Schuineslootweg 158, Schuinesloot
Schuineslootweg 158 (7777 SV Schuinesloot, gemeente Hardenberg, Overijssel) is een vrijstaande woning uit 1945, met 127 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 2.975 m², in de buurt Verspreide huizen Schuinesloot.
Waarde-indicatie
€ 624.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Zonder geregistreerd energielabel is de marge ± 30%; met een label zou dat ± 28% zijn. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte127 m²
- Bouwjaar1945
- WoningtypeVrijstaande woning
- Prijs per m²€ 4.910voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Verspreide huizen Schuinesloot als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Verspreide huizen Schuinesloot
€ 3.061
per m², alle woningtypen
+60% voor deze woning
Deze woning
€ 4.910
per m² × 127 m² = € 624.000
Verhoogt de prijs per m²3
- Eigen perceel van 2.975 m²sterk
Ruim bemeten voor een woning van 127 m².
- Vrijstaande woning van 127 m²sterk
Een vrijstaande woning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Verspreide huizen Schuinesloot.
- Bestemming Agrarisch met waarden - Open veenontginningslandschaplicht
Deze bestemming werkt in het voordeel van de waarde.
Nog niet bekend
- Geen energielabel geregistreerd
Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Verspreide huizen Schuinesloot. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Schuineslootweg 158?
Verwachte vraagprijs
€ 620.000
tussen € 456.000 en € 784.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+1% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 624.000
tussen € 437.000 en € 811.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 624.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse en in Verspreide huizen Schuinesloot verwachten we dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente Hardenberg, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 564
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 75%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 5%
Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt, om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement en woningen die nu te koop komen meestal iets hoger worden aangeboden dan de al verkochte woningen in deze cijfers.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Schuineslootweg 158 zich?
Een woning van deze waarde in Overijssel was in november 2016 ongeveer € 309.000 waard en is nu € 624.000: +102% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Overijssel volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 311.000 | ± 35% | — |
| januari 2018 | € 329.000 | ± 34% | +6% |
| januari 2019 | € 350.000 | ± 34% | +7% |
| januari 2020 | € 371.000 | ± 33% | +6% |
| januari 2021 | € 408.000 | ± 33% | +10% |
| januari 2022 | € 489.000 | ± 32% | +20% |
| januari 2023 | € 519.000 | ± 32% | +6% |
| januari 2024 | € 515.000 | ± 31% | −1% |
| januari 2025 | € 572.000 | ± 31% | +11% |
| januari 2026 | € 615.000 | ± 30% | +8% |
| juni 2026 | € 624.000 | ± 30% | +1% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Overijssel en die voor vrijstaande woningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Overijssel; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Schuineslootweg 158?
| Postcode | 7777 SV |
|---|---|
| Woningtype | Vrijstaande woning |
| Gebruiksoppervlakte | 127 m² |
| Bouwjaar | 1945 |
| Perceeloppervlakte | 2.975 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
| Inhoud van het pand | 461 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) |
| Bouwlagen | 2 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 7,7 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 51 panelen Op 131 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het noordoosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in de gemeente Hardenberg
| Gemiddelde verkoopprijs | € 450.433 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.461 |
| Gemiddelde verkooptijd | 47 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 748 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 870 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Binnen een kilometer over de weg ligt geen grote supermarkt, basisschool of huisarts. De dichtstbijzijnde grote supermarkt ligt op 3,2 km. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 10,3 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 2,4 km.
| Treinstation | 10,3 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 30,5 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 2,4 km |
| Grote supermarkt | 3,2 km |
| Basisschool | 2,5 km |
| Kinderdagverblijf | 3 km |
| Huisarts | 3,2 km |
| Apotheek | 3,1 km |
| Ziekenhuis | 13,5 km |
| Restaurant | 3,1 km |
| Bibliotheek | 3,9 km |
| Binnenzwembad | 13 km |
| Bioscoop | 13,3 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 57% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1945. Woningen van vóór 1970 hebben vaker een kwetsbare fundering, maar de kaart ziet in dit gebied geen verhoogd risico. Bij aankoop blijft aandacht voor de fundering verstandig. |
|---|---|
| Bestemming | Agrarische bestemming — Agrarisch met waarden - Open veenontginningslandschap Volgens het geldende bestemmingsplan ligt deze woning op agrarisch gebied. Vaak gaat het om een (voormalige) bedrijfswoning, waarbij de planregels kunnen bepalen wie er mag wonen en wat er met de opstallen mag gebeuren. Ook geldt er doorgaans meer ruimte voor agrarische activiteit in de directe omgeving. Lees de planregels vóór u plannen maakt met verbouwen of splitsen. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4,20 in Verspreide huizen Schuinesloot (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Bovengemiddelde hinder van vliegverkeer
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1945?
In deze tijd kwam de spouwmuur op. Kozijnen zijn van staal of hout, vloeren meestal van hout. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1920 – 1945. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Loden waterleidingen | Tot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop. |
|---|---|
| Gebouwd zonder isolatie-eis | Pas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is. |
| Houten vloeren boven een kruipruimte | Een houten vloer op de begane grond kan last krijgen van vocht en zwam uit de kruipruimte. Ruikt het muf of veert de vloer, laat hem dan nakijken. |
| Stalen kozijnen laten kou door | Stalen kozijnen uit deze tijd laten kou door en geven condens. Mooi, maar een zwakke plek voor de energierekening als ze er nog origineel in zitten. |
Welke woningen lijken op Schuineslootweg 158?
Vrijstaande woningen in Verspreide huizen Schuinesloot met een vergelijkbare oppervlakte.
- Kosseweg 5Geen label
- Hoogeveenseweg 5Geen label
- Schuineslootweg 99Geen label
- Hoogeveenseweg 9Geen label
- Herenstraat 81G
- Fransenweg 4E
Welke woningen liggen er nog meer aan de Schuineslootweg?
182 woningen. Bekijk de hele straat.
- Schuineslootweg 1
- Schuineslootweg 1a
- Schuineslootweg 2
- Schuineslootweg 2a
- Schuineslootweg 2b
- Schuineslootweg 2c
- Schuineslootweg 2d
- Schuineslootweg 2i
- Schuineslootweg 3
- Schuineslootweg 4
- Schuineslootweg 5
- Schuineslootweg 6
Veelgestelde vragen over Schuineslootweg 158
Wat is Schuineslootweg 158 in Schuinesloot waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 437.000 en € 811.000: 127 m² maal € 4.910 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in de gemeente Hardenberg en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 30% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. De marge is hier extra breed doordat er geen energielabel geregistreerd is; met een label zou hij 28% zijn. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Schuineslootweg 158?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 620.000, tussen € 456.000 en € 784.000. De waarde-indicatie is € 624.000: we verwachten dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in de gemeente Hardenberg overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Schuineslootweg 158 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 408.000 in januari 2021 naar € 624.000 nu: +53%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Overijssel op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Schuineslootweg 158?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 127 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.
Wat voor woning is Schuineslootweg 158?
Dit is een vrijstaande woning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Schuineslootweg 158?
Het bouwjaar is 1945, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Schuineslootweg 158?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Hoe groot is het perceel van Schuineslootweg 158?
Het kadastrale perceel is 2.975 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.