Woningwaarde in Moerkapelle
Moerkapelle telt 2.168 woningen en ligt in de gemeente Zuidplas. De helft van de woningen is groter dan 122 m² en het mediane bouwjaar is 1990.
Wat is uw huis in Moerkapelle waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Moerkapelle
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 81 verkopen in Moerkapelle.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 623.955 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.613 |
| Gemiddelde verkooptijd | 61 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 81 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 108 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Moerkapelle
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 715 | 34,1% |
| Hoekwoning | 404 | 19,3% |
| Vrijstaand | 394 | 18,8% |
| Twee-onder-een-kap | 299 | 14,3% |
| Appartement | 284 | 13,5% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 96,7% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Moerkapelle
8 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Moerkapelle ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Jonge Veenen | Moerkapelle | 590 | € 583.000 |
| Kern Moerkapelle | Moerkapelle | 463 | € 496.000 |
| Moerkapelle-Oost | Moerkapelle | 450 | € 411.000 |
| Moerkapelle-West | Moerkapelle | 298 | € 418.000 |
| Wilde Veenen | Moerkapelle | 198 | € 118.000 |
| Verspreide bebouwing Moerkapelle | Moerkapelle | 75 | € 727.000 |
| Moerkapelle kassengebied | Moerkapelle | 65 | € 589.000 |
| Bedrijventerrein Moerkapelle | Moerkapelle | 29 | € 639.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Moerkapelle, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Moerkapelle
De 60 grootste van 77 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 77 straten in Moerkapelle.
| Wilde Veenen | 143 | 69 m² | 2010 |
| Julianastraat | 96 | 138 m² | 1978 |
| Akkerweg | 85 | 114 m² | 1987 |
| Koningsspil | 75 | 130 m² | 2016 |
| Beatrixlaan | 65 | 122 m² | 1968 |
| Bredeweg | 65 | 178 m² | 1967 |
| Oranjestraat | 62 | 169 m² | 1993 |
| Moerkapelse Zijde | 58 | 130 m² | 1973 |
| Jonkheer van der Welstraat | 57 | 96 m² | 1966 |
| Bovenas | 52 | 136 m² | 2018 |
| Herenweg | 52 | 169 m² | 1966 |
| Lange Spruit | 52 | 172 m² | 2025 |
| Papaverlaan | 52 | 78 m² | 1985 |
| Hollevoeterlaan | 49 | 110 m² | 1975 |
| Raadhuisstraat | 48 | 104 m² | 1955 |
| Kruilier | 47 | 130 m² | 2016 |
| Van Swaanswijckstraat | 43 | 156 m² | 2000 |
| Ganzenpad | 39 | 36 m² | 2011 |
| Kruibaan | 37 | 73 m² | 2025 |
| van Hogendorpstraat | 37 | 107 m² | 1968 |
| Achterzoom | 34 | 140 m² | 2019 |
| Dorpsstraat | 34 | 104 m² | 2001 |
| Voorzoom | 34 | 142 m² | 2018 |
| Klaproosstraat | 32 | 131 m² | 1986 |
| Windvaan | 31 | 62 m² | 2024 |
| Buitenroede | 28 | 230 m² | 2020 |
| Westland | 28 | 144 m² | 1978 |
| Bovenwiel | 27 | 215 m² | 2026 |
| de Grutto | 27 | 112 m² | 1990 |
| de Lepelaar | 27 | 116 m² | 1995 |
| Noordeinde | 27 | 134 m² | 1935 |
| Prins Willemstraat | 25 | 115 m² | 1968 |
| Korte Spruit | 24 | 141 m² | 2023 |
| Mauritsstraat | 24 | 111 m² | 1968 |
| Coymansstraat | 23 | 104 m² | 1968 |
| Binnenroede | 22 | 217 m² | 2018 |
| Blokvang | 22 | 137 m² | 2016 |
| Middelweg | 22 | 208 m² | 1982 |
| Bonkelaar | 21 | 141 m² | 2026 |
| Rehobothplantsoen | 20 | 92 m² | 1968 |
| Kamwiel | 19 | 179 m² | 2015 |
| Reigershof | 19 | 176 m² | 1991 |
| Schieland | 19 | 121 m² | 1973 |
| Korbeel | 18 | 119 m² | 2025 |
| Moerdijkstraat | 18 | 160 m² | 1950 |
| Potroede | 18 | 236 m² | 2018 |
| Weideplantsoen | 18 | 36 m² | 1982 |
| Korenbloemstraat | 16 | 105 m² | 1982 |
| Wilhelminastraat | 16 | 108 m² | 1960 |
| Zwanenwater | 16 | 103 m² | 2019 |
| Frederik Hendrikstraat | 15 | 122 m² | 1968 |
| Kerkstraat | 15 | 112 m² | 1934 |
| de Kievit | 14 | 103 m² | 1989 |
| Oogstpad | 14 | 160 m² | 1979 |
| Van Hasseltweg | 14 | 200 m² | 1990 |
| Moerhageplantsoen | 13 | 93 m² | 2004 |
| Wiekslag | 13 | 124 m² | 2015 |
| Bernhardstraat | 12 | 91 m² | 1969 |
| Rottedijk | 12 | 138 m² | 1984 |
| Willem-Alexanderplantsoen | 12 | 117 m² | 1974 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.