Gemeenteweg 213, Staphorst
Een vrijstaande woning van 368 m² uit 2025, in de buurt Staphorst streek-Oost.
Waarde-indicatie
€ 930.000
middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Bij dit woningtype, deze grootte en wat we verder van deze woning weten is de marge ± 32%.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
- Gebruiksoppervlakte368 m²
- Bouwjaar2025
- WoningtypeVrijstaande woning
- Prijs per m²€ 2.526voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Staphorst streek-Oost naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Bouwjaar 2025 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode meer op dan gemiddeld. | omhoog |
| Vrijstaande woning van 368 m² Per m² brengt een vrijstaande woning van deze maat mínder op dan de gemiddelde woning in Staphorst streek-Oost: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m². De 368 m² zelf zitten al in het bedrag. | omlaag |
| Perceel van 1.340 m², gedeeld door 2 woningen Krap bemeten voor een woning van 368 m². Het model kijkt naar de verhouding tussen grond en woonoppervlak, niet naar het aantal vierkante meters alleen. | omlaag |
| Energielabel A+++ Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. | omhoog |
| Gemeten woonoppervlakte 341 m², geregistreerd 368 m² De energieadviseur mat ter plaatse minder verwarmde woonruimte dan de registratie vermeldt. | omlaag |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Staphorst streek-Oost. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij Gemeenteweg 213?
Verwachte vraagprijs
€ 953.000
tussen € 684.000 en € 1.220.000
als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden
−2% eronder verkocht
Verwachte verkoopprijs
€ 930.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 930.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 2% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Gemeenteweg 213 zich?
Een woning van deze waarde in Overijssel was in oktober 2016 ongeveer € 460.000 waard en is nu € 930.000: +102% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Overijssel volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 464.000 | ± 37% | — |
| januari 2018 | € 490.000 | ± 36% | +6% |
| januari 2019 | € 522.000 | ± 36% | +7% |
| januari 2020 | € 553.000 | ± 35% | +6% |
| januari 2021 | € 609.000 | ± 35% | +10% |
| januari 2022 | € 729.000 | ± 34% | +20% |
| januari 2023 | € 774.000 | ± 34% | +6% |
| januari 2024 | € 767.000 | ± 33% | −1% |
| januari 2025 | € 852.000 | ± 33% | +11% |
| januari 2026 | € 917.000 | ± 32% | +8% |
| juni 2026 | € 930.000 | ± 32% | +1% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Overijssel en die voor vrijstaande woningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Overijssel; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Gemeenteweg 213?
| Postcode | 7951 CK |
|---|---|
| Woningtype | Vrijstaande woning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Gebruiksoppervlakte | 368 m² · waarvan 341 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 2025 |
| Perceeloppervlakte | 670 m² · aandeel in een kavel van 1.340 m² die met 2 woningen wordt gedeeld |
| Energielabel | A+++ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2026 |
| Inhoud van het pand | 2.064 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Hoogte van het pand | 7,9 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 192 panelen Op 480 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het zuidwesten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in Staphorst
| Gemiddelde verkoopprijs | € 516.489 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.458 |
| Gemiddelde verkooptijd | 55 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 53 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 56 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 6,7 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 6,7 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1,9 km |
| Supermarkt | 1,2 km |
| Basisschool | 0,6 km |
| Kinderdagverblijf | 1,8 km |
| Huisarts | 2,6 km |
| Apotheek | 2,6 km |
| Ziekenhuis | 5,3 km |
| Restaurant | 1,2 km |
| Bibliotheek | 1,8 km |
| Binnenzwembad | 3,7 km |
| Bioscoop | 7,3 km |
Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Beschermd gezicht | Staphorst Deze woning ligt in een rijksbeschermd stads- of dorpsgezicht, aangewezen in 1993. Dat geldt voor het hele gebied, ook voor woningen die zelf geen monument zijn: het beperkt vooral wat er aan het aanzicht mag veranderen. |
|---|---|
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 46% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 2025 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Bestemming | Wonen - 1 Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Boven het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.30 in Staphorst streek-Oost (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2025?
Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie. |
|---|---|
| Kierdichte bouw vraagt om ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden. |
Welke woningen lijken op Gemeenteweg 213?
Vrijstaande woningen in Staphorst streek-Oost met een vergelijkbare oppervlakte.
- Egbert Vosland 2Geen label
- Gemeenteweg 239Geen label
- Berkenstouwe 4Geen label
- Gemeenteweg 336Geen label
- Egbert Vosland 4Geen label
- Bullingerweg 28Geen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Gemeenteweg?
543 woningen. Bekijk de hele straat.
- Gemeenteweg 4
- Gemeenteweg 6
- Gemeenteweg 7
- Gemeenteweg 8
- Gemeenteweg 9
- Gemeenteweg 10
- Gemeenteweg 11
- Gemeenteweg 12
- Gemeenteweg 12a
- Gemeenteweg 13
- Gemeenteweg 15
- Gemeenteweg 15a
Veelgestelde vragen over Gemeenteweg 213
Wat is Gemeenteweg 213 in Staphorst waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 632.000 en € 1.227.000: 368 m² maal € 2.526 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Staphorst en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 32% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Gemeenteweg 213?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 953.000, tussen € 684.000 en € 1.220.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 930.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Gemeenteweg 213 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 609.000 in januari 2021 naar € 930.000 nu: +53%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Overijssel op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Gemeenteweg 213?
368 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Gemeenteweg 213?
Dit is een vrijstaande woning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Gemeenteweg 213?
Het bouwjaar is 2025, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Gemeenteweg 213?
Energielabel A+++, vastgesteld bij een opname in 2026. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Gemeenteweg 213 aan energie?
De labelberekening komt uit op ongeveer 34 kWh per jaar, bij een warmtebehoefte van 77 kWh per m² — dat laatste zegt iets over de isolatie van de schil, los van de verwarmingsinstallatie. Dit is een genormeerd getal uit het energielabel: het rekent met standaard bewonersgedrag, niet met dat van de huidige of toekomstige bewoner. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Is een monument meer of minder waard?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.