Naar de inhoud

Prins Clauslaan 13, Susteren

Prins Clauslaan 13 (6114 BN Susteren, gemeente Echt-Susteren, Limburg) is een twee-onder-een-kapwoning uit 1969, met 106 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Wolfskoul.

Waarde-indicatie

€ 319.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 271.000€ 367.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 15%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 260 meter, tussen oktober 2021 en april 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 262.000

€ 233.000 tot € 291.000 · marge ± 11% in plaats van ± 15%

verwachte vraagprijs € 254.000

€ 272.000

€ 242.000 tot € 302.000 · marge ± 11% in plaats van ± 15%

verwachte vraagprijs € 264.000

€ 288.000

€ 248.000 tot € 329.000 · marge ± 14% in plaats van ± 15%

verwachte vraagprijs € 281.000

€ 320.000

€ 272.000 tot € 367.000 · marge ± 15%

verwachte vraagprijs € 306.000

€ 331.000

€ 285.000 tot € 378.000 · marge ± 14% in plaats van ± 15%

verwachte vraagprijs € 320.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Prins Clauslaan 13 in Susteren en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Wolfskoul als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Wolfskoul

€ 2.612

per m², alle woningtypen

+15% voor deze woning

Deze woning

€ 3.007

per m² × 106 m² = € 319.000

Verhoogt de prijs per m²2

  • Twee-onder-een-kapwoning van 106 m²

    Een twee-onder-een-kapwoning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Wolfskoul.

    sterk
  • Energielabel A

    Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. Dit label is vóór 2021 vastgesteld, met een oudere rekenmethode dan de huidige (NTA 8800). Zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.

    sterk

Verlaagt de prijs per m²2

  • Bouwjaar 1969

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    licht
  • Perceel van 5.030 m², gedeeld door 28 woningen

    Weinig grond voor een woning van 106 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Wolfskoul. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Prins Clauslaan 13?

Verwachte vraagprijs

€ 306.000

tussen € 270.000 en € 342.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+4% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 319.000

tussen € 271.000 en € 367.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 319.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse en in Wolfskoul verwachten we dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Echt-Susteren, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
276
daarvan ging boven de vraagprijs weg
69%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
4%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Prins Clauslaan 13 zich?

Een woning van deze waarde in Limburg was in november 2016 ongeveer € 165.000 waard en is nu € 319.000: +94% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Limburg volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 319.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 166.000± 20%—
januari 2018€ 174.000± 19%+5%
januari 2019€ 185.000± 19%+7%
januari 2020€ 197.000± 18%+6%
januari 2021€ 215.000± 18%+9%
januari 2022€ 256.000± 17%+19%
januari 2023€ 259.000± 17%+1%
januari 2024€ 266.000± 16%+3%
januari 2025€ 293.000± 16%+10%
januari 2026€ 313.000± 15%+7%
juni 2026€ 319.000± 15%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Limburg en die voor twee-onder-een-kapwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Limburg; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Prins Clauslaan 13?

Postcode6114 BN
WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij2e van 2 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte106 m²
Bouwjaar1969
Perceeloppervlakte180 m² · aandeel in een kavel van 5.030 m² die met 28 woningen wordt gedeeld
EnergielabelA · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2018. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand420 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand8,4 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 27 panelen
Op 68 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het zuidwesten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Susteren

Gemiddelde verkoopprijs€ 350.288
Gemiddeld per m²€ 2.959
Gemiddelde verkooptijd76 dagen
Verkocht in 12 maanden109 woningen
Nieuw te koop gezet178 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een basisschool (500 meter), een huisarts (800 meter), een kinderdagverblijf (100 meter) en een apotheek (800 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 2 basisscholen. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,0 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 800 meter.

Treinstation1 km
Groot overstapstation8,2 km
Oprit snelweg of N-weg0,8 km
Grote supermarkt1,1 km
Basisschool0,5 km
Kinderdagverblijf0,1 km
Huisarts0,8 km
Apotheek0,8 km
Ziekenhuis10,7 km
Restaurant0,6 km
Bibliotheek4,9 km
Binnenzwembad5 km
Bioscoop4,9 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 82% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1969. Woningen van vóór 1970 hebben vaker een kwetsbare fundering, maar de kaart ziet in dit gebied geen verhoogd risico. Bij aankoop blijft aandacht voor de fundering verstandig.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidOnder het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 3,92 in Wolfskoul (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidBovengemiddelde hinder van buren
  • Buren: 8,5% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Echt-Susteren 4,7%)
  • Wegverkeer: 7,9% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Echt-Susteren 8%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1969?

De tijd van de systeembouw (huizen uit fabrieksonderdelen) en van veel asbest, nog zonder isolatie-eis. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1965 – 1974. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Asbest mogelijkAsbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten.
Betonrot in systeemvloerenTussen 1965 en 1983 zijn betonnen vloeren van het type kwaaitaal en manta gelegd. Een deel daarvan kan boven een vochtige kruipruimte gaan roesten en afbrokkelen (betonrot). Of dit type vloer hier ligt, ziet alleen een inspecteur.
Isolatie: aantoonbaar aangepakt (label A)Woningen uit deze periode zijn zonder isolatie gebouwd, maar dit adres heeft energielabel A. Er is dus sindsdien flink geïsoleerd; het label is vastgesteld door een erkende adviseur die in de woning is geweest.

Welke woningen lijken op Prins Clauslaan 13?

Twee-onder-een-kapwoningen in Wolfskoul met een vergelijkbare oppervlakte.

Prins Clauslaan 13 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Prins Clauslaan?

21 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Prins Clauslaan 13

Wat is Prins Clauslaan 13 in Susteren waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 271.000 en € 367.000: 106 m² maal € 3.007 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Susteren en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 15% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Prins Clauslaan 13?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 306.000, tussen € 270.000 en € 342.000. De waarde-indicatie is € 319.000: we verwachten dat de verkoopprijs 4% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Susteren overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Prins Clauslaan 13 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 215.000 in januari 2021 naar € 319.000 nu: +48%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Limburg op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Prins Clauslaan 13?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 106 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Prins Clauslaan 13?

Dit is een twee-onder-een-kapwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Prins Clauslaan 13?

Het bouwjaar is 1969, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Prins Clauslaan 13?

Energielabel A, vastgesteld bij een opname in 2018. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Hoe groot is het perceel van Prins Clauslaan 13?

Deze woning staat op een kadastraal perceel van 5.030 m² dat met 28 woningen wordt gedeeld — omgerekend ongeveer 180 m² per woning. Bron: de Kadastrale Kaart. De verdeling binnen het perceel staat in de eigendomsakte en kan afwijken.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.