eltenseweg?

22 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Eltenseweg 7

Wat is Eltenseweg 7 in Beek waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 603.000 en € 984.000: 222 m² maal € 3.576 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Beek en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 24% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Eltenseweg 7?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 758.000, tussen € 616.000 en € 900.000. De waarde-indicatie is € 794.000: we verwachten dat de verkoopprijs 5% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Beek overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Eltenseweg 7 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 505.000 in januari 2021 naar € 794.000 nu: +57%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Gelderland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Eltenseweg 7?

222 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Wat voor woning is Eltenseweg 7?

Dit is een twee-onder-een-kapwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Eltenseweg 7?

Het bouwjaar is 1917, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Eltenseweg 7?

Energielabel D, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Eltenseweg 7 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 276 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 174 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.