Naar de inhoud

Steven Huygenstraat 49, St.-Annaparochie

Steven Huygenstraat 49 (9076 AP St.-Annaparochie, gemeente Waadhoeke, Fryslân) is een twee-onder-een-kapwoning uit 1992, met 119 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 350 m², in de buurt St.-Annaparochie Noordoost.

Waarde-indicatie

€ 349.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 303.000€ 394.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 13%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 263 meter, tussen juli 2021 en december 2025.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 287.000

€ 258.000 tot € 315.000 · marge ± 10% in plaats van ± 13%

verwachte vraagprijs € 281.000

€ 297.000

€ 268.000 tot € 327.000 · marge ± 10% in plaats van ± 13%

verwachte vraagprijs € 292.000

€ 315.000

€ 277.000 tot € 353.000 · marge ± 12% in plaats van ± 13%

verwachte vraagprijs € 310.000

€ 349.000

€ 304.000 tot € 395.000 · marge ± 13%

verwachte vraagprijs € 338.000

€ 362.000

€ 319.000 tot € 406.000 · marge ± 12% in plaats van ± 13%

verwachte vraagprijs € 354.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Steven Huygenstraat 49 in St.-Annaparochie en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in St.-Annaparochie Noordoost als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in St.-Annaparochie Noordoost

€ 2.991

per m², alle woningtypen

−2% voor deze woning

Deze woning

€ 2.929

per m² × 119 m² = € 349.000

Verhoogt de prijs per m²3

  • Twee-onder-een-kapwoning van 119 m²

    Een twee-onder-een-kapwoning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in St.-Annaparochie Noordoost.

    duidelijk
  • Eigen perceel van 350 m²

    Ruim bemeten voor een woning van 119 m².

    duidelijk
  • Bouwjaar 1992

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    licht

Verlaagt de prijs per m²2

  • Energielabel B

    Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is door een adviseur ter plaatse opgenomen (NTA 8800). Sinds die labels de regel zijn, betalen kopers er iets minder premie voor.

    licht
  • Een tweede meting van de woonoppervlakte wijkt af van de geregistreerde 119 m²

    Een andere meting van deze woning komt op minder woonruimte uit dan de registratie vermeldt.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in St.-Annaparochie Noordoost. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Steven Huygenstraat 49?

Verwachte vraagprijs

€ 339.000

tussen € 304.000 en € 373.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+3% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 349.000

tussen € 303.000 en € 394.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 349.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse en in St.-Annaparochie Noordoost verwachten we dat de verkoopprijs 3% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt St.-Annaparochie Noordoost, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
10
daarvan ging boven de vraagprijs weg
60%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
3%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Steven Huygenstraat 49 zich?

Een woning van deze waarde in Fryslân was in november 2016 ongeveer € 171.000 waard en is nu € 349.000: +105% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Fryslân volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 349.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 172.000± 18%—
januari 2018€ 182.000± 17%+6%
januari 2019€ 193.000± 17%+6%
januari 2020€ 205.000± 16%+6%
januari 2021€ 226.000± 16%+10%
januari 2022€ 280.000± 15%+24%
januari 2023€ 281.000± 15%+0%
januari 2024€ 285.000± 14%+1%
januari 2025€ 318.000± 14%+11%
januari 2026€ 343.000± 13%+8%
juni 2026€ 349.000± 13%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Fryslân en die voor twee-onder-een-kapwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Fryslân; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Steven Huygenstraat 49?

Postcode9076 AP
WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij1e van 2 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte119 m²
Bouwjaar1992
Perceeloppervlakte350 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelB · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2023. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand396 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand8,0 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormDeels plat, deels schuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 29 panelen
Op 85 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het zuiden. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in St.-Annaparochie

Gemiddelde verkoopprijs€ 402.997
Gemiddeld per m²€ 3.175
Gemiddelde verkooptijd44 dagen
Verkocht in 12 maanden40 woningen
Nieuw te koop gezet49 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (300 meter), een basisschool (600 meter), een huisarts (500 meter), een kinderdagverblijf (700 meter) en een apotheek (500 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 3 grote supermarkten. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 13,8 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 800 meter.

Treinstation13,8 km
Groot overstapstation16,5 km
Oprit snelweg of N-weg0,8 km
Grote supermarkt0,3 km
Basisschool0,6 km
Kinderdagverblijf0,7 km
Huisarts0,5 km
Apotheek0,5 km
Ziekenhuis17,7 km
Restaurant0,5 km
Bibliotheek0,7 km
Binnenzwembad1,3 km
Bioscoop15,4 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 17% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt in het zeekleigebied. Deze woning is van 1992 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,07 in St.-Annaparochie Noordoost (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidBovengemiddelde hinder van buren
  • Buren: 7% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Waadhoeke 4,5%)
  • Wegverkeer: 5,1% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Waadhoeke 5,9%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1992?

Gebouwd onder de bouwregels van 1992: vrijwel zonder asbest (verboden sinds 1993) en met redelijke isolatie. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1992 – 2011. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Isolatie goed, maar niet naar huidige maatstafDubbel glas en spouw-, dak- en vloerisolatie zijn standaard, maar de eisen lagen lager dan nu. Naar HR++-glas of extra dakisolatie is vaak nog winst te halen.
Ketel en ventilatie op leeftijdEen cv-ketel of ventilatiesysteem uit de bouwtijd is aan vervanging toe, of al eens vervangen. Vraag na hoe oud ze zijn.

Welke woningen lijken op Steven Huygenstraat 49?

Twee-onder-een-kapwoningen in St.-Annaparochie Noordoost met een vergelijkbare oppervlakte.

Steven Huygenstraat 49 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Steven Huygenstraat?

72 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Steven Huygenstraat 49

Wat is Steven Huygenstraat 49 in St.-Annaparochie waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 303.000 en € 394.000: 119 m² maal € 2.929 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in St.-Annaparochie en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 13% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Steven Huygenstraat 49?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 339.000, tussen € 304.000 en € 373.000. De waarde-indicatie is € 349.000: we verwachten dat de verkoopprijs 3% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in St.-Annaparochie overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Steven Huygenstraat 49 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 226.000 in januari 2021 naar € 349.000 nu: +54%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Fryslân op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Steven Huygenstraat 49?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 119 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Steven Huygenstraat 49?

Dit is een twee-onder-een-kapwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Steven Huygenstraat 49?

Het bouwjaar is 1992, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Steven Huygenstraat 49?

Energielabel B, vastgesteld bij een opname in 2023. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Steven Huygenstraat 49 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 177 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 110 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.