Adelbertstraat 47, Vaals
Een twee-onder-een-kapwoning van 126 m² uit 1964, in de buurt Vaals.
Waarde-indicatie
€ 374.000
middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Bij dit woningtype, deze grootte en wat we verder van deze woning weten is de marge ± 24%.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
- Gebruiksoppervlakte126 m²
- Bouwjaar1964
- WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning
- Prijs per m²€ 2.968voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Vaals naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Gemeten woonoppervlakte 85 m², geregistreerd 126 m² De energieadviseur mat ter plaatse minder verwarmde woonruimte dan de registratie vermeldt. | omlaag |
| Energielabel A+++ Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. | omhoog |
| Twee-onder-een-kapwoning van 126 m² Per m² brengt een twee-onder-een-kapwoning van deze maat méér op dan de gemiddelde woning in Vaals — dat gemiddelde is een mix van alle woningtypen en maten. | omhoog |
| Perceel van 640 m², gedeeld door 2 woningen Ruim bemeten voor een woning van 126 m². | omhoog |
| Bouwjaar 1964 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode minder op dan gemiddeld. | omlaag |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Vaals. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij Adelbertstraat 47?
Verwachte vraagprijs
€ 366.000
tussen € 297.000 en € 435.000
als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden
+2% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 374.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 374.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse en in Vaals verwachten we dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Adelbertstraat 47 zich?
Een woning van deze waarde in Limburg was in oktober 2016 ongeveer € 193.000 waard en is nu € 374.000: +94% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Limburg volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 195.000 | ± 29% | — |
| januari 2018 | € 204.000 | ± 28% | +5% |
| januari 2019 | € 217.000 | ± 28% | +7% |
| januari 2020 | € 230.000 | ± 27% | +6% |
| januari 2021 | € 252.000 | ± 27% | +10% |
| januari 2022 | € 300.000 | ± 26% | +19% |
| januari 2023 | € 303.000 | ± 26% | +1% |
| januari 2024 | € 312.000 | ± 25% | +3% |
| januari 2025 | € 343.000 | ± 25% | +10% |
| januari 2026 | € 366.000 | ± 24% | +7% |
| juni 2026 | € 374.000 | ± 24% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Limburg en die voor twee-onder-een-kapwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Limburg; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Adelbertstraat 47?
| Postcode | 6291 HS |
|---|---|
| Woningtype | Twee-onder-een-kapwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 2e van 2 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 126 m² · waarvan 85 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 1964 |
| Perceeloppervlakte | 320 m² · aandeel in een kavel van 640 m² die met 2 woningen wordt gedeeld |
| Warmte in de zomer | Kan flink oplopen De energielabelopname berekende een verhoogd risico op oververhitting (TOjuli 2,6; boven 1,2 geldt als aandachtspunt). In de praktijk merkt u dat aan warme slaapkamers op zomerse dagen. Zonwering, ventilatie of koeling helpen — de indicator zegt niets over de waarde van de woning, wel over het wooncomfort. |
| Energielabel | A+++ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025 |
| Inhoud van het pand | 352 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 3 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 7,7 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 10 panelen Op 25 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het noordoosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in Vaals
| Gemiddelde verkoopprijs | € 365.288 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.062 |
| Gemiddelde verkooptijd | 110 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 87 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 110 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 15,3 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 17,6 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 0,5 km |
| Supermarkt | 0,8 km |
| Basisschool | 0,9 km |
| Kinderdagverblijf | 0,9 km |
| Huisarts | 0,9 km |
| Apotheek | 0,9 km |
| Ziekenhuis | 14,9 km |
| Restaurant | 0,4 km |
| Bibliotheek | 0,9 km |
| Binnenzwembad | 11,5 km |
| Bioscoop | 13,6 km |
Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 89% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder heuvelland. Deze woning is van 1964 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst. |
|---|---|
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.00 in Vaals (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1964?
Wederopbouw: snel en met schaarse materialen gebouwd, zonder isolatie, met asbest in opkomst. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1946 – 1964 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Asbest mogelijk | Asbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten. |
|---|---|
| Loden waterleidingen | Tot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is een controlepunt bij aankoop. |
| Wisselende materiaalkwaliteit | In de naoorlogse schaarste is met wat voorhanden was gebouwd. De kwaliteit loopt daardoor per project uiteen; een bouwkundige keuring zegt hier meer dan het bouwjaar. |
| Isolatie: aantoonbaar aangepakt (label A+++) | Een woning uit deze periode is kaal opgeleverd, maar dit adres heeft energielabel A+++. Dat betekent dat er sindsdien flink is geïsoleerd — het label is vastgesteld door een gecertificeerd adviseur ter plaatse. |
Welke woningen lijken op Adelbertstraat 47?
Twee-onder-een-kapwoningen in Vaals met een vergelijkbare oppervlakte.
- Adelbertstraat 10Geen label
- Adelbertstraat 8Geen label
- Gemmenicherweg 31Geen label
- Tentstraat 116Geen label
- Bosstraat 78Geen label
- Tentstraat 94Geen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Adelbertstraat?
11 woningen. Bekijk de hele straat.
- Adelbertstraat 2
- Adelbertstraat 4
- Adelbertstraat 6
- Adelbertstraat 8
- Adelbertstraat 10
- Adelbertstraat 37
- Adelbertstraat 39
- Adelbertstraat 41
- Adelbertstraat 43
- Adelbertstraat 45
- Adelbertstraat 47
Veelgestelde vragen over Adelbertstraat 47
Wat is Adelbertstraat 47 in Vaals waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 284.000 en € 464.000: 126 m² maal € 2.968 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Vaals en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 24% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Adelbertstraat 47?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 366.000, tussen € 297.000 en € 435.000. De waarde-indicatie is € 374.000: we verwachten dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Vaals overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Adelbertstraat 47 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 252.000 in januari 2021 naar € 374.000 nu: +48%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Limburg op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Adelbertstraat 47?
126 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Adelbertstraat 47?
Dit is een twee-onder-een-kapwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Adelbertstraat 47?
Het bouwjaar is 1964, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Adelbertstraat 47?
Energielabel A+++, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Adelbertstraat 47 aan energie?
De labelberekening komt uit op ongeveer 38 kWh per jaar, bij een warmtebehoefte van 121 kWh per m² — dat laatste zegt iets over de isolatie van de schil, los van de verwarmingsinstallatie. Dit is een genormeerd getal uit het energielabel: het rekent met standaard bewonersgedrag, niet met dat van de huidige of toekomstige bewoner. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.