Naar de inhoud

Hertlaan 26, Vierhouten

Een vrijstaande woning uit 1973, met 162 m² verwarmde woonruimte (geregistreerd: 181 m² gebruiksoppervlakte), in de buurt Vierhouten.

Waarde-indicatie

€ 799.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 592.000€ 1.007.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 26%.

Meegewogen: 7 vergelijkbare verkopen binnen 175 meter, tussen augustus 2022 en juni 2025.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 657.000

€ 506.000 tot € 808.000 · marge ± 23% in plaats van ± 26%

verwachte vraagprijs € 674.000

€ 682.000

€ 525.000 tot € 839.000 · marge ± 23% in plaats van ± 26%

verwachte vraagprijs € 701.000

€ 723.000

€ 542.000 tot € 904.000 · marge ± 25% in plaats van ± 26%

verwachte vraagprijs € 746.000

€ 801.000

€ 593.000 tot € 1.010.000 · marge ± 26%

verwachte vraagprijs € 812.000

€ 831.000

€ 623.000 tot € 1.038.000 · marge ± 25% in plaats van ± 26%

verwachte vraagprijs € 851.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Hertlaan 26 in Vierhouten en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Vierhouten als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Vierhouten

€ 4.123

per m², alle woningtypen

+7% voor deze woning

Deze woning

€ 4.416

per m² × 181 m² = € 799.000

Verhoogt de prijs per m²3

  • Vrijstaande woning van 181 m²

    Een vrijstaande woning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Vierhouten.

    sterk
  • Energielabel A

    Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. Dit label is door een adviseur ter plaatse opgenomen (NTA 8800). Sinds die labels de regel zijn, betalen kopers er iets minder premie voor.

    licht
  • Eigen perceel van 700 m²

    Ruim bemeten voor een woning van 181 m².

    licht

Verlaagt de prijs per m²2

  • Bouwjaar 1973

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    licht
  • Gemeten woonoppervlakte 162 m², geregistreerd 181 m²

    De energieadviseur mat in de woning minder verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Vierhouten. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Hertlaan 26?

Verwachte vraagprijs

€ 813.000

tussen € 627.000 en € 1.000.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

−2% eronder verkocht

Verwachte verkoopprijs

€ 799.000

tussen € 592.000 en € 1.007.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 799.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 2% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Nunspeet, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
189
daarvan ging boven de vraagprijs weg
61%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
2%

Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt en om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Hertlaan 26 zich?

Een woning van deze waarde in Gelderland was in november 2016 ongeveer € 381.000 waard en is nu € 799.000: +110% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Gelderland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 799.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 385.000± 31%—
januari 2018€ 412.000± 30%+7%
januari 2019€ 440.000± 30%+7%
januari 2020€ 466.000± 29%+6%
januari 2021€ 512.000± 29%+10%
januari 2022€ 636.000± 28%+24%
januari 2023€ 660.000± 28%+4%
januari 2024€ 653.000± 27%−1%
januari 2025€ 721.000± 27%+10%
januari 2026€ 780.000± 26%+8%
juni 2026€ 799.000± 26%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Gelderland en die voor vrijstaande woningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Gelderland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Hertlaan 26?

Postcode8076 PH
WoningtypeVrijstaande woning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Gebruiksoppervlakte181 m² · waarvan 162 m² verwarmd volgens de energielabelopname
Bouwjaar1973
Perceeloppervlakte700 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelA · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand734 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand7,8 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormDeels plat, deels schuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 40 panelen
Op 113 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het zuiden. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in de gemeente Nunspeet

Gemiddelde verkoopprijs€ 620.935
Gemiddeld per m²€ 4.631
Gemiddelde verkooptijd43 dagen
Verkocht in 12 maanden321 woningen
Nieuw te koop gezet419 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation7,1 km
Groot overstapstation20,8 km
Oprit snelweg of N-weg3,2 km
Supermarkt6 km
Basisschool5,5 km
Kinderdagverblijf5,5 km
Huisarts5,9 km
Apotheek5,7 km
Ziekenhuis13,6 km
Restaurant0,3 km
Bibliotheek6,2 km
Binnenzwembad8,9 km
Bioscoop18 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 19% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1973 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,25 in Vierhouten (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 5,1% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Nunspeet 5,1%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1973?

De tijd van de systeembouw (huizen uit fabrieksonderdelen) en van veel asbest, nog zonder isolatie-eis. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1965 – 1974. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Asbest mogelijkAsbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten.
Betonrot in systeemvloerenTussen 1965 en 1983 zijn betonnen vloeren van het type kwaaitaal en manta gelegd. Een deel daarvan kan boven een vochtige kruipruimte gaan roesten en afbrokkelen (betonrot). Of dit type vloer hier ligt, ziet alleen een inspecteur.
Isolatie: aantoonbaar aangepakt (label A)Woningen uit deze periode zijn zonder isolatie gebouwd, maar dit adres heeft energielabel A. Er is dus sindsdien flink geïsoleerd; het label is vastgesteld door een erkende adviseur die in de woning is geweest.

Welke woningen lijken op Hertlaan 26?

Vrijstaande woningen in Vierhouten met een vergelijkbare oppervlakte.

Hertlaan 26 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Hertlaan?

18 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Hertlaan 26

Wat is Hertlaan 26 in Vierhouten waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 592.000 en € 1.007.000: 181 m² maal € 4.416 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in de gemeente Nunspeet en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 26% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Hertlaan 26?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 813.000, tussen € 627.000 en € 1.000.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 799.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Hertlaan 26 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 512.000 in januari 2021 naar € 799.000 nu: +56%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Gelderland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Hertlaan 26?

181 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Wat voor woning is Hertlaan 26?

Dit is een vrijstaande woning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Hertlaan 26?

Het bouwjaar is 1973, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Hertlaan 26?

Energielabel A, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Hertlaan 26 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 154 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 152 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.