Violierengang 7, Oud-Beijerland
Violierengang 7 (3261 CM Oud-Beijerland, gemeente Hoeksche Waard, Zuid-Holland) is een tussenwoning uit 2014, met 104 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 210 m², in de buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk.
Waarde-indicatie
€ 546.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 9%.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 256 meter, tussen april 2021 en juli 2026.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte104 m²
- Bouwjaar2014
- WoningtypeTussenwoning
- Prijs per m²€ 5.247voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Oud-Beijerland Croonenburghwijk als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Oud-Beijerland Croonenburghwijk
€ 4.503
per m², alle woningtypen
+17% voor deze woning
Deze woning
€ 5.247
per m² × 104 m² = € 546.000
Verhoogt de prijs per m²3
- Bouwjaar 2014duidelijk
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.
- Eigen perceel van 210 m²duidelijk
Ruim bemeten voor een woning van 104 m².
- Energielabel Alicht
Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. Dit label is vóór 2021 vastgesteld, met een oudere rekenmethode dan de huidige (NTA 8800). Zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.
Verlaagt de prijs per m²1
- Tussenwoning van 104 m²licht
Een tussenwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Oud-Beijerland Croonenburghwijk: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Oud-Beijerland Croonenburghwijk. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Violierengang 7?
Verwachte vraagprijs
€ 531.000
tussen € 492.000 en € 571.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+3% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 546.000
tussen € 497.000 en € 595.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 546.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een tussenwoning in deze prijsklasse en in Oud-Beijerland Croonenburghwijk verwachten we dat de verkoopprijs 3% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Oud-Beijerland Croonenburghwijk, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 31
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 74%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 3%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Violierengang 7 zich?
Een woning van deze waarde in Zuid-Holland was in november 2016 ongeveer € 252.000 waard en is nu € 546.000: +116% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Zuid-Holland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 256.000 | ± 14% | — |
| januari 2018 | € 282.000 | ± 13% | +10% |
| januari 2019 | € 310.000 | ± 13% | +10% |
| januari 2020 | € 331.000 | ± 12% | +7% |
| januari 2021 | € 364.000 | ± 12% | +10% |
| januari 2022 | € 437.000 | ± 11% | +20% |
| januari 2023 | € 442.000 | ± 11% | +1% |
| januari 2024 | € 452.000 | ± 10% | +2% |
| januari 2025 | € 508.000 | ± 10% | +12% |
| januari 2026 | € 537.000 | ± 9% | +6% |
| juni 2026 | € 546.000 | ± 9% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Zuid-Holland en die voor tussenwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Zuid-Holland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Violierengang 7?
| Postcode | 3261 CM |
|---|---|
| Woningtype | Tussenwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 3e van 7 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 104 m² |
| Bouwjaar | 2014 |
| Perceeloppervlakte | 210 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | A · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2017. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 374 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) |
| Bouwlagen | 2 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Dakvorm | Plat dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 33 tot 34 panelen Op 116 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Een schatting met marge: van dit pand kennen wij de dakvlakken nog niet per windrichting, en dat maakt voor de opbrengst veel uit. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Oud-Beijerland
| Gemiddelde verkoopprijs | € 528.524 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.564 |
| Gemiddelde verkooptijd | 35 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 268 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 322 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (700 meter), een basisschool (300 meter), een kinderdagverblijf (300 meter) en een apotheek (800 meter). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 3 basisscholen. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 14,5 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 1,1 km.
| Treinstation | 14,5 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 20,8 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1,1 km |
| Grote supermarkt | 0,7 km |
| Basisschool | 0,3 km |
| Kinderdagverblijf | 0,3 km |
| Huisarts | 1,1 km |
| Apotheek | 0,8 km |
| Ziekenhuis | 10,3 km |
| Restaurant | 0,5 km |
| Bibliotheek | 0,8 km |
| Binnenzwembad | 0,7 km |
| Bioscoop | 11,6 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 17% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt in het zeekleigebied. Deze woning is van 2014 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Dit gebied staat op de landelijke lijst van risicogebieden voor overstromingen vanuit het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). Officieel heet dat een gebied met een potentieel significant overstromingsrisico. De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein. De Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4,01 in Oud-Beijerland Croonenburghwijk (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2014?
Gebouwd onder strengere energie-eisen. Nieuwbouw van na half 2018 heeft bijna altijd geen gasaansluiting meer. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode vanaf 2012. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen bekende gebreken zoals asbest of betonrot. Let eerder op de afwerking en op kleine gebreken bij de oplevering dan op de constructie. |
|---|---|
| Goed geïsoleerd, dus goed ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen laten weinig lucht door. Wie het ventilatiesysteem niet goed gebruikt, kan last krijgen van vocht of bedompte lucht. |
Welke woningen lijken op Violierengang 7?
Tussenwoningen in Oud-Beijerland Croonenburghwijk met een vergelijkbare oppervlakte.
- Violierengang 11A
- Violierengang 5A
- Violierengang 9A
- Violierengang 3A
- Dokter Duyvendakhof 11Geen label
- Sportlaan 66Geen label
Wij kunnen Violierengang 7 niet onderscheiden van één andere woning
Op alles wat wij van deze woning weten — woningtype, woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en postcode — is zij gelijk aan één andere woning:
Ze krijgen daarom hetzelfde richtbedrag. Dat is geen afronding en geen tekortkoming van de berekening: onze bronnen kennen tussen deze woningen simpelweg geen verschil.
Waar de werkelijke waarde dan wél uit elkaar loopt, en wat wij niet kunnen zien: de staat van onderhoud, de afwerking en de keuken, of er een dakkapel of uitbouw is, op welke verdieping de woning ligt en waar hij op uitkijkt, en of er recent verbouwd is. Bij appartementen telt daarnaast de financiële staat van de VvE mee. Dat zijn precies de dingen die een taxateur ter plaatse wél ziet, en het is de reden dat een richtbedrag een vertrekpunt is en geen taxatie.
Klopt er iets niet aan de gegevens van deze woning, of weet u meer? Geef het aan ons door.
Welke woningen liggen er nog meer aan de Violierengang?
14 woningen. Bekijk de hele straat.
- Violierengang 1
- Violierengang 2
- Violierengang 3
- Violierengang 4
- Violierengang 5
- Violierengang 6
- Violierengang 7
- Violierengang 8
- Violierengang 9
- Violierengang 10
- Violierengang 11
- Violierengang 13
Veelgestelde vragen over Violierengang 7
Wat is Violierengang 7 in Oud-Beijerland waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 497.000 en € 595.000: 104 m² maal € 5.247 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Oud-Beijerland en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 9% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Violierengang 7?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 531.000, tussen € 492.000 en € 571.000. De waarde-indicatie is € 546.000: we verwachten dat de verkoopprijs 3% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Oud-Beijerland overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Violierengang 7 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 364.000 in januari 2021 naar € 546.000 nu: +50%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Zuid-Holland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Violierengang 7?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 104 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.
Wat voor woning is Violierengang 7?
Dit is een tussenwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Violierengang 7?
Het bouwjaar is 2014, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Violierengang 7?
Energielabel A, vastgesteld bij een opname in 2017. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Hoe groot is het perceel van Violierengang 7?
Het kadastrale perceel is 210 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.