Woningwaarde in Ruinen
Ruinen telt 1.760 woningen en ligt in de gemeente De Wolden. De helft van de woningen is groter dan 142 m² en het mediane bouwjaar is 1973.
Ruinen ligt over een gemeentegrens: de woningen vallen onder de gemeente De Wolden (1.745 woningen) en de gemeente Westerveld (15 woningen). Alle cijfers op deze pagina gaan over de plaats als geheel.
Wat is uw huis in Ruinen waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Ruinen
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 31 verkopen in Ruinen.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 591.695 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.306 |
| Gemiddelde verkooptijd | 63 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 31 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 73 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Ruinen
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 949 | 54,0% |
| Twee-onder-een-kap | 321 | 18,3% |
| Appartement | 220 | 12,5% |
| Tussenwoning | 138 | 7,8% |
| Hoekwoning | 130 | 7,4% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,9% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Ruinen
8 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Ruinen ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Ruinen | Ruinen | 1.339 | € 353.000 |
| Verspreide huizen Ruinen | Ruinen | 296 | € 629.000 |
| Oldenhave | Ruinen | 31 | € 615.000 |
| Leeuwte | Ruinen | 31 | € 658.000 |
| Hees | Ruinen | 24 | € 624.000 |
| Dwingelderveld | Dwingeloo | 15 | — |
| Verspreide huizen Pesse | Eursinge | 13 | — |
| Ruinerweide | Ruinen | 11 | — |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Ruinen, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Ruinen
De 60 grootste van 80 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 80 straten in Ruinen.
| Esweg | 105 | 103 m² | 1972 |
| Jan Wierengaweg | 89 | 83 m² | 1988 |
| Mr. Harm Smeengestraat | 87 | 139 m² | 1976 |
| Zwederaweg | 76 | 142 m² | 1973 |
| Westerstraat | 73 | 151 m² | 1935 |
| Stofakkers | 67 | 106 m² | 1970 |
| De Heurinks | 65 | 132 m² | 1977 |
| Torenakker | 49 | 91 m² | 1971 |
| Meppelerweg | 47 | 187 m² | 1963 |
| Hinkenkamp | 44 | 127 m² | 1988 |
| Zandkamp | 44 | 129 m² | 1981 |
| Kampweg | 40 | 111 m² | 1965 |
| Karelspad | 39 | 150 m² | 1989 |
| Hees | 34 | 225 m² | 1934 |
| Stoffersweg | 34 | 124 m² | 1956 |
| Zuides | 33 | 190 m² | 1997 |
| De Akkers | 31 | 157 m² | 1980 |
| Armweide | 30 | 244 m² | 1927 |
| Brink | 28 | 120 m² | 2010 |
| Hoge Kamp | 28 | 139 m² | 1969 |
| Leeuwte | 28 | 197 m² | 1954 |
| Bremkamp | 26 | 109 m² | 1963 |
| Kroezenmaat | 26 | 141 m² | 1996 |
| Oldenhave | 26 | 290 m² | 1934 |
| Over de Waand | 23 | 148 m² | 1995 |
| Klinge | 22 | 90 m² | 1983 |
| Bos | 21 | 179 m² | 2018 |
| Gijsselterweg | 21 | 176 m² | 1958 |
| Groene Weg | 21 | 131 m² | 1996 |
| Oosterstraat | 21 | 151 m² | 1981 |
| Armstraat | 20 | 163 m² | 1953 |
| Hooikampen | 20 | 179 m² | 2014 |
| Voor de Blanken | 20 | 244 m² | 1999 |
| Geuzinge | 19 | 173 m² | 1968 |
| Benderse | 18 | 180 m² | 1958 |
| Witteveen | 18 | 168 m² | 1955 |
| Huttenweg | 17 | 184 m² | 1953 |
| Smeestraat | 16 | 199 m² | 1928 |
| Zuivelstraat | 16 | 90 m² | 1985 |
| Achter de Broeken | 15 | 204 m² | 1938 |
| Achterma | 15 | 211 m² | 1924 |
| Russenmaat | 15 | 176 m² | 1998 |
| Trompenweg | 14 | 124 m² | 1998 |
| Wolvenweg | 14 | 84 m² | 1951 |
| Anholt | 13 | 287 m² | 1939 |
| Hoekstraat | 13 | 291 m² | 1928 |
| Echtenseweg | 12 | 289 m² | 1983 |
| Ruinerweide | 12 | 269 m² | 1924 |
| Anserweg | 11 | 177 m² | 1972 |
| Engeland | 11 | 168 m² | 1987 |
| Kloosterstraat | 11 | 150 m² | 1840 |
| De Weidenweg | 10 | 190 m² | 1928 |
| Postweg | 10 | 154 m² | 1976 |
| Kalvermaat | 9 | 189 m² | 1995 |
| Netten | 9 | 131 m² | 1956 |
| Munnekenweg | 8 | 240 m² | 1936 |
| Ruinerdijk | 8 | 236 m² | 1924 |
| Vledders | 8 | 168 m² | 1923 |
| Voor de Broeken | 8 | 164 m² | 1987 |
| Wijkveld | 8 | 363 m² | 1915 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.