Naar de inhoud

Ommerweg 27a, Rheezerveen

Ommerweg 27a (7797 RD Rheezerveen, gemeente Hardenberg, Overijssel) is een vrijstaande woning uit 1965, met 280 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Rheezerveen.

Waarde-indicatie

€ 869.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 565.000€ 1.173.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Zonder geregistreerd energielabel is de marge ± 35%; met een label zou dat ± 32% zijn. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 714.000

€ 507.000 tot € 922.000 · marge ± 29% in plaats van ± 35%

verwachte vraagprijs € 705.000

€ 741.000

€ 526.000 tot € 956.000 · marge ± 29% in plaats van ± 35%

verwachte vraagprijs € 732.000

€ 786.000

€ 519.000 tot € 1.053.000 · marge ± 34% in plaats van ± 35%

verwachte vraagprijs € 780.000

€ 871.000

€ 566.000 tot € 1.176.000 · marge ± 35%

verwachte vraagprijs € 849.000

€ 903.000

€ 596.000 tot € 1.210.000 · marge ± 34% in plaats van ± 35%

verwachte vraagprijs € 890.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Waarde-indicatie, geen taxatie
Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
  • Bestemming recreatiebestemming — recreatie - besloten heideontginningslandschap, geen zuivere woonbestemming
  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Ommerweg 27a in Rheezerveen en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Rheezerveen als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Rheezerveen

€ 3.061

per m², alle woningtypen

+1% voor deze woning

Deze woning

€ 3.104

per m² × 280 m² = € 869.000

Verhoogt de prijs per m²1

  • Perceel van 87.930 m², gedeeld door 2 woningen

    Ruim bemeten voor een woning van 280 m².

    sterk

Verlaagt de prijs per m²3

  • Bestemming Recreatie - Besloten heideontginningslandschap

    Geen zuivere woonbestemming. Dat beperkt de kring van kopers, en dat is in de verkoopprijzen terug te zien.

    sterk
  • Vrijstaande woning van 280 m²

    Een vrijstaande woning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Rheezerveen: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    licht
  • Bouwjaar 1965

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    licht

Nog niet bekend

  • Geen energielabel geregistreerd

    Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Rheezerveen. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Ommerweg 27a?

Verwachte vraagprijs

€ 850.000

tussen € 588.000 en € 1.115.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+2% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 869.000

tussen € 565.000 en € 1.173.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 869.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse en in Rheezerveen verwachten we dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Hardenberg, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
564
daarvan ging boven de vraagprijs weg
75%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
5%

Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt, om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement en woningen die nu te koop komen meestal iets hoger worden aangeboden dan de al verkochte woningen in deze cijfers.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Ommerweg 27a zich?

Een woning van deze waarde in Overijssel was in november 2016 ongeveer € 430.000 waard en is nu € 869.000: +102% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Overijssel volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 869.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 434.000± 40%—
januari 2018€ 458.000± 39%+6%
januari 2019€ 488.000± 39%+7%
januari 2020€ 517.000± 38%+6%
januari 2021€ 569.000± 38%+10%
januari 2022€ 682.000± 37%+20%
januari 2023€ 723.000± 37%+6%
januari 2024€ 717.000± 36%−1%
januari 2025€ 796.000± 36%+11%
januari 2026€ 857.000± 35%+8%
juni 2026€ 869.000± 35%+1%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Overijssel en die voor vrijstaande woningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Overijssel; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Ommerweg 27a?

Postcode7797 RD
WoningtypeVrijstaande woning
Gebruiksoppervlakte280 m²
Bouwjaar1965
Perceeloppervlakte43.965 m² · aandeel in een kavel van 87.930 m² die met 2 woningen wordt gedeeld
EnergielabelGeen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online)
Inhoud van het pand1.045 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand8,0 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 112 panelen
Op 281 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het zuidwesten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in de gemeente Hardenberg

Gemiddelde verkoopprijs€ 450.433
Gemiddeld per m²€ 3.461
Gemiddelde verkooptijd47 dagen
Verkocht in 12 maanden748 woningen
Nieuw te koop gezet870 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Binnen een kilometer over de weg ligt geen grote supermarkt, basisschool of huisarts. De dichtstbijzijnde grote supermarkt ligt op 4,3 km. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 6,3 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 2,6 km.

Treinstation6,3 km
Groot overstapstation27,8 km
Oprit snelweg of N-weg2,6 km
Grote supermarkt4,3 km
Basisschool3,6 km
Kinderdagverblijf3,4 km
Huisarts4,1 km
Apotheek4,7 km
Ziekenhuis6,5 km
Restaurant2,9 km
Bibliotheek5,5 km
Binnenzwembad6,3 km
Bioscoop5,2 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 22% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1965. Woningen van vóór 1970 hebben vaker een kwetsbare fundering, maar de kaart ziet in dit gebied geen verhoogd risico. Bij aankoop blijft aandacht voor de fundering verstandig.
BestemmingRecreatiebestemming — Recreatie - Besloten heideontginningslandschap
Volgens het geldende bestemmingsplan ligt deze woning op een recreatiebestemming. Permanente bewoning is daar lang niet altijd toegestaan, en gemeenten handhaven daar wisselend op. Dat raakt zowel het woongenot als de financierbaarheid: veel geldverstrekkers zijn terughoudend. Ga dit na bij de gemeente vóór u iets tekent.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,22 in Rheezerveen (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidBovengemiddelde hinder van wegverkeer
  • Wegverkeer: 10,2% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Hardenberg 5,2%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1965?

De tijd van de systeembouw (huizen uit fabrieksonderdelen) en van veel asbest, nog zonder isolatie-eis. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1965 – 1974. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Asbest mogelijkAsbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten.
Gebouwd zonder isolatie-eisPas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is.
Betonrot in systeemvloerenTussen 1965 en 1983 zijn betonnen vloeren van het type kwaaitaal en manta gelegd. Een deel daarvan kan boven een vochtige kruipruimte gaan roesten en afbrokkelen (betonrot). Of dit type vloer hier ligt, ziet alleen een inspecteur.

Welke woningen lijken op Ommerweg 27a?

Vrijstaande woningen in Rheezerveen met een vergelijkbare oppervlakte.

Ommerweg 27a de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Ommerweg?

45 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Ommerweg 27a

Wat is Ommerweg 27a in Rheezerveen waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 565.000 en € 1.173.000: 280 m² maal € 3.104 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in de gemeente Hardenberg en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 35% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. De marge is hier extra breed doordat er geen energielabel geregistreerd is; met een label zou hij 32% zijn. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Ommerweg 27a?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 850.000, tussen € 588.000 en € 1.115.000. De waarde-indicatie is € 869.000: we verwachten dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in de gemeente Hardenberg overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Ommerweg 27a in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 569.000 in januari 2021 naar € 869.000 nu: +53%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Overijssel op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Ommerweg 27a?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 280 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Ommerweg 27a?

Dit is een vrijstaande woning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Ommerweg 27a?

Het bouwjaar is 1965, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Ommerweg 27a?

Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.

Hoe groot is het perceel van Ommerweg 27a?

Deze woning staat op een kadastraal perceel van 87.930 m² dat met 2 woningen wordt gedeeld — omgerekend ongeveer 43.965 m² per woning. Bron: de Kadastrale Kaart. De verdeling binnen het perceel staat in de eigendomsakte en kan afwijken.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.