Lengteduin 20, Zeewolde
Een twee-onder-een-kapwoning van 170 m² uit 2022, in de buurt Buurt 4.
Waarde-indicatie
€ 728.000
middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Bij dit woningtype, deze grootte en wat we verder van deze woning weten is de marge ± 23%. Deze woning heeft in het Kadaster naast wonen nog een andere functie. Zulke woningen verkopen verder uiteen dan gewone woningen, en daarom is de marge hier breder.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
- Gebruiksoppervlakte170 m²
- Bouwjaar2022
- WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning
- Prijs per m²€ 4.285voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Buurt 4 naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Bouwjaar 2022 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode meer op dan gemiddeld. | omhoog |
| Twee-onder-een-kapwoning van 170 m² Per m² brengt een twee-onder-een-kapwoning van deze maat mínder op dan de gemiddelde woning in Buurt 4: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m². De 170 m² zelf zitten al in het bedrag. | omlaag |
| Energielabel A+ Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. | omhoog |
| Gemeten woonoppervlakte 149 m², geregistreerd 170 m² De energieadviseur mat ter plaatse minder verwarmde woonruimte dan de registratie vermeldt. | omlaag |
| Eigen perceel van 291 m² Krap bemeten voor een woning van 170 m². Het model kijkt naar de verhouding tussen grond en woonoppervlak, niet naar het aantal vierkante meters alleen. | omlaag |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Buurt 4. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij Lengteduin 20?
Verwachte vraagprijs
€ 714.000
tussen € 586.000 en € 843.000
als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden
+2% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 728.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 728.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse en in Buurt 4 verwachten we dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Lengteduin 20 zich?
Een woning van deze waarde in Flevoland was in oktober 2016 ongeveer € 323.000 waard en is nu € 728.000: +126% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Flevoland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 329.000 | ± 28% | — |
| januari 2018 | € 359.000 | ± 27% | +9% |
| januari 2019 | € 394.000 | ± 27% | +10% |
| januari 2020 | € 419.000 | ± 26% | +6% |
| januari 2021 | € 475.000 | ± 26% | +13% |
| januari 2022 | € 599.000 | ± 25% | +26% |
| januari 2023 | € 599.000 | ± 25% | +0% |
| januari 2024 | € 613.000 | ± 24% | +2% |
| januari 2025 | € 681.000 | ± 24% | +11% |
| januari 2026 | € 719.000 | ± 23% | +6% |
| juni 2026 | € 728.000 | ± 23% | +1% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Flevoland en die voor twee-onder-een-kapwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Flevoland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Lengteduin 20?
| Postcode | 3894 ET |
|---|---|
| Woningtype | Twee-onder-een-kapwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 3e van 4 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 170 m² · waarvan 149 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 2022 |
| Perceeloppervlakte | 291 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | A+ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2022 |
| Gebruik | Gemengd gebruik Dit object heeft naast de woonfunctie ook een overige ruimte. Het is in de BAG één verblijfsobject, geen woning met een aparte bedrijfsruimte ernaast. Dat verandert de waardering: zulke panden zijn vaak lastiger te financieren met een gewone hypotheek en spreken een kleinere groep kopers aan. |
| Inhoud van het pand | 616 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 3 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 9,7 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 30 panelen Op 74 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het zuidoosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in Zeewolde
| Gemiddelde verkoopprijs | € 492.981 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.183 |
| Gemiddelde verkooptijd | 52 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 374 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 463 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 11,8 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 24,6 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1,6 km |
| Supermarkt | 0,8 km |
| Basisschool | 2,2 km |
| Kinderdagverblijf | 2,2 km |
| Huisarts | 2,5 km |
| Apotheek | 2,5 km |
| Ziekenhuis | 2,8 km |
| Restaurant | 2,4 km |
| Bibliotheek | 2,8 km |
| Binnenzwembad | 2,8 km |
| Bioscoop | 10,8 km |
Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
|---|---|
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.08 in Buurt 4 (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2022?
Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie. |
|---|---|
| Kierdichte bouw vraagt om ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden. |
Welke woningen lijken op Lengteduin 20?
Twee-onder-een-kapwoningen in Buurt 4 met een vergelijkbare oppervlakte.
Welke woningen liggen er nog meer aan de Lengteduin?
19 woningen. Bekijk de hele straat.
- Lengteduin 2
- Lengteduin 4
- Lengteduin 6
- Lengteduin 8
- Lengteduin 10
- Lengteduin 12
- Lengteduin 14
- Lengteduin 16
- Lengteduin 18
- Lengteduin 20
- Lengteduin 22
- Lengteduin 24
Veelgestelde vragen over Lengteduin 20
Wat is Lengteduin 20 in Zeewolde waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 561.000 en € 896.000: 170 m² maal € 4.285 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Zeewolde en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 23% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Lengteduin 20?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 714.000, tussen € 586.000 en € 843.000. De waarde-indicatie is € 728.000: we verwachten dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Zeewolde overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Lengteduin 20 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 475.000 in januari 2021 naar € 728.000 nu: +53%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Flevoland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Lengteduin 20?
170 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Lengteduin 20?
Dit is een twee-onder-een-kapwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Lengteduin 20?
Het bouwjaar is 2022, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Lengteduin 20?
Energielabel A+, vastgesteld bij een opname in 2022. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Lengteduin 20 aan energie?
De labelberekening komt uit op ongeveer 106 kWh per jaar, bij een warmtebehoefte van 73 kWh per m² — dat laatste zegt iets over de isolatie van de schil, los van de verwarmingsinstallatie. Dit is een genormeerd getal uit het energielabel: het rekent met standaard bewonersgedrag, niet met dat van de huidige of toekomstige bewoner. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.