Huizenprijzen en woningwaarde in Nuenen
Nuenen telt 11.435 woningen en ligt in de gemeente Nuenen, Gerwen en Nederwetten. De helft van de woningen is groter dan 139 m² en het mediane bouwjaar is 1984.
Wat is uw huis in Nuenen waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Nuenen
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 284 verkopen in Nuenen.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 650.225 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.592 |
| Gemiddelde verkooptijd | 37 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 284 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 329 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Nuenen bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Nuenen is 139 m²; tegen € 4.592 per m² komt die uit rond € 638.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 37 dagen in Nuenen. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Nuenen
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 2.914 | 25,9% |
| Tussenwoning | 2.755 | 24,5% |
| Twee-onder-een-kap | 2.259 | 20,1% |
| Appartement | 1.673 | 14,9% |
| Hoekwoning | 1.635 | 14,6% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 98,3% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Nuenen
10 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Nuenen ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Nuenen-Zuid | Nuenen | 3.301 | € 452.000 |
| Nuenen-Noord | Nuenen | 3.106 | € 515.000 |
| Nuenen-Oost | Nuenen | 2.541 | € 525.000 |
| Gerwen | Gerwen | 816 | € 564.000 |
| Verspreide huizen Boord, Opwetten | Nuenen | 797 | € 545.000 |
| Nederwetten | Nederwetten | 350 | € 592.000 |
| Eeneind | Nuenen | 317 | € 615.000 |
| Verspreide huizen Gerwen | Gerwen | 117 | € 650.000 |
| Verspreide huizen Nederwetten | Nederwetten | 60 | € 729.000 |
| Verspreide huizen ten zuidoosten van Nuenen | Nuenen | 30 | € 742.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Nuenen, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Nuenen
De 60 grootste van 455 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 455 straten in Nuenen.
| Molvense Erven | 200 | 186 m² | 1975 |
| Refelingse Erven | 179 | 148 m² | 1972 |
| De Vroente | 173 | 158 m² | 1978 |
| Het Puyven | 162 | 147 m² | 1974 |
| Tomakker | 154 | 117 m² | 1983 |
| Heikampen | 153 | 130 m² | 1977 |
| Opwettenseweg | 151 | 137 m² | 1930 |
| Weverstraat | 123 | 140 m² | 1961 |
| Schietbergen | 116 | 106 m² | 1982 |
| Vincent van Goghstraat | 116 | 89 m² | 1987 |
| Tweevoren | 115 | 150 m² | 1974 |
| Jo van Dijkhof | 109 | 76 m² | 2011 |
| Berg | 107 | 127 m² | 1954 |
| Beekstraat | 106 | 221 m² | 1990 |
| Lange Akker | 104 | 54 m² | 2011 |
| Keizershof | 100 | 126 m² | 1978 |
| Laan ter Catten | 93 | 169 m² | 1993 |
| Voirt | 89 | 116 m² | 1963 |
| Margot Begemannstraat | 87 | 34 m² | 1981 |
| De Beekse Tuin | 82 | 188 m² | 1998 |
| Zuiderklamp | 82 | 242 m² | 1975 |
| Boordseweg | 78 | 165 m² | 1963 |
| Ligtsedreef | 77 | 113 m² | 2015 |
| De Doorn | 76 | 96 m² | 1982 |
| Europalaan | 75 | 131 m² | 1968 |
| Barisakker | 73 | 156 m² | 1976 |
| Soeterbeekseweg | 73 | 180 m² | 1963 |
| 't Zand | 71 | 69 m² | 2024 |
| Laan door de Panakkers | 71 | 178 m² | 2023 |
| Parkstraat | 71 | 106 m² | 1976 |
| Wederikdreef | 69 | 68 m² | 2025 |
| Lindenhof | 67 | 64 m² | 1972 |
| Mgr Frenkenstraat | 63 | 141 m² | 1967 |
| Hoekstraat | 61 | 197 m² | 1975 |
| Raupplaan | 61 | 89 m² | 1992 |
| Gerwenseweg | 60 | 166 m² | 1956 |
| Jonker Florislaan | 60 | 96 m² | 1985 |
| Refeling | 59 | 149 m² | 1969 |
| Laan van Nuenhem | 54 | 167 m² | 1986 |
| Pieter Dekkersstraat | 54 | 59 m² | 1981 |
| Goudhoeksland | 53 | 172 m² | 2020 |
| Vallestap | 53 | 136 m² | 1972 |
| Van Rijckevorsellaan | 53 | 118 m² | 1988 |
| Noorderklamp | 52 | 222 m² | 1994 |
| Sint Annagildelaan | 52 | 90 m² | 1984 |
| Groenvinkhof | 51 | 62 m² | 2025 |
| Vrouwe Cecilialaan | 51 | 127 m² | 1985 |
| Spotvogelstraat | 50 | 116 m² | 1969 |
| Stephan Hanewinkellaan | 50 | 96 m² | 1985 |
| Wielewaallaan | 50 | 120 m² | 1970 |
| De Zandschel | 49 | 115 m² | 1984 |
| Laar | 49 | 170 m² | 1963 |
| Lyndakkers | 49 | 120 m² | 1972 |
| Bernhardstraat | 48 | 108 m² | 1967 |
| De Vlos | 47 | 159 m² | 1985 |
| Eeneind | 47 | 180 m² | 1965 |
| Bergvinkhof | 46 | 62 m² | 1975 |
| Donkervoort | 46 | 136 m² | 1995 |
| Goudvinkhof | 46 | 62 m² | 2025 |
| Nuenderbeekselaan | 45 | 122 m² | 1997 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.