Huizenprijzen en woningwaarde in Prinsenbeek
Prinsenbeek telt 5.332 woningen en ligt in de gemeente Breda. De helft van de woningen is groter dan 133 m² en het mediane bouwjaar is 1978.
Wat is uw huis in Prinsenbeek waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Prinsenbeek
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 142 verkopen in Prinsenbeek.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 630.598 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.864 |
| Gemiddelde verkooptijd | 34 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 142 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 172 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Prinsenbeek bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Prinsenbeek is 133 m²; tegen € 4.864 per m² komt die uit rond € 647.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 34 dagen in Prinsenbeek. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Prinsenbeek
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 1.336 | 25,2% |
| Tussenwoning | 1.280 | 24,2% |
| Twee-onder-een-kap | 1.208 | 22,8% |
| Hoekwoning | 864 | 16,3% |
| Appartement | 608 | 11,5% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,3% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Prinsenbeek
2 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Prinsenbeek ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Prinsenbeek | Prinsenbeek | 5.004 | € 498.000 |
| Buitengebied Prinsenbeek | Prinsenbeek | 328 | € 765.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Prinsenbeek, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Prinsenbeek
De 60 grootste van 166 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 166 straten in Prinsenbeek.
| Groenstraat | 160 | 110 m² | 1970 |
| Vogelbos | 120 | 142 m² | 1979 |
| Molenstraat | 116 | 149 m² | 1972 |
| Heikantsestraat | 110 | 145 m² | 1982 |
| Beeksestraat | 108 | 176 m² | 1972 |
| Schoolstraat | 104 | 92 m² | 2002 |
| Valdijk | 97 | 80 m² | 2006 |
| Moleneind | 96 | 153 m² | 1990 |
| Westrikse Binnenweg | 91 | 179 m² | 2020 |
| Kapelstraat | 89 | 126 m² | 1964 |
| Meester Bierensweg | 85 | 196 m² | 1958 |
| Brielsedreef | 84 | 210 m² | 1983 |
| Plantsoen | 77 | 131 m² | 1968 |
| Velsgoed | 72 | 164 m² | 1978 |
| Schutsestraat | 71 | 179 m² | 1982 |
| Vianendreef | 70 | 156 m² | 1970 |
| Markt | 69 | 97 m² | 1989 |
| Brabantstraat | 67 | 116 m² | 1966 |
| Hertenhoek | 66 | 104 m² | 1967 |
| Straatweide | 64 | 78 m² | 2009 |
| Hesseling | 63 | 119 m² | 1987 |
| Haverdijk | 61 | 140 m² | 1968 |
| Vijverstraat | 58 | 89 m² | 2021 |
| Zuidlaan | 58 | 142 m² | 1968 |
| Middenweg | 54 | 140 m² | 1968 |
| Vossenberg | 53 | 151 m² | 1986 |
| Dries | 52 | 108 m² | 1978 |
| Postbaan | 49 | 200 m² | 1985 |
| Vroente | 48 | 156 m² | 1974 |
| Tongerloodreef | 47 | 103 m² | 1990 |
| Begijnenakker | 46 | 127 m² | 1973 |
| Harmonielaan | 46 | 108 m² | 1964 |
| Herman Dirvenpark | 46 | 83 m² | 2020 |
| Klaverveld | 46 | 112 m² | 1964 |
| Meidoorn | 46 | 106 m² | 1997 |
| Prinsenboschlaan | 46 | 160 m² | 2001 |
| Schotenhof | 44 | 113 m² | 1967 |
| Heiakker | 43 | 127 m² | 1973 |
| Wevershof | 43 | 143 m² | 2016 |
| Vliet | 42 | 147 m² | 1967 |
| Beukenhof | 41 | 111 m² | 1994 |
| Zilverhof | 41 | 50 m² | 1969 |
| Gertrudisoord | 40 | 84 m² | 2012 |
| Heisprong | 39 | 156 m² | 1999 |
| Vaandelstraat | 39 | 124 m² | 1969 |
| Zanddreef | 39 | 208 m² | 1968 |
| Abdisstraat | 38 | 129 m² | 1973 |
| Berkenlaan | 38 | 93 m² | 1996 |
| Pasquelaan | 38 | 104 m² | 1956 |
| Banierstraat | 37 | 104 m² | 1970 |
| Overveldsestraat | 37 | 284 m² | 1970 |
| Spieakker | 37 | 156 m² | 2001 |
| Sterreschans | 37 | 116 m² | 1981 |
| Molen De Beerstraat | 36 | 159 m² | 2003 |
| Titulaerlaan | 36 | 114 m² | 1960 |
| Liesbosdreef | 35 | 187 m² | 1991 |
| Rakehof | 35 | 121 m² | 1975 |
| Valveeken | 35 | 107 m² | 1986 |
| Boonhof | 34 | 114 m² | 1966 |
| Bosloop | 34 | 106 m² | 1965 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.