Huizenprijzen en woningwaarde in Vaassen
Vaassen telt 5.875 woningen en ligt in de gemeente Epe. De helft van de woningen is groter dan 118 m² en het mediane bouwjaar is 1975.
Wat is uw huis in Vaassen waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Vaassen
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 119 verkopen in Vaassen.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 541.765 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.467 |
| Gemiddelde verkooptijd | 40 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 119 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 150 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Vaassen bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Vaassen is 118 m²; tegen € 4.467 per m² komt die uit rond € 527.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 40 dagen in Vaassen. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Vaassen
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 1.474 | 25,2% |
| Vrijstaand | 1.473 | 25,2% |
| Appartement | 1.245 | 21,3% |
| Hoekwoning | 869 | 14,9% |
| Twee-onder-een-kap | 781 | 13,4% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,4% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Vaassen
11 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Vaassen ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Oosterhof | Vaassen | 915 | € 386.000 |
| Heggerenk | Vaassen | 819 | € 391.000 |
| Buitengebied Vaassen | Vaassen | 679 | € 694.000 |
| Krugerstraat Zuid | Vaassen | 593 | € 373.000 |
| Woestijnweg | Vaassen | 585 | € 300.000 |
| Vaassen Centrum | Vaassen | 561 | € 330.000 |
| Vulcanus - de Pirk | Vaassen | 423 | € 487.000 |
| Vogelbuurt | Vaassen | 391 | € 348.000 |
| Berkenoord 1 | Vaassen | 355 | € 396.000 |
| Krugerstraat Noord | Vaassen | 276 | € 484.000 |
| Berkenoord 2 | Vaassen | 272 | € 273.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Vaassen, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Vaassen
De 60 grootste van 190 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 190 straten in Vaassen.
| Krugerstraat | 272 | 97 m² | 1968 |
| Jasmijnstraat | 233 | 88 m² | 1975 |
| Vuurdoornstraat | 170 | 124 m² | 1974 |
| Woestijnweg | 168 | 123 m² | 1972 |
| Deventerstraat | 146 | 124 m² | 1960 |
| Brunholdplaats | 132 | 28 m² | 1997 |
| Berkenoord | 123 | 151 m² | 1971 |
| Apeldoornseweg | 112 | 133 m² | 1937 |
| Stationsstraat | 101 | 118 m² | 1981 |
| Grotenkampstede | 100 | 84 m² | 1988 |
| Dorpsstraat | 93 | 94 m² | 1970 |
| de Oldehofstede | 84 | 82 m² | 1985 |
| de Wetstraat | 82 | 82 m² | 2007 |
| van Riebeeckstraat | 82 | 126 m² | 1964 |
| Teunis van Lohuizenstraat | 72 | 104 m² | 1956 |
| Marijkeweg | 70 | 91 m² | 1960 |
| de Pirk | 69 | 109 m² | 2016 |
| Steinstraat | 68 | 86 m² | 1967 |
| Suikerbrink | 68 | 71 m² | 1961 |
| Jan Hamerstraat | 67 | 97 m² | 1956 |
| Greepstede | 64 | 85 m² | 2025 |
| Vlierstraat | 63 | 140 m² | 1976 |
| Hommelbrinkstede | 62 | 112 m² | 1987 |
| Kerkweg | 62 | 145 m² | 1960 |
| Spechtstraat | 62 | 92 m² | 2008 |
| Jonasweg | 59 | 133 m² | 1988 |
| Potgieterstraat | 56 | 77 m² | 1967 |
| Bremstraat | 50 | 165 m² | 1979 |
| Elspeterweg | 50 | 182 m² | 1953 |
| Fazantstraat | 47 | 98 m² | 1968 |
| Torenstraat | 47 | 77 m² | 2025 |
| Cromme Ackerstede | 46 | 108 m² | 1984 |
| Emsterweg | 46 | 166 m² | 1938 |
| Boxhofstede | 43 | 109 m² | 1984 |
| Gatherweg | 42 | 172 m² | 1936 |
| Kornoeljestraat | 42 | 142 m² | 2003 |
| Oude Apeldoornseweg | 41 | 155 m² | 1976 |
| Julianalaan | 40 | 157 m² | 1980 |
| Sparrenoord | 40 | 126 m² | 1972 |
| Vormerij | 40 | 117 m² | 2008 |
| Vossenhoek | 40 | 143 m² | 1972 |
| Wilgenhof | 40 | 139 m² | 1983 |
| Zwaluwstraat | 40 | 108 m² | 1970 |
| Zichtstede | 39 | 162 m² | 2025 |
| Jan Mulderstraat | 38 | 109 m² | 1983 |
| Koekoeksweg | 38 | 130 m² | 1956 |
| Haalstede | 37 | 105 m² | 1993 |
| Hazelaarhof | 37 | 139 m² | 1983 |
| Martenshofstede | 36 | 135 m² | 1990 |
| Smutsstraat | 36 | 83 m² | 1965 |
| Elzenoord | 35 | 159 m² | 1971 |
| Manegeweg | 35 | 132 m² | 1970 |
| Geerstraat | 34 | 164 m² | 1953 |
| Koekampstede | 34 | 112 m² | 1988 |
| Pastoorsweg | 34 | 134 m² | 1965 |
| Heggerenkweg | 33 | 140 m² | 1976 |
| Kievitstraat | 33 | 105 m² | 1970 |
| Gieterij | 32 | 126 m² | 2008 |
| Laan van Fasna | 32 | 140 m² | 1985 |
| Vulcanusweg | 32 | 116 m² | 2016 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.