Woningwaarde in Vriezenveen
Vriezenveen telt 5.922 woningen en ligt in de gemeente Twenterand. De helft van de woningen is groter dan 135 m² en het mediane bouwjaar is 1981.
Wat is uw huis in Vriezenveen waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Vriezenveen
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 158 verkopen in Vriezenveen.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 457.621 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.317 |
| Gemiddelde verkooptijd | 34 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 158 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 177 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Vriezenveen
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 1.912 | 32,5% |
| Twee-onder-een-kap | 1.438 | 24,4% |
| Appartement | 1.004 | 17,1% |
| Tussenwoning | 824 | 14,0% |
| Hoekwoning | 708 | 12,0% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,4% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Vriezenveen
13 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Vriezenveen ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Vriezenveen-Midden | Vriezenveen (kern) | 1.589 | € 376.000 |
| Vriezenveen-Centrum | Vriezenveen (kern) | 1.416 | € 314.000 |
| Vriezenveen Elzenhoek | Vriezenveen (kern) | 1.169 | € 327.000 |
| Vriezenveen Westeinde | Vriezenveen (kern) | 433 | € 423.000 |
| Vriezenveen Oosteinde en Slot | Vriezenveen (kern) | 412 | € 406.000 |
| Verspreide huizen Vriezenveen ten westen van kanaal | Vriezenveen (kern) | 340 | € 361.000 |
| Verspreide huizen De Pollen | Buitengebied Vriezenveen Noord | 209 | € 454.000 |
| Verspreide huizen ten oosten van kanaal | Vriezenveen (kern) | 93 | € 402.000 |
| Verspreide huizen Vriezenveen-Zuid | Buitengebied Vriezenveen Zuid | 75 | € 506.000 |
| Verspreide huizen Vriezenveen-Noord | Buitengebied Vriezenveen Noord | 62 | € 492.000 |
| Verspreide huizen De Westerhoeve | Buitengebied Vriezenveen Noord | 55 | € 528.000 |
| Verspreide huizen Vriezenveen West Industrieterrein | Vriezenveen (kern) | 50 | € 340.000 |
| Verspreide huizen Westerhaar-Vriezenveensewijk-Oost | Westerhaar-Vriezenveensewijk | 17 | € 469.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Vriezenveen, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Vriezenveen
De 60 grootste van 161 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 161 straten in Vriezenveen.
| Westeinde | 549 | 150 m² | 1939 |
| Oosteinde | 313 | 188 m² | 1935 |
| Garvesingel | 217 | 142 m² | 2008 |
| De Koolmees | 140 | 110 m² | 1979 |
| Laan '40-'45 | 125 | 120 m² | 1987 |
| Jonkerlaan | 121 | 60 m² | 1966 |
| Oude Hoevenweg | 118 | 183 m² | 1963 |
| Hammerweg | 115 | 168 m² | 1935 |
| Engelsstraat | 114 | 104 m² | 1971 |
| Verzetstraat | 86 | 158 m² | 1971 |
| Almeloseweg | 85 | 155 m² | 1953 |
| Wetering | 84 | 176 m² | 2002 |
| Willem Alexanderlaan | 78 | 69 m² | 1997 |
| Mauritshof | 72 | 144 m² | 1999 |
| Koningsweg | 68 | 96 m² | 2007 |
| De Zilvermeeuw | 67 | 150 m² | 1981 |
| De Wulp | 65 | 168 m² | 1973 |
| Dunantstraat | 65 | 120 m² | 1971 |
| De IJsvogel | 64 | 93 m² | 1983 |
| De Putter | 64 | 154 m² | 1978 |
| Krijgerstraat | 64 | 96 m² | 1962 |
| Esrand | 62 | 137 m² | 2006 |
| Rembrandtstraat | 59 | 98 m² | 1965 |
| Spade | 58 | 134 m² | 1995 |
| De Aalscholver | 57 | 129 m² | 1982 |
| Linthorstlaan | 55 | 154 m² | 1966 |
| Vondelstraat | 54 | 100 m² | 1965 |
| De Groenling | 53 | 122 m² | 1979 |
| Johannes Kamphuisstraat | 53 | 134 m² | 1996 |
| Akker | 52 | 130 m² | 1990 |
| Molenstraat | 52 | 98 m² | 1922 |
| Kanaalweg Zuid | 50 | 146 m² | 1976 |
| De Patrijs | 49 | 139 m² | 1975 |
| Manitobaplein | 49 | 87 m² | 2001 |
| De Zwaan | 47 | 156 m² | 1984 |
| Kerkstraat | 45 | 164 m² | 1955 |
| Welhaak | 45 | 156 m² | 1994 |
| De Nachtegaal | 44 | 113 m² | 1979 |
| Westerweilandweg | 43 | 90 m² | 2006 |
| Karel Schaapstraat | 42 | 128 m² | 1996 |
| De Tuinfluiter | 41 | 100 m² | 1977 |
| Geesterenseweg | 41 | 167 m² | 1972 |
| Petersburgstraat | 40 | 90 m² | 1966 |
| De Grutto | 39 | 90 m² | 1974 |
| Haarspit | 39 | 139 m² | 1993 |
| Wierdenseweg | 39 | 184 m² | 1940 |
| Beukenhof | 38 | 89 m² | 2005 |
| Grensweg | 38 | 118 m² | 1956 |
| H.J. Meijersstraat | 37 | 99 m² | 1986 |
| Julianastraat | 37 | 70 m² | 1960 |
| Ploeg | 37 | 174 m² | 1991 |
| Dokter Boomstraat | 36 | 136 m² | 1969 |
| Thorbeckestraat | 36 | 85 m² | 1967 |
| Bouwmeesterstraat | 35 | 147 m² | 1956 |
| De Karekiet | 35 | 143 m² | 1981 |
| Beekdal | 34 | 176 m² | 2003 |
| de Ruyterstraat | 34 | 88 m² | 1965 |
| Hugo de Grootstraat | 34 | 102 m² | 1963 |
| Turfschuit | 33 | 156 m² | 2018 |
| De Tapuit | 32 | 82 m² | 1975 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.