Huizenprijzen en woningwaarde in Bennekom
Bennekom telt 7.078 woningen en ligt in de gemeente Ede. De helft van de woningen is groter dan 113 m² en het mediane bouwjaar is 1974.
Bennekom ligt over een gemeentegrens: de woningen vallen onder de gemeente Ede (7.068 woningen) en de gemeente Wageningen (10 woningen). Alle cijfers op deze pagina gaan over de plaats als geheel.
Wat is uw huis in Bennekom waard?
Vul uw adres in. U krijgt een waarde-indicatie met een bandbreedte, en daaronder per kenmerk — oppervlakte, bouwjaar, woningtype, energielabel, perceel — welke kant het het bedrag op duwt en hoe breed de bandbreedte daardoor is.
Huizenprijzen in Bennekom
Over de twaalf maanden tot en met augustus 2026, op basis van 220 verkopen in Bennekom.
| Gemiddelde verkoopprijs | € 641.512 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 5.161 |
| Gemiddelde verkooptijd | 34 dagen |
| Verkocht in twaalf maanden | 220 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 263 woningen |
De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Een realistische verkoopprijs in Bennekom bepalen
Het eerste ijkpunt is de prijs per vierkante meter. De middelste woning in Bennekom is 113 m²; tegen € 5.161 per m² komt die uit rond € 583.000. Dat is een ruwe som: woningtype, bouwjaar, energielabel, buurt en onderhoud schuiven het bedrag, en binnen één plaats scheelt de prijs per m² tussen twee buurten vaak een factor twee.
Een realistische verkoopprijs voor úw huis is daarom geen enkel getal maar een bandbreedte. Vul hierboven uw adres in: u krijgt een richtbedrag met twee grenzen eromheen, en vier van de vijf woningen zoals de uwe verkopen daartussen. Reken daarbij op een verkooptijd van gemiddeld 34 dagen in Bennekom. Hoe wij tot dat bedrag komen staat in Wat is mijn huis waard?.
Woningtypes in Bennekom
| Type | Woningen | Aandeel |
|---|---|---|
| Vrijstaand | 1.790 | 25,8% |
| Appartement | 1.461 | 21,1% |
| Tussenwoning | 1.450 | 20,9% |
| Twee-onder-een-kap | 1.436 | 20,7% |
| Hoekwoning | 798 | 11,5% |
Het woningtype leiden wij zelf af uit de vorm en de ligging van het pand, en waar een energieadviseur ter plaatse is geweest nemen we diens vaststelling over. Bekend voor 98,0% van de woningen. Hoe dat werkt.
Buurten in Bennekom
7 buurten, gesorteerd op het aantal woningen dat er in Bennekom ligt. Klik een kolomkop om anders te sorteren.
| Halderbrink | Bennekom | 2.114 | € 460.000 |
| De Laar | Bennekom | 1.716 | € 501.000 |
| Boekelo | Bennekom | 1.580 | € 443.000 |
| Bennekom-Zuidoost | Bennekom | 1.177 | € 629.000 |
| De Kraats/Nergena | Bennekom | 299 | € 705.000 |
| Dikkenberg | Bennekom | 182 | € 705.000 |
| Wageningen-Hoog | Wageningen-Hoog | 10 | € 951.000 |
De buurtindeling van het CBS volgt de gemeente en niet de plaats. Ligt een buurt deels buiten Bennekom, dan staat hier het aantal woningen dat er wél in ligt, terwijl de WOZ-waarde over de hele buurt gaat.
