Naar de inhoud

Het Mulderslag 38, Rijssen

Het Mulderslag 38 (7462 MB Rijssen, gemeente Rijssen-Holten, Overijssel) is een tussenwoning uit 1980, met 108 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Braakmanslanden noordoost.

Waarde-indicatie

€ 358.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 315.000€ 401.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 12%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 57 meter, tussen mei 2021 en oktober 2025.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 294.000

€ 268.000 tot € 321.000 · marge ± 9% in plaats van ± 12%

verwachte vraagprijs € 281.000

€ 305.000

€ 278.000 tot € 333.000 · marge ± 9% in plaats van ± 12%

verwachte vraagprijs € 292.000

€ 324.000

€ 288.000 tot € 359.000 · marge ± 11% in plaats van ± 12%

verwachte vraagprijs € 311.000

€ 359.000

€ 316.000 tot € 402.000 · marge ± 12%

verwachte vraagprijs € 339.000

€ 372.000

€ 331.000 tot € 413.000 · marge ± 11% in plaats van ± 12%

verwachte vraagprijs € 355.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Het Mulderslag 38 in Rijssen en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Braakmanslanden noordoost als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Braakmanslanden noordoost

€ 3.465

per m², alle woningtypen

−4% voor deze woning

Deze woning

€ 3.315

per m² × 108 m² = € 358.000

Verhoogt de prijs per m²2

  • Perceel van 670 m², gedeeld door 4 woningen

    Ruim bemeten voor een woning van 108 m².

    licht
  • Gemeten woonoppervlakte 107 m², geregistreerd 108 m²

    De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.

    licht

Verlaagt de prijs per m²3

  • Tussenwoning van 108 m²

    Een tussenwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Braakmanslanden noordoost: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    duidelijk
  • Bouwjaar 1980

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    licht
  • Energielabel B

    Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is door een adviseur ter plaatse opgenomen (NTA 8800). Sinds die labels de regel zijn, betalen kopers er iets minder premie voor.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Braakmanslanden noordoost. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Het Mulderslag 38?

Verwachte vraagprijs

€ 340.000

tussen € 306.000 en € 373.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+5% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 358.000

tussen € 315.000 en € 401.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 358.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een tussenwoning in deze prijsklasse en in Braakmanslanden noordoost verwachten we dat de verkoopprijs 5% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Braakmanslanden noordoost, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
15
daarvan ging boven de vraagprijs weg
93%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
7%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Het Mulderslag 38 zich?

Een woning van deze waarde in Overijssel was in november 2016 ongeveer € 165.000 waard en is nu € 358.000: +116% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Overijssel volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 358.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 167.000± 17%—
januari 2018€ 178.000± 16%+7%
januari 2019€ 191.000± 16%+8%
januari 2020€ 203.000± 15%+6%
januari 2021€ 226.000± 15%+11%
januari 2022€ 272.000± 14%+20%
januari 2023€ 281.000± 14%+3%
januari 2024€ 288.000± 13%+3%
januari 2025€ 329.000± 13%+14%
januari 2026€ 351.000± 12%+7%
september 2026€ 358.000± 12%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Overijssel en die voor tussenwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Overijssel; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Het Mulderslag 38?

Postcode7462 MB
WoningtypeTussenwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij3e van 8 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte108 m²
Bouwjaar1980
Perceeloppervlakte168 m² · aandeel in een kavel van 670 m² die met 4 woningen wordt gedeeld
EnergielabelB · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2023. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand351 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand8,8 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 12 panelen
Op 29 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het noorden. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Rijssen

Gemiddelde verkoopprijs€ 453.644
Gemiddeld per m²€ 3.774
Gemiddelde verkooptijd35 dagen
Verkocht in 12 maanden228 woningen
Nieuw te koop gezet241 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (1,0 km), een basisschool (200 meter) en een kinderdagverblijf (900 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 3 basisscholen. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 2,1 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 600 meter.

Treinstation2,1 km
Groot overstapstation13,9 km
Oprit snelweg of N-weg0,6 km
Grote supermarkt1 km
Basisschool0,2 km
Kinderdagverblijf0,9 km
Huisarts1,6 km
Apotheek1,2 km
Ziekenhuis13,1 km
Restaurant1,6 km
Bibliotheek2,1 km
Binnenzwembad2,5 km
Bioscoop14,7 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1980 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
BestemmingWonen - Aaneen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,12 in Braakmanslanden noordoost (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 5,3% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Rijssen-Holten 5,8%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1980?

De eerste woningen die geïsoleerd moesten worden; asbest mocht nog. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1975 – 1991. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Asbest mogelijkAsbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten.
Isolatie van de eerste generatieEr zit isolatie in, maar dunner dan nu gebruikelijk, en het glas is vaak gewoon dubbel in plaats van HR++. Extra isoleren loont hier bijna altijd.

Welke woningen lijken op Het Mulderslag 38?

Tussenwoningen in Braakmanslanden noordoost met een vergelijkbare oppervlakte.

Het Mulderslag 38 de woningen hieronder

Wij kunnen Het Mulderslag 38 niet onderscheiden van 4 andere woningen

Op alles wat wij van deze woning weten — woningtype, woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en postcode — is zij gelijk aan 4 andere woningen:

Ze krijgen daarom hetzelfde richtbedrag. Dat is geen afronding en geen tekortkoming van de berekening: onze bronnen kennen tussen deze woningen simpelweg geen verschil.

Waar de werkelijke waarde dan wél uit elkaar loopt, en wat wij niet kunnen zien: de staat van onderhoud, de afwerking en de keuken, of er een dakkapel of uitbouw is, op welke verdieping de woning ligt en waar hij op uitkijkt, en of er recent verbouwd is. Bij appartementen telt daarnaast de financiële staat van de VvE mee. Dat zijn precies de dingen die een taxateur ter plaatse wél ziet, en het is de reden dat een richtbedrag een vertrekpunt is en geen taxatie.

Klopt er iets niet aan de gegevens van deze woning, of weet u meer? Geef het aan ons door.

Welke woningen liggen er nog meer aan de Het Mulderslag?

57 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Het Mulderslag 38

Wat is Het Mulderslag 38 in Rijssen waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 315.000 en € 401.000: 108 m² maal € 3.315 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Rijssen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 12% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Het Mulderslag 38?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 340.000, tussen € 306.000 en € 373.000. De waarde-indicatie is € 358.000: we verwachten dat de verkoopprijs 5% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Rijssen overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Het Mulderslag 38 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 226.000 in januari 2021 naar € 358.000 nu: +58%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Overijssel op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Het Mulderslag 38?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 108 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Het Mulderslag 38?

Dit is een tussenwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Het Mulderslag 38?

Het bouwjaar is 1980, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Het Mulderslag 38?

Energielabel B, vastgesteld bij een opname in 2023. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Het Mulderslag 38 aan energie?

Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 188 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 128 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.