Woningwaarde in de gemeente Berg en Dal
De gemeente Berg en Dal telt 16.345 woningen met een gemiddelde WOZ-waarde van € 395.000 (peiljaar 2025). De gemeente is weinig stedelijk en 61% van de woningen is een koopwoning.
Let op: Berg en Dal is ook de naam van een plaats. Deze pagina gaat over de héle gemeente, met 11 plaatsen erin. Zoekt u de plaats Berg en Dal zelf — 1.371 woningen — kijk dan op de pagina van Berg en Dal.
Woningtypes in de gemeente Berg en Dal
| Type | Aandeel |
|---|---|
| Tussenwoning | 25% |
| Vrijstaand | 21% |
| Appartement | 21% |
| Hoekwoning | 17% |
| Twee-onder-een-kap | 16% |
De woningmarkt in de gemeente Berg en Dal
Over de twaalf maanden tot en met juli 2026, op basis van 354 verkopen in de hele gemeente.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 535.282 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.192 |
| Gemiddelde verkooptijd | 46 dagen |
| Nieuw te koop gezet | 440 woningen |
Opgeteld uit de plaatsen in deze gemeente en gewogen naar het aantal verkopen. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
De 11 plaatsen in de gemeente Berg en Dal
Elke plaats heeft een eigen pagina met de buurten, de straten en de verkoopcijfers. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Groesbeek | 8.017 | € 502.654 | € 4.071 | 161 |
| Millingen aan de Rijn | 2.723 | € 426.042 | € 3.665 | 61 |
| Beek | 1.816 | € 546.601 | € 4.803 | 39 |
| Berg en Dal | 1.371 | € 624.596 | € 4.665 | 34 |
| Ooij | 1.169 | € 432.882 | € 4.179 | 19 |
| Leuth | 870 | € 429.153 | € 3.442 | 15 |
| Heilig Landstichting | 336 | € 1.460.252 | € 5.768 | 12 |
| Kekerdom | 260 | — | — | 4 |
| Ubbergen | 256 | — | — | 8 |
| Erlecom | 73 | — | — | 1 |
| Persingen | 39 | — | — | 0 |
De prijzen gaan over de laatste twaalf maanden. Vanaf 20 verkopen tonen we ze gewoon; tussen 10 en 20 verkopen staan ze grijs, want dan is het niveau zo’n 7% onzeker. Onder de 10 verkopen staat een streepje: dan beschrijft een gemiddelde welke huizen toevallig verkocht zijn en niet de plaats.
WOZ-ontwikkeling
De gemiddelde WOZ-waarde in de gemeente Berg en Dal ging van € 227.000 in 2018 naar € 395.000 in 2025 — een verandering van +74,0% over 7 jaar.
| Jaar | Gemiddelde WOZ-waarde | Verandering | Verhouding |
|---|---|---|---|
| 2018 | € 227.000 | — | |
| 2019 | € 244.000 | +7,5% | |
| 2020 | € 259.000 | +6,1% | |
| 2021 | € 276.000 | +6,6% | |
| 2022 | € 304.000 | +10,1% | |
| 2023 | € 348.000 | +14,5% | |
| 2024 | € 369.000 | +6,0% | |
| 2025 | € 395.000 | +7,0% |
De WOZ-waarde loopt achter op de markt: de peildatum ligt een jaar voor het belastingjaar. Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten, jaargangen 2018 tot en met 2025.
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Wijken in de gemeente Berg en Dal
10 wijken, gesorteerd op het aantal woningen. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Groesbeek | 6.290 | 12 |
| Millingen aan de Rijn | 2.723 | 5 |
| Beek | 1.816 | 4 |
| Berg en Dal | 1.371 | 3 |
| Breedeweg | 1.180 | 2 |
| Ooij | 1.169 | 3 |
| Leuth | 870 | 3 |
| De Horst | 547 | 2 |
| Heilig Landstichting | 336 | 2 |
| Kekerdom | 260 | 2 |
Buurten in de gemeente Berg en Dal
41 buurten met woningen, op woningvoorraad gesorteerd. Klik een kolomkop voor een andere volgorde.
| Millingen aan de Rijn-West | Millingen aan de Rijn | 1.348 | € 324.000 |
| Millingen aan de Rijn-Oost | Millingen aan de Rijn | 1.272 | € 300.000 |
| Groesbeek Centrum-Noord | Groesbeek | 1.190 | € 378.000 |
| Groesbeek Stekkenberg | Groesbeek | 1.169 | € 361.000 |
| Ooij | Ooij | 1.007 | € 362.000 |
| Breedeweg | Breedeweg | 939 | € 343.000 |
| Beek-Midden | Beek | 922 | € 394.000 |
| Groesbeek De Drul-Oost | Groesbeek | 877 | € 323.000 |
| Groesbeek Nijerf | Groesbeek | 866 | € 404.000 |
| Groesbeek Centrum-Zuid | Groesbeek | 828 | € 353.000 |
| Laag Berg en Dal | Berg en Dal | 768 | € 411.000 |
| Leuth | Leuth | 725 | € 324.000 |
| Beek-Oost | Beek | 577 | € 431.000 |
| Groesbeek De Drul-West | Groesbeek | 539 | € 386.000 |
| Hoog Berg en Dal | Berg en Dal | 421 | € 478.000 |
| De Horst | De Horst | 379 | € 393.000 |
| Buitengebied Groesbeek-Noord | Groesbeek | 344 | € 497.000 |
| Heilig Landstichting | Heilig Landstichting | 292 | € 878.000 |
| Beek-West | Beek | 276 | € 615.000 |
| Ubbergen | Ubbergen | 253 | € 328.000 |
| Kekerdom | Kekerdom | 232 | € 355.000 |
| Buitengebied Breedeweg | Breedeweg | 186 | € 568.000 |
| Buitengebied De Horst | De Horst | 160 | € 543.000 |
| Buitengebied Ooij | Ooij | 148 | € 528.000 |
| Buitengebied Groesbeek-Noord-West | Groesbeek | 136 | € 270.000 |
| Buitengebied Berg en Dal | Berg en Dal | 129 | € 696.000 |
| Buitengebied Leuth | Leuth | 70 | € 438.000 |
| Erlecom | Erlecom | 70 | € 430.000 |
| Buitengebied Heilig Landstichting | Heilig Landstichting | 47 | € 938.000 |
| Persingen | Persingen | 39 | € 567.000 |
| Buitengebied Zuid | Millingen aan de Rijn | 37 | € 497.000 |
| Buitengebied Groesbeek-Zuid-West | Groesbeek | 20 | € 448.000 |
| Buitengebied Groesbeek-Midden-West | Groesbeek | 17 | — |
| Buitengebied Kekerdom | Kekerdom | 14 | — |
| Bedrijventerrein Mies | Groesbeek | 13 | — |
| Bedrijventerrein Molenveld | Millingen aan de Rijn | 12 | — |
| Buitengebied Millingerwaard | Millingen aan de Rijn | 9 | — |
| Bedrijventerrein De Bouwkamp | Ooij | 5 | — |
| Bedrijventerrein Hulsbeek | Groesbeek | 4 | — |
| Buitengebied Beek | Beek | 3 | — |
| Bedrijventerrein Lieskes Wengs | Leuth | 2 | — |
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten en CBS Wijken en Buurten (indeling 2026), via onze bronnen.