Naar de inhoud

Witbankstraat 8, 's-Gravenhage

Een tussenwoning uit 2010, met 129 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Transvaalkwartier-Zuid.

Waarde-indicatie

€ 552.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 491.000€ 613.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 11%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 86 meter, tussen februari 2021 en februari 2024.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 454.000

€ 418.000 tot € 490.000 · marge ± 8% in plaats van ± 11%

verwachte vraagprijs € 454.000

€ 471.000

€ 433.000 tot € 509.000 · marge ± 8% in plaats van ± 11%

verwachte vraagprijs € 472.000

€ 499.000

€ 450.000 tot € 549.000 · marge ± 10% in plaats van ± 11%

verwachte vraagprijs € 502.000

€ 554.000

€ 493.000 tot € 614.000 · marge ± 11%

verwachte vraagprijs € 547.000

€ 574.000

€ 516.000 tot € 631.000 · marge ± 10% in plaats van ± 11%

verwachte vraagprijs € 573.000

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Witbankstraat 8 in 's-Gravenhage en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Transvaalkwartier-Zuid als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Transvaalkwartier-Zuid

€ 4.324

per m², alle woningtypen

−1% voor deze woning

Deze woning

€ 4.280

per m² × 129 m² = € 552.000

Verhoogt de prijs per m²3

  • Energielabel A+

    Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager.

    duidelijk
  • Bouwjaar 2010

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.

    licht
  • Gemeten woonoppervlakte 134 m², geregistreerd 129 m²

    De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    licht

Verlaagt de prijs per m²2

  • Tussenwoning van 129 m²

    Een tussenwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Transvaalkwartier-Zuid: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    sterk
  • Eigen perceel van 115 m²

    Weinig grond voor een woning van 129 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.

    duidelijk

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Transvaalkwartier-Zuid. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Witbankstraat 8?

Verwachte vraagprijs

€ 547.000

tussen € 497.000 en € 597.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+1% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 552.000

tussen € 491.000 en € 613.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 552.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een tussenwoning in deze prijsklasse en in Transvaalkwartier-Zuid verwachten we dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Transvaalkwartier-Zuid, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
38
daarvan ging boven de vraagprijs weg
68%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
2%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Witbankstraat 8 zich?

Een woning van deze waarde in 's-Gravenhage was in november 2016 ongeveer € 261.000 waard en is nu € 552.000: +111% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in 's-Gravenhage volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 552.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 266.000± 16%—
januari 2018€ 296.000± 15%+11%
januari 2019€ 329.000± 15%+11%
januari 2020€ 350.000± 14%+6%
januari 2021€ 382.000± 14%+9%
januari 2022€ 458.000± 13%+20%
januari 2023€ 452.000± 13%−1%
januari 2024€ 461.000± 12%+2%
januari 2025€ 517.000± 12%+12%
januari 2026€ 541.000± 11%+5%
juni 2026€ 552.000± 11%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor 's-Gravenhage en die voor tussenwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in 's-Gravenhage; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Witbankstraat 8?

Postcode2572 WR
WoningtypeTussenwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij17e van 20 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte129 m²
Bouwjaar2010
Perceeloppervlakte115 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelA+ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2021. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand458 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
DakvormPlat dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 16 tot 19 panelen
Op 64 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Een schatting met marge: van dit pand kennen wij de dakvlakken nog niet per windrichting, en dat maakt voor de opbrengst veel uit.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in 's-Gravenhage

Gemiddelde verkoopprijs€ 511.210
Gemiddeld per m²€ 5.113
Gemiddelde verkooptijd41 dagen
Verkocht in 12 maanden7.433 woningen
Nieuw te koop gezet11.300 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation2,3 km
Groot overstapstation2,3 km
Oprit snelweg of N-weg4 km
Supermarkt0,3 km
Basisschool0,3 km
Kinderdagverblijf0,2 km
Huisarts0,3 km
Apotheek0,4 km
Ziekenhuis1,1 km
Restaurant0,2 km
Bibliotheek0,7 km
Binnenzwembad1,2 km
Bioscoop2,6 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970. Deze woning is van 2010 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidOnder het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 3,82 in Transvaalkwartier-Zuid (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 9,1% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel 's-Gravenhage 8,2%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 2010?

Gebouwd onder de bouwregels van 1992: vrijwel zonder asbest (verboden sinds 1993) en met redelijke isolatie. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1992 – 2011. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Isolatie goed, maar niet naar huidige maatstafDubbel glas en spouw-, dak- en vloerisolatie zijn standaard, maar de eisen lagen lager dan nu. Naar HR++-glas of extra dakisolatie is vaak nog winst te halen.
Ketel en ventilatie op leeftijdEen cv-ketel of ventilatiesysteem uit de bouwtijd is aan vervanging toe, of al eens vervangen. Vraag na hoe oud ze zijn.

Welke woningen lijken op Witbankstraat 8?

Tussenwoningen in Transvaalkwartier-Zuid met een vergelijkbare oppervlakte.

Witbankstraat 8 de woningen hieronder

Wij kunnen Witbankstraat 8 niet onderscheiden van 4 andere woningen

Op alles wat wij van deze woning weten — woningtype, woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en postcode — is zij gelijk aan 4 andere woningen:

Ze krijgen daarom hetzelfde richtbedrag. Dat is geen afronding en geen tekortkoming van de berekening: onze bronnen kennen tussen deze woningen simpelweg geen verschil.

Waar de werkelijke waarde dan wél uit elkaar loopt, en wat wij niet kunnen zien: de staat van onderhoud, de afwerking en de keuken, of er een dakkapel of uitbouw is, op welke verdieping de woning ligt en waar hij op uitkijkt, en of er recent verbouwd is. Bij appartementen telt daarnaast de financiële staat van de VvE mee. Dat zijn precies de dingen die een taxateur ter plaatse wél ziet, en het is de reden dat een richtbedrag een vertrekpunt is en geen taxatie.

Klopt er iets niet aan de gegevens van deze woning, of weet u meer? Geef het aan ons door.

Welke woningen liggen er nog meer aan de Witbankstraat?

14 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Witbankstraat 8

Wat is Witbankstraat 8 in 's-Gravenhage waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 491.000 en € 613.000: 129 m² maal € 4.280 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in 's-Gravenhage en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 11% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Witbankstraat 8?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 547.000, tussen € 497.000 en € 597.000. De waarde-indicatie is € 552.000: we verwachten dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in 's-Gravenhage overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Witbankstraat 8 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 382.000 in januari 2021 naar € 552.000 nu: +45%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van 's-Gravenhage op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Witbankstraat 8?

129 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Wat voor woning is Witbankstraat 8?

Dit is een tussenwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Witbankstraat 8?

Het bouwjaar is 2010, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Witbankstraat 8?

Energielabel A+, vastgesteld bij een opname in 2021. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Witbankstraat 8 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 101 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 74 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.