Woningwaarde in Dronten
Dronten telt 13.845 woningen en ligt in de gemeente Dronten. De helft van de woningen is groter dan 125 m² en het mediane bouwjaar is 1994.
Wat is uw huis in Dronten waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Dronten
Over de twaalf maanden tot en met juni 2026, op basis van 478 verkopen in Dronten.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 458.763 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.941 |
| Gemiddelde verkooptijd | 34 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 478 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 538 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Woningtypes in Dronten
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Tussenwoning | 3.641 | 26,5% |
| Vrijstaand | 3.112 | 22,6% |
| Twee-onder-een-kap | 2.797 | 20,3% |
| Appartement | 2.464 | 17,9% |
| Hoekwoning | 1.735 | 12,6% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 99,3% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Dronten
22 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Dronten ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| De Gilden | Dronten west | 2.097 | € 449.000 |
| Oud-Dronten | Dronten Midden | 1.736 | € 273.000 |
| De Munten | Dronten west | 1.562 | € 422.000 |
| De Manege | Dronten Zuid | 974 | € 430.000 |
| De Kruidentuin | Dronten Zuid | 842 | € 342.000 |
| De Oeverloperwijk | Dronten Noord | 748 | € 292.000 |
| De Landmaten | Dronten Zuid | 730 | € 414.000 |
| Hanzekwartier | Dronten Noord | 587 | € 315.000 |
| Golfresidentie | Dronten Zuid | 578 | € 560.000 |
| De Landstreken | Dronten Zuid | 569 | € 310.000 |
| Centrum Dronten | Dronten Midden | 567 | € 365.000 |
| De Boeg | Dronten Midden | 564 | € 275.000 |
| De Fazant | Dronten Midden | 515 | € 301.000 |
| De Lancaster | Dronten Zuid | 436 | € 297.000 |
| Buitengebied Dronten | Buitengebied Dronten | 435 | € 596.000 |
| Ketelhaven | Buitengebied Dronten | 341 | € 400.000 |
| Bungalowpark | Dronten Midden | 189 | € 690.000 |
| De Drieslag | Dronten west | 163 | € 274.000 |
| AZC | Buitengebied Dronten | 144 | € 89.000 |
| Houtwijk | Dronten Noord | 31 | € 336.000 |
| Business Zone Delta | Dronten west | 19 | — |
| Pioniersweg | Dronten Noord | 17 | — |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Dronten, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Dronten
De 60 grootste van 404 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 404 straten in Dronten.
| De Morinel | 235 | 133 m² | 1973 |
| De Oeverloper | 218 | 129 m² | 1973 |
| De Regenboog | 211 | 58 m² | 1986 |
| Lijzijde | 197 | 95 m² | 2009 |
| Thomsonstraat | 189 | 95 m² | 1978 |
| Kruizemunt | 174 | 75 m² | 1986 |
| De Noord | 165 | 65 m² | 2024 |
| Hondsrug | 164 | 94 m² | 1980 |
| Vossemeerdijk | 160 | 101 m² | 2012 |
| Golfresidentie | 143 | 200 m² | 1998 |
| Kruidendreef | 134 | 138 m² | 1988 |
| Eurosingel | 131 | 169 m² | 2002 |
| Smederij | 131 | 143 m² | 2015 |
| Herfst | 130 | 199 m² | 1998 |
| Dukaat | 121 | 140 m² | 1997 |
| Rozemarijn | 117 | 81 m² | 1988 |
| Lancasterdreef | 116 | 125 m² | 1984 |
| Escudo | 114 | 146 m² | 2002 |
| Boslaan | 112 | 164 m² | 1994 |
| Buitenplaats | 112 | 50 m² | 1971 |
| De Boeg | 108 | 102 m² | 2006 |
| De Stag | 108 | 89 m² | 2004 |
| Mark | 107 | 154 m² | 2002 |
| De Grutto | 99 | 127 m² | 2005 |
| Het Spectrum | 98 | 97 m² | 1996 |
| De Fazant | 95 | 119 m² | 1978 |
| Zeilenmakersgilde | 90 | 121 m² | 2009 |
| Winter | 89 | 96 m² | 2003 |
| Beiersgulden | 86 | 124 m² | 1997 |
| De Dagmaat | 84 | 155 m² | 1991 |
| Het Penseel | 84 | 112 m² | 2020 |
| Concourslaan | 82 | 140 m² | 1991 |
| Langstraat | 82 | 142 m² | 1980 |
| Educalaan | 81 | 37 m² | 2025 |
| Baksteen | 80 | 120 m² | 2011 |
| De Zaan | 79 | 94 m² | 1983 |
| Galjoenstraat | 79 | 102 m² | 1965 |
| De Morgen | 77 | 132 m² | 1992 |
| Het Hoefijzer | 77 | 119 m² | 2025 |
| Timmerliedengilde | 77 | 130 m² | 2009 |
| Melisse | 74 | 141 m² | 1988 |
| Florijn | 73 | 145 m² | 1997 |
| Hanzekade | 73 | 128 m² | 2025 |
| Agripark-Oost | 72 | 106 m² | 2021 |
| Kleermakersgilde | 71 | 124 m² | 2006 |
| Ottodreef | 69 | 30 m² | 2023 |
| De Buiskap | 68 | 107 m² | 1974 |
| De Killick | 68 | 95 m² | 1974 |
| Het Dagwerk | 68 | 126 m² | 1994 |
| Manegelaan | 68 | 139 m² | 1990 |
| Philipsdaalder | 68 | 156 m² | 2000 |
| De Reiger | 67 | 154 m² | 1979 |
| Ankerstraat | 66 | 100 m² | 1965 |
| De Rede | 65 | 96 m² | 2006 |
| Franc | 64 | 160 m² | 2002 |
| Het Hogerhuis | 64 | 35 m² | 1980 |
| Peseta | 64 | 164 m² | 2002 |
| Blaasbalg | 63 | 111 m² | 2009 |
| Mergelland | 63 | 94 m² | 1983 |
| Roodbeenweg | 63 | 32 m² | 2022 |
Uitleg bij deze cijfers
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
- Hoeveel scheelt de buurt in de waarde van een woning?
- Hoe lang staat een huis gemiddeld te koop?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.