Huizenprijzen en woningwaarde in Wierden
Wierden telt 6.875 woningen en ligt in de gemeente Wierden. De helft van de woningen is groter dan 127 m² en het mediane bouwjaar is 1980.
Wat is uw huis in Wierden waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Wierden
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 177 verkopen in Wierden.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 473.407 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.742 |
| Gemiddelde verkooptijd | 44 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 177 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 176 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Wierden bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Wierden is 127 m²; tegen € 3.742 per m² komt die uit rond € 475.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 44 dagen in Wierden. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Wierden
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Twee-onder-een-kap | 2.113 | 30,8% |
| Vrijstaand | 1.723 | 25,1% |
| Appartement | 1.053 | 15,4% |
| Tussenwoning | 1.021 | 14,9% |
| Hoekwoning | 946 | 13,8% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,7% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Wierden
16 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Wierden ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Wierden-Oost | Wierden (kern) | 1.104 | € 350.000 |
| De Hooilanden | Wierden (kern) | 997 | € 387.000 |
| Wierden-Centrum | Wierden (kern) | 967 | € 326.000 |
| Wierden-West | Wierden (kern) | 932 | € 329.000 |
| De Maaten | Wierden (kern) | 786 | € 382.000 |
| Zuidbroek | Wierden (kern) | 586 | € 458.000 |
| De Stouwe | Wierden (kern) | 366 | € 350.000 |
| Wierden-Noord | Wierden (kern) | 207 | € 374.000 |
| Verspreide huizen Lage Egge en omgeving | Landelijk gebied Wierden | 162 | € 575.000 |
| Verspreide huizen Huurne II | Landelijk gebied Wierden | 157 | € 526.000 |
| 't Loo | Wierden (kern) | 143 | € 508.000 |
| Verspreide huizen Huurne I | Landelijk gebied Wierden | 138 | € 521.000 |
| Verspreide huizen Rectum | Rectum - Notter - Zuna | 131 | € 537.000 |
| Verspreide huizen Wierdenseveld | Landelijk gebied Wierden | 107 | € 629.000 |
| Verspreide huizen Notter | Rectum - Notter - Zuna | 55 | € 559.000 |
| Verspreide huizen Broeklanden | Landelijk gebied Wierden | 34 | € 304.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Wierden, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Wierden
De 60 grootste van 242 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 242 straten in Wierden.
| Europa-ring | 248 | 121 m² | 1979 |
| Korianderhof | 214 | 123 m² | 1972 |
| Hooiland | 168 | 134 m² | 1986 |
| Nijverdalsestraat | 140 | 142 m² | 1951 |
| Kruissteenweg | 127 | 121 m² | 1969 |
| Rijssensestraat | 119 | 153 m² | 1935 |
| Marktstraat | 109 | 82 m² | 2011 |
| 1e Esweg | 100 | 114 m² | 1960 |
| De Aa | 99 | 163 m² | 1989 |
| Grote Maatweg | 97 | 135 m² | 1971 |
| Almelosestraat | 89 | 156 m² | 1973 |
| Hexelseweg | 89 | 147 m² | 1955 |
| Weefkamer | 86 | 161 m² | 2002 |
| Marjoleinlaan | 85 | 87 m² | 1973 |
| Stoppelland | 84 | 154 m² | 1992 |
| Vriezenveenseweg | 83 | 140 m² | 1959 |
| Scheermolen | 76 | 136 m² | 1998 |
| Jacobsonstraat | 71 | 101 m² | 1959 |
| De Marke | 68 | 95 m² | 2020 |
| Stationsplein | 67 | 93 m² | 2018 |
| De Klomphof | 66 | 64 m² | 2024 |
| De Holtinck | 65 | 81 m² | 1996 |
| Twijnspil | 64 | 171 m² | 1998 |
| Anjelierstraat | 61 | 106 m² | 1974 |
| Schering | 61 | 130 m² | 1999 |
| Spinnewiel | 60 | 74 m² | 1998 |
| Jalinkstraat | 58 | 93 m² | 1958 |
| Beukenlaan | 55 | 101 m² | 1963 |
| Wilgenlaan | 54 | 114 m² | 1967 |
| Kruizemunthof | 53 | 135 m² | 1973 |
| Lampertheimstraat | 53 | 133 m² | 1978 |
| Aadorpsweg | 52 | 158 m² | 1975 |
| Maldegemstraat | 46 | 122 m² | 1981 |
| Waterspiegel | 46 | 167 m² | 2011 |
| Waterkolk | 45 | 149 m² | 2011 |
| Dokter G.H. Beensweg | 44 | 113 m² | 1966 |
| Hof van Bissinghe | 44 | 100 m² | 2011 |
| Kerspel | 44 | 70 m² | 1990 |
| De Kievit | 43 | 169 m² | 2020 |
| Watergang | 42 | 139 m² | 2010 |
| Waterspoor | 42 | 123 m² | 2014 |
| Asterstraat | 41 | 98 m² | 1968 |
| Emmastraat | 41 | 86 m² | 1961 |
| Smeijerskampstraat | 41 | 89 m² | 2015 |
| West Kluinveenweg | 40 | 168 m² | 1976 |
| Alsemhof | 39 | 122 m² | 1973 |
| Kamillelaan | 39 | 124 m² | 2009 |
| Melissehof | 39 | 136 m² | 1973 |
| Schietspoel | 39 | 157 m² | 1997 |
| Het Brook | 38 | 111 m² | 2026 |
| Begoniastraat | 37 | 114 m² | 1969 |
| Het Loo | 37 | 169 m² | 1991 |
| Acacialaan | 36 | 87 m² | 1971 |
| Hof van Kingma | 36 | 116 m² | 2011 |
| J. Evertsenstraat | 36 | 102 m² | 1964 |
| Kerkstraat | 36 | 124 m² | 1980 |
| Leliestraat | 36 | 112 m² | 1970 |
| Telgen | 36 | 130 m² | 1985 |
| Vossenbeldsstraat | 36 | 110 m² | 2012 |
| Abraham Kuyperstraat | 35 | 114 m² | 1966 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.