Straten in Bennekom
De 60 grootste van 205 straten. Elke straatpagina toont de woningen met hun oppervlakte, bouwjaar en type. Bekijk alle 205 straten in Bennekom.
| Commandeursweg | 219 | 79 m² | 1970 |
| Edeseweg | 201 | 123 m² | 1950 |
| Hof van Sint Pieter | 147 | 62 m² | 1972 |
| Brinkstraat | 134 | 100 m² | 1948 |
| Hendrik van Poelwijcklaan | 133 | 72 m² | 2011 |
| Laarweg | 124 | 103 m² | 1955 |
| Molenstraat | 120 | 113 m² | 1979 |
| Breehoven | 119 | 129 m² | 1977 |
| Oost-Breukelderweg | 117 | 78 m² | 2010 |
| Selterskampweg | 112 | 193 m² | 1985 |
| Langhoven | 102 | 140 m² | 1977 |
| Weerkruislaan | 95 | 100 m² | 1956 |
| Schoolstraat | 92 | 98 m² | 1992 |
| Vossenweg | 85 | 140 m² | 1969 |
| Heidelaan | 83 | 95 m² | 1955 |
| Vlasacker | 83 | 59 m² | 2026 |
| Jonker Sloetlaan | 82 | 105 m² | 1974 |
| Halderweg | 81 | 119 m² | 1987 |
| Berkenlaan | 78 | 91 m² | 1983 |
| Hazenhoeve | 78 | 126 m² | 1999 |
| Van Balverenweg | 77 | 124 m² | 1980 |
| Hofrustlaan | 76 | 86 m² | 2000 |
| Algemeer | 75 | 125 m² | 1953 |
| Alexanderweg | 73 | 114 m² | 1960 |
| Dikkenbergweg | 72 | 166 m² | 1994 |
| Dorpsstraat | 72 | 75 m² | 1968 |
| Bereklauw | 71 | 93 m² | 1986 |
| Prins Bernhardlaan | 71 | 137 m² | 1939 |
| Bovenweg | 70 | 170 m² | 1984 |
| Haldereng | 69 | 65 m² | 1968 |
| Horalaan | 67 | 89 m² | 1980 |
| Margrietlaan | 66 | 128 m² | 1958 |
| Ooievaarsbek | 66 | 97 m² | 1990 |
| Ereprijs | 65 | 98 m² | 1990 |
| Gasthuisbouwing | 65 | 94 m² | 1968 |
| Ganzerik | 64 | 98 m² | 1987 |
| Groenestraat | 62 | 154 m² | 1957 |
| Biesacker | 59 | 70 m² | 2026 |
| Dijkgraaf | 59 | 167 m² | 1959 |
| Heelsumseweg | 59 | 181 m² | 1962 |
| Van Hoffenlaan | 59 | 114 m² | 1968 |
| Midden-Eng | 58 | 106 m² | 1960 |
| West Breukelderweg | 58 | 202 m² | 1995 |
| Mariënhoven | 57 | 56 m² | 1974 |
| Grietjeshof | 56 | 123 m² | 1973 |
| Ericapark | 53 | 52 m² | 1955 |
| Veenderweg | 53 | 102 m² | 1928 |
| Emmenhoeve | 51 | 129 m² | 2000 |
| Halderhof | 50 | 58 m² | 2020 |
| Esdoornlaan | 48 | 82 m² | 1996 |
| Hoogakker | 47 | 79 m² | 1963 |
| Swammerdamlaan | 47 | 107 m² | 1965 |
| Wildekamp | 47 | 125 m² | 1967 |
| Wilgeroosje | 47 | 38 m² | 1987 |
| Meidoornlaan | 46 | 74 m² | 1996 |
| Boterbloem | 43 | 111 m² | 1982 |
| Heerdlaan | 42 | 138 m² | 1952 |
| Korenlaan | 41 | 119 m² | 1955 |
| Kerkstraat | 40 | 113 m² | 2008 |
| Nassaulaan | 40 | 150 m² | 1938 |
Uitleg bij deze cijfers
- Hoeveel wordt er boven de vraagprijs geboden?
- Hoe ontwikkelen de huizenprijzen zich in Nederland?
- Wat is mijn huis waard?
- Wat kost een vierkante meter woning in Nederland?
Bron: BAG (Kadaster) voor de woningen, CBS voor de buurtcijfers, en ingekochte marktdata voor de verkopen — met peildatum per bron op de bronnenpagina. Hoe wij van deze cijfers een bedrag per adres maken staat in de methodiek.