Huizenprijzen en woningwaarde in Epe
Epe telt 7.717 woningen en ligt in de gemeente Epe. De helft van de woningen is groter dan 112 m² en het mediane bouwjaar is 1970.
Wat is uw huis in Epe waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Epe
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 188 verkopen in Epe.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 593.189 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.679 |
| Gemiddelde verkooptijd | 50 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 188 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 236 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Epe bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Epe is 112 m²; tegen € 4.679 per m² komt die uit rond € 524.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 50 dagen in Epe. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Epe
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 2.376 | 31,2% |
| Appartement | 1.901 | 25,0% |
| Tussenwoning | 1.669 | 21,9% |
| Hoekwoning | 928 | 12,2% |
| Twee-onder-een-kap | 736 | 9,7% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 98,6% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Epe
13 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Epe ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Vegtelarij | Epe | 1.223 | € 344.000 |
| Epe Centrum | Epe | 1.038 | € 450.000 |
| Enkweg | Epe | 953 | € 332.000 |
| Hoge Weerd | Epe | 649 | € 320.000 |
| Hogeland | Epe | 642 | € 588.000 |
| Epe Noord | Epe | 607 | € 700.000 |
| Burgerenk | Epe | 521 | € 329.000 |
| Buitengebied Epe Oost | Epe | 500 | € 640.000 |
| Klaarbeek | Epe | 472 | € 390.000 |
| Buitengebied Epe West | Epe | 404 | € 700.000 |
| Gildehoek | Epe | 303 | € 404.000 |
| Buitengebied Epe Noord | Epe | 284 | € 957.000 |
| Kweekweg | Epe | 121 | € 348.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Epe, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Epe
De 60 grootste van 319 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 319 straten in Epe.
| Hoofdstraat | 279 | 109 m² | 1993 |
| Albert Schweitzerlaan | 180 | 61 m² | 1976 |
| Willem Dreeslaan | 178 | 94 m² | 1984 |
| Glazenmaker | 161 | 127 m² | 2017 |
| Klaverkamp | 124 | 102 m² | 1969 |
| Eper Veste | 108 | 72 m² | 1968 |
| Scheperstraat | 108 | 75 m² | 1974 |
| Rozenhof | 98 | 61 m² | 1964 |
| Officiersweg | 95 | 144 m² | 1955 |
| Schaatsenrijder | 90 | 91 m² | 2018 |
| de Leegte | 85 | 108 m² | 1970 |
| Europalaan | 82 | 138 m² | 1981 |
| Allendelaan | 81 | 110 m² | 1978 |
| Klimtuin | 81 | 100 m² | 1970 |
| Hoge Hagt | 77 | 86 m² | 1966 |
| Willem Tellstraat | 76 | 70 m² | 1991 |
| Kapelstraat | 75 | 70 m² | 1962 |
| Knibbelakker | 74 | 101 m² | 1970 |
| Zuukerweg | 72 | 108 m² | 1966 |
| Dellenweg | 70 | 196 m² | 1948 |
| Oenerweg | 70 | 102 m² | 1970 |
| Ankerstraat | 67 | 80 m² | 1963 |
| Heerderweg | 66 | 206 m² | 1935 |
| Struikstuk | 66 | 100 m² | 1970 |
| Enkweg | 65 | 99 m² | 1958 |
| Midachten | 62 | 108 m² | 1966 |
| Willem van Oranjestraat | 62 | 110 m² | 1980 |
| Roggestraat | 60 | 53 m² | 2014 |
| Tongerenseweg | 60 | 162 m² | 1963 |
| Eikelkamp | 57 | 100 m² | 1970 |
| Oude Wisselseweg | 55 | 122 m² | 1947 |
| Haverkampsweg | 54 | 131 m² | 1935 |
| Kuipersweg | 53 | 72 m² | 1996 |
| Slotgraskamp | 53 | 130 m² | 1969 |
| Schotakker | 52 | 100 m² | 1970 |
| Beekweide | 49 | 134 m² | 1973 |
| Hardenbrink | 49 | 96 m² | 1998 |
| Laar-Enk | 49 | 108 m² | 1966 |
| Hopstraat | 48 | 75 m² | 1965 |
| Griseeweg | 45 | 112 m² | 2026 |
| Molenweg | 45 | 150 m² | 1957 |
| Pandersakker | 43 | 57 m² | 1966 |
| Zwartelandstraat | 42 | 97 m² | 1957 |
| de Tippe | 41 | 73 m² | 2023 |
| Thorbeckestraat | 41 | 125 m² | 1981 |
| Boerrigterstraat | 40 | 98 m² | 2008 |
| Burgemeester van Walsemlaan | 40 | 168 m² | 1963 |
| Beekstraat | 39 | 151 m² | 1935 |
| Troelstrastraat | 39 | 125 m² | 1980 |
| Weemeweg | 39 | 74 m² | 1992 |
| Wisselseweg | 39 | 168 m² | 1972 |
| Martin Luther Kingweg | 38 | 120 m² | 1978 |
| Brouwerijstraat | 37 | 105 m² | 1962 |
| Duisterestraat | 37 | 73 m² | 2025 |
| Hoge Weerd | 37 | 103 m² | 1965 |
| Spoorlaan | 37 | 116 m² | 1965 |
| Papenstraat | 36 | 185 m² | 1935 |
| Sint Jorisweg | 36 | 84 m² | 1989 |
| Steenderkamp | 35 | 57 m² | 1966 |
| Zaailand | 35 | 102 m² | 1965 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.