Huizenprijzen en woningwaarde in Nijkerk
Nijkerk telt 14.011 woningen en ligt in de gemeente Nijkerk. De helft van de woningen is groter dan 112 m² en het mediane bouwjaar is 1987.
Wat is uw huis in Nijkerk waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Nijkerk
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 378 verkopen in Nijkerk.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 564.454 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.818 |
| Gemiddelde verkooptijd | 34 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 378 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 424 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Nijkerk bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Nijkerk is 112 m²; tegen € 4.818 per m² komt die uit rond € 540.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 34 dagen in Nijkerk. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Nijkerk
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 4.262 | 31,6% |
| Appartement | 3.119 | 23,1% |
| Hoekwoning | 2.643 | 19,6% |
| Vrijstaand | 1.928 | 14,3% |
| Twee-onder-een-kap | 1.536 | 11,4% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 96,3% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Nijkerk
24 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Nijkerk ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Nijkerk, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Nijkerk
De 60 grootste van 449 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 449 straten in Nijkerk.
| van der Krolstraat | 301 | 35 m² | 2025 |
| Van Oldenbarneveltstraat | 292 | 92 m² | 1972 |
| Zijdevlinder | 199 | 91 m² | 2012 |
| Wittenburg | 184 | 114 m² | 1969 |
| Vetkamp | 142 | 82 m² | 2002 |
| Huserstraat | 130 | 100 m² | 2026 |
| Groenallee | 127 | 100 m² | 2026 |
| Kardinaal Alfrinklaan | 126 | 106 m² | 1986 |
| Reling | 121 | 141 m² | 2005 |
| Oranjelaan | 119 | 85 m² | 2009 |
| Galjoen | 115 | 128 m² | 2000 |
| Schulpkamp | 115 | 69 m² | 1962 |
| Vlinderlaan | 115 | 155 m² | 2009 |
| Duifhuis | 113 | 86 m² | 1969 |
| Samuel Gerssenlaan | 111 | 110 m² | 1987 |
| Kombuis | 108 | 96 m² | 2004 |
| Venestraat | 99 | 88 m² | 1935 |
| Havenstraat | 98 | 119 m² | 1973 |
| Kostverloren | 97 | 75 m² | 1993 |
| Torenstraat | 95 | 78 m² | 2015 |
| Valkenhof | 95 | 131 m² | 1979 |
| Ruysdaellaan | 92 | 104 m² | 1983 |
| Brahmslaan | 87 | 127 m² | 1975 |
| Douwencamp | 87 | 98 m² | 1969 |
| Hoefslag | 87 | 127 m² | 1971 |
| Rembrandtlaan | 85 | 124 m² | 1984 |
| Bruins Slotlaan | 84 | 96 m² | 1948 |
| Husselmansgoed | 81 | 93 m² | 1993 |
| Brucknerlaantje | 80 | 126 m² | 1975 |
| Holkerstraat | 79 | 102 m² | 2025 |
| Oude Barneveldseweg | 79 | 166 m² | 1959 |
| 't Hazeveld | 78 | 162 m² | 1977 |
| Aalscholverlaan | 78 | 110 m² | 1976 |
| Marishof | 78 | 82 m² | 1981 |
| Wallerstraat | 78 | 146 m² | 1976 |
| Holkerweg | 77 | 152 m² | 1940 |
| Muzen | 76 | 94 m² | 2025 |
| Sparrenlaan | 76 | 102 m² | 1964 |
| Meinsstraat | 75 | 95 m² | 2008 |
| De Ruyterstraat | 74 | 86 m² | 1957 |
| Elektra | 74 | 74 m² | 2024 |
| Schrassertstraat | 74 | 100 m² | 1966 |
| Van Goghlaan | 71 | 96 m² | 1982 |
| Slichtenhorsterweg | 70 | 216 m² | 1960 |
| Langestraat | 68 | 104 m² | 1920 |
| Van Rensselaerstraat | 68 | 75 m² | 1921 |
| Van Zuijlenstraat | 68 | 100 m² | 1975 |
| Asserhof | 67 | 87 m² | 1990 |
| Beatrixstraat | 65 | 76 m² | 1973 |
| Bernhardstraat | 65 | 91 m² | 1963 |
| De Boomgaard | 65 | 109 m² | 2018 |
| Bunschoterweg | 64 | 190 m² | 1971 |
| Gerard Douhof | 64 | 98 m² | 1985 |
| Rotsvlinder | 64 | 97 m² | 2008 |
| Gentiaan | 58 | 113 m² | 1998 |
| Havikenhof | 58 | 119 m² | 1978 |
| Sparreboomstraat | 58 | 107 m² | 2005 |
| Brink | 57 | 104 m² | 1999 |
| Raadhuisstraat | 57 | 117 m² | 1934 |
| Gaffel | 56 | 106 m² | 2003 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.