Binckhorstlaan 231A, 's-Gravenhage
Een woning uit 2023, met 90 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Binckhorst.
Waarde-indicatie
€ 514.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 20%. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Bestemming transformatiegebied, geen zuivere woonbestemming
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte90 m²
- Bouwjaar2023
- Prijs per m²€ 5.708voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Binckhorst als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Binckhorst
€ 6.162
per m², alle woningtypen
−7% voor deze woning
Deze woning
€ 5.708
per m² × 90 m² = € 514.000
Verlaagt de prijs per m²1
- Bouwjaar 2023licht
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.
Nog niet bekend
- Woningtype niet vastgesteld
Wij leiden het type af uit de vorm van het pand en de bebouwing eromheen. Bij deze woning is dat niet gelukt, dus rekent het model met het gemiddelde.
- Geen energielabel geregistreerd
Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Binckhorst. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Binckhorstlaan 231A?
Verwachte vraagprijs
€ 514.000
tussen € 430.000 en € 598.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
≈ rond de vraagprijs
Verwachte verkoopprijs
€ 514.000
tussen € 411.000 en € 616.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 514.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een woning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs rond de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Binckhorst, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 14
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 43%
- de middelste verkoop onder de vraagprijs
- 2%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Binckhorstlaan 231A zich?
Een woning van deze waarde in 's-Gravenhage was in november 2016 ongeveer € 249.000 waard en is nu € 514.000: +107% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in 's-Gravenhage volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 254.000 | ± 25% | — |
| januari 2018 | € 284.000 | ± 24% | +12% |
| januari 2019 | € 316.000 | ± 24% | +11% |
| januari 2020 | € 337.000 | ± 23% | +7% |
| januari 2021 | € 365.000 | ± 23% | +8% |
| januari 2022 | € 436.000 | ± 22% | +19% |
| januari 2023 | € 431.000 | ± 22% | −1% |
| januari 2024 | € 435.000 | ± 21% | +1% |
| januari 2025 | € 482.000 | ± 21% | +11% |
| januari 2026 | € 503.000 | ± 20% | +4% |
| juni 2026 | € 514.000 | ± 20% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor 's-Gravenhage, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in 's-Gravenhage; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Binckhorstlaan 231A?
| Postcode | 2516 BB |
|---|---|
| Woningtype | — |
| Gebruiksoppervlakte | 90 m² |
| Bouwjaar | 2023 |
| Perceeloppervlakte | 9 m² · aandeel in een kavel van 267 m² die met 31 woningen wordt gedeeld |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
| Gebruik | Gemengd pand Deze woning is zelf uitsluitend woonruimte, maar het pand bevat ook een kantoor, overige ruimte en winkel. Dat werkt beide kanten op: voorzieningen onder handbereik, maar ook meer loop, laden en lossen, of geluid op andere tijden dan bij buren. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in 's-Gravenhage
| Gemiddelde verkoopprijs | € 511.210 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 5.113 |
| Gemiddelde verkooptijd | 41 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 7.433 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 11.300 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 1,4 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 3 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1 km |
| Supermarkt | 1,4 km |
| Basisschool | 1 km |
| Kinderdagverblijf | 0,4 km |
| Huisarts | 1 km |
| Apotheek | 1,7 km |
| Ziekenhuis | 1,5 km |
| Restaurant | 0,5 km |
| Bibliotheek | 1,9 km |
| Binnenzwembad | 2,2 km |
| Bioscoop | 3 km |
Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 43% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder niet indeelbaar. Deze woning is van 2023 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Bestemming | Transformatiegebied Volgens het geldende bestemmingsplan valt deze woning onder de bestemming "Transformatiegebied" — geen zuivere woonbestemming. Wat er precies is toegestaan staat in de planregels; de gemeente kan die toelichten. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.04 in Binckhorst (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Bovengemiddelde hinder van wegverkeer
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2023?
Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie. |
|---|---|
| Kierdichte bouw vraagt om ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden. |
Welke woningen liggen er nog meer aan de Binckhorstlaan?
813 woningen. Bekijk de hele straat.
- Binckhorstlaan 117A-201
- Binckhorstlaan 117A-202
- Binckhorstlaan 117A-203
- Binckhorstlaan 117A-204
- Binckhorstlaan 117A-205
- Binckhorstlaan 117A-206
- Binckhorstlaan 117A-207
- Binckhorstlaan 117A-208
- Binckhorstlaan 117A-209
- Binckhorstlaan 117A-210
- Binckhorstlaan 117A-211
- Binckhorstlaan 117A-212
Veelgestelde vragen over Binckhorstlaan 231A
Wat is Binckhorstlaan 231A in 's-Gravenhage waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 411.000 en € 616.000: 90 m² maal € 5.708 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in 's-Gravenhage en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 20% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Binckhorstlaan 231A?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 514.000, tussen € 430.000 en € 598.000. Dat is ongeveer de waarde-indicatie van € 514.000: woningen als deze worden in 's-Gravenhage rond de vraagprijs verkocht. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Binckhorstlaan 231A in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 365.000 in januari 2021 naar € 514.000 nu: +41%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van 's-Gravenhage op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Binckhorstlaan 231A?
90 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Uit welk bouwjaar is Binckhorstlaan 231A?
Het bouwjaar is 2023, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Binckhorstlaan 231A?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Hoe groot is het perceel van Binckhorstlaan 231A?
Deze woning staat op een kadastraal perceel van 267 m² dat met 31 woningen wordt gedeeld — omgerekend ongeveer 9 m² per woning. Bron: de Kadastrale Kaart. De verdeling binnen het perceel staat in de eigendomsakte en kan afwijken.
Is het rustig wonen rond Binckhorstlaan 231A?
In Binckhorst ervaart 11% van de inwoners ernstige hinder van wegverkeer — meer dan gemiddeld in 's-Gravenhage (8%). Het cijfer komt uit de Gezondheidsmonitor en geldt voor de buurt, niet voor dit adres.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.