Elsa Rubbensstraat 24, Waalwijk
Een hoekwoning uit 2010, met 100 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Landgoed Driessen.
Waarde-indicatie
€ 417.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 12%.
Meegewogen: 9 vergelijkbare verkopen binnen 345 meter, tussen mei 2021 en april 2026.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte100 m²
- Bouwjaar2010
- WoningtypeHoekwoning
- Prijs per m²€ 4.170voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Landgoed Driessen als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Landgoed Driessen
€ 4.038
per m², alle woningtypen
+3% voor deze woning
Deze woning
€ 4.170
per m² × 100 m² = € 417.000
Verhoogt de prijs per m²2
- Hoekwoning van 100 m²duidelijk
Een hoekwoning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Landgoed Driessen.
- Bouwjaar 2010licht
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.
Verlaagt de prijs per m²3
- Perceel van 1.083 m², gedeeld door 9 woningenduidelijk
Weinig grond voor een woning van 100 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.
- Gemeten woonoppervlakte 90 m², geregistreerd 100 m²licht
De energieadviseur mat in de woning minder verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.
- Energielabel Alicht
Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is door een adviseur ter plaatse opgenomen (NTA 8800). Sinds die labels de regel zijn, betalen kopers er iets minder premie voor.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Landgoed Driessen. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Elsa Rubbensstraat 24?
Verwachte vraagprijs
€ 410.000
tussen € 368.000 en € 451.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+2% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 417.000
tussen € 367.000 en € 467.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 417.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een hoekwoning in deze prijsklasse en in Landgoed Driessen verwachten we dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Landgoed Driessen, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 53
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 53%
- de middelste verkoop lag op de vraagprijs
- ±0%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Elsa Rubbensstraat 24 zich?
Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 202.000 waard en is nu € 417.000: +107% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 204.000 | ± 17% | — |
| januari 2018 | € 218.000 | ± 16% | +7% |
| januari 2019 | € 234.000 | ± 16% | +7% |
| januari 2020 | € 248.000 | ± 15% | +6% |
| januari 2021 | € 273.000 | ± 15% | +10% |
| januari 2022 | € 327.000 | ± 14% | +19% |
| januari 2023 | € 335.000 | ± 14% | +2% |
| januari 2024 | € 341.000 | ± 13% | +2% |
| januari 2025 | € 387.000 | ± 13% | +13% |
| januari 2026 | € 410.000 | ± 12% | +6% |
| juni 2026 | € 417.000 | ± 12% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor hoekwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Elsa Rubbensstraat 24?
| Postcode | 5146 DG |
|---|---|
| Woningtype | Hoekwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 1e van 9 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 100 m² · waarvan 90 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 2010 |
| Perceeloppervlakte | 120 m² · aandeel in een kavel van 1.083 m² die met 9 woningen wordt gedeeld |
| Energielabel | A · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2023. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 349 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 2 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Dakvorm | Plat dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 21 tot 22 panelen Op 74 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Een schatting met marge: van dit pand kennen wij de dakvlakken nog niet per windrichting, en dat maakt voor de opbrengst veel uit. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Waalwijk
| Gemiddelde verkoopprijs | € 465.408 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.200 |
| Gemiddelde verkooptijd | 42 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 475 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 584 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 15,1 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 15,1 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1,5 km |
| Supermarkt | 1,2 km |
| Basisschool | 0,9 km |
| Kinderdagverblijf | 0,9 km |
| Huisarts | 1,9 km |
| Apotheek | 1 km |
| Ziekenhuis | 1 km |
| Restaurant | 1,2 km |
| Bibliotheek | 2,8 km |
| Binnenzwembad | 5,1 km |
| Bioscoop | 15,8 km |
Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 2010 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.15 in Landgoed Driessen (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2010?
Gebouwd onder het Bouwbesluit van 1992, na het asbestverbod van 1993 vrijwel asbestvrij, met een degelijke basisisolatie. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1992 – 2011 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Isolatie goed, maar niet naar huidige maatstaf | Dubbel glas en spouw-, dak- en vloerisolatie zijn standaard, maar de eisen lagen lager dan nu. Naar HR++-glas of extra dakisolatie is vaak nog winst te halen. |
|---|---|
| Eerste generatie installaties op leeftijd | CV-ketels en mechanische ventilatie uit de bouwtijd zijn aan vervanging toe of al eens vervangen; controleer de leeftijd van de installaties. |
Welke woningen lijken op Elsa Rubbensstraat 24?
Hoekwoningen in Landgoed Driessen met een vergelijkbare oppervlakte.
- Jan de Quaystraat 17A
- Jan de Quaystraat 5A
- Elsa Rubbensstraat 17A
- Elsa Rubbensstraat 1A
- Elsa Rubbensstraat 8A
- Jan de Quaystraat 2A
Wij kunnen Elsa Rubbensstraat 24 niet onderscheiden van één andere woning
Op alles wat wij van deze woning weten — woningtype, woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en postcode — is zij gelijk aan één andere woning:
Ze krijgen daarom hetzelfde richtbedrag. Dat is geen afronding en geen tekortkoming van de berekening: onze bronnen kennen tussen deze woningen simpelweg geen verschil.
Waar de werkelijke waarde dan wél uit elkaar loopt, en wat wij niet kunnen zien: de staat van onderhoud, de afwerking en de keuken, of er een dakkapel of uitbouw is, op welke verdieping de woning ligt en waar hij op uitkijkt, en of er recent verbouwd is. Bij appartementen telt daarnaast de financiële staat van de VvE mee. Dat zijn precies de dingen die een taxateur ter plaatse wél ziet, en het is de reden dat een richtbedrag een vertrekpunt is en geen taxatie.
Klopt er iets niet aan de gegevens van deze woning, of weet u meer? Geef het aan ons door.
Welke woningen liggen er nog meer aan de Elsa Rubbensstraat?
24 woningen. Bekijk de hele straat.
- Elsa Rubbensstraat 1
- Elsa Rubbensstraat 2
- Elsa Rubbensstraat 3
- Elsa Rubbensstraat 4
- Elsa Rubbensstraat 5
- Elsa Rubbensstraat 6
- Elsa Rubbensstraat 7
- Elsa Rubbensstraat 8
- Elsa Rubbensstraat 9
- Elsa Rubbensstraat 10
- Elsa Rubbensstraat 11
- Elsa Rubbensstraat 12
Veelgestelde vragen over Elsa Rubbensstraat 24
Wat is Elsa Rubbensstraat 24 in Waalwijk waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 367.000 en € 467.000: 100 m² maal € 4.170 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Waalwijk en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 12% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Elsa Rubbensstraat 24?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 410.000, tussen € 368.000 en € 451.000. De waarde-indicatie is € 417.000: we verwachten dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Waalwijk overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Elsa Rubbensstraat 24 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 273.000 in januari 2021 naar € 417.000 nu: +53%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Elsa Rubbensstraat 24?
100 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Elsa Rubbensstraat 24?
Dit is een hoekwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Elsa Rubbensstraat 24?
Het bouwjaar is 2010, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Elsa Rubbensstraat 24?
Energielabel A, vastgesteld bij een opname in 2023. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Elsa Rubbensstraat 24 aan energie?
Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 148 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 94 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.