Van den Bergstraat 18, Oud-Beijerland
Van den Bergstraat 18 (3263 EB Oud-Beijerland, gemeente Hoeksche Waard, Zuid-Holland) is een twee-onder-een-kapwoning uit 1988, met 160 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 355 m², in de buurt Oud-Beijerland Spuioeverwijk.
Waarde-indicatie
€ 684.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Zonder geregistreerd energielabel is de marge ± 18%; met een label zou dat ± 16% zijn. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Woningtype niet bevestigd door een adviseur
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte160 m²
- Bouwjaar1988
- WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning
- Prijs per m²€ 4.276voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Oud-Beijerland Spuioeverwijk als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Oud-Beijerland Spuioeverwijk
€ 4.219
per m², alle woningtypen
+1% voor deze woning
Deze woning
€ 4.276
per m² × 160 m² = € 684.000
Verhoogt de prijs per m²1
- Eigen perceel van 355 m²licht
Ruim bemeten voor een woning van 160 m².
Verlaagt de prijs per m²1
- Twee-onder-een-kapwoning van 160 m²licht
Een twee-onder-een-kapwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Oud-Beijerland Spuioeverwijk: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².
Nog niet bekend
- Geen energielabel geregistreerd
Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Oud-Beijerland Spuioeverwijk. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Van den Bergstraat 18?
Verwachte vraagprijs
€ 695.000
tussen € 597.000 en € 792.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
−2% eronder verkocht
Verwachte verkoopprijs
€ 684.000
tussen € 561.000 en € 807.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 684.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 2% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente Hoeksche Waard, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 640
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 64%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 3%
Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Van den Bergstraat 18 zich?
Een woning van deze waarde in Zuid-Holland was in november 2016 ongeveer € 330.000 waard en is nu € 684.000: +107% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Zuid-Holland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 335.000 | ± 23% | — |
| januari 2018 | € 365.000 | ± 22% | +9% |
| januari 2019 | € 398.000 | ± 22% | +9% |
| januari 2020 | € 422.000 | ± 21% | +6% |
| januari 2021 | € 462.000 | ± 21% | +10% |
| januari 2022 | € 555.000 | ± 20% | +20% |
| januari 2023 | € 563.000 | ± 20% | +1% |
| januari 2024 | € 565.000 | ± 19% | +0% |
| januari 2025 | € 626.000 | ± 19% | +11% |
| januari 2026 | € 668.000 | ± 18% | +7% |
| september 2026 | € 684.000 | ± 18% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Zuid-Holland en die voor twee-onder-een-kapwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Zuid-Holland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Van den Bergstraat 18?
| Postcode | 3263 EB |
|---|---|
| Woningtype | Twee-onder-een-kapwoning · door ons afgeleid uit de vorm van het gebouw (zekerheid: gemiddeld) |
| Plek in de rij | 5e van 8 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 160 m² |
| Bouwjaar | 1988 |
| Perceeloppervlakte | 355 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
| Inhoud van het pand | 567 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) |
| Bouwlagen | 3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 9,6 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 47 panelen Op 119 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het noordwesten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Oud-Beijerland
| Gemiddelde verkoopprijs | € 528.524 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.564 |
| Gemiddelde verkooptijd | 35 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 268 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 322 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, ligt een grote supermarkt (700 meter). Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 15,3 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 1,8 km.
| Treinstation | 15,3 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 21,6 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1,8 km |
| Grote supermarkt | 0,7 km |
| Basisschool | 1,3 km |
| Kinderdagverblijf | 1,3 km |
| Huisarts | 1,3 km |
| Apotheek | 1,3 km |
| Ziekenhuis | 9,2 km |
| Restaurant | 0,5 km |
| Bibliotheek | 1,3 km |
| Binnenzwembad | 2,3 km |
| Bioscoop | 10,5 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt in het zeekleigebied. Deze woning is van 1988 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Overstroming | Onbeschermd overstromingsgebied Deze woning ligt in een gebied langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee) dat níét door dijken of duinen wordt beschermd — bijvoorbeeld buitendijks of in een uiterwaard. Het gebied hoort bij het stroomgebied van de Rijn. Bij hoogwater is de kans op wateroverlast hier reëler dan achter de dijk. Dit geldt voor het hele gebied; hoe diep het water bij dít adres zou komen, is niet per woning openbaar bekend. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4,17 in Oud-Beijerland Spuioeverwijk (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1988?
De eerste woningen die geïsoleerd moesten worden; asbest mocht nog. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1975 – 1991. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Asbest mogelijk | Asbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten. |
|---|---|
| Isolatie van de eerste generatie | Er zit isolatie in, maar dunner dan nu gebruikelijk, en het glas is vaak gewoon dubbel in plaats van HR++. Extra isoleren loont hier bijna altijd. |
Welke woningen lijken op Van den Bergstraat 18?
Twee-onder-een-kapwoningen in Oud-Beijerland Spuioeverwijk met een vergelijkbare oppervlakte.
- Van den Bergstraat 12Geen label
- Van den Bergstraat 20A
- Van den Bergstraat 6C
- Van den Bergstraat 4B
- Van den Bergstraat 2Geen label
- Van den Bergstraat 22C
Welke woningen liggen er nog meer aan de Van den Bergstraat?
34 woningen. Bekijk de hele straat.
- Van den Bergstraat 2
- Van den Bergstraat 3
- Van den Bergstraat 4
- Van den Bergstraat 5
- Van den Bergstraat 6
- Van den Bergstraat 7
- Van den Bergstraat 8
- Van den Bergstraat 9
- Van den Bergstraat 10
- Van den Bergstraat 12
- Van den Bergstraat 14
- Van den Bergstraat 16
Veelgestelde vragen over Van den Bergstraat 18
Wat is Van den Bergstraat 18 in Oud-Beijerland waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 561.000 en € 807.000: 160 m² maal € 4.276 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Oud-Beijerland en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 18% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. De marge is hier extra breed doordat er geen energielabel geregistreerd is; met een label zou hij 16% zijn. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Van den Bergstraat 18?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 695.000, tussen € 597.000 en € 792.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 684.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Van den Bergstraat 18 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 462.000 in januari 2021 naar € 684.000 nu: +48%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Zuid-Holland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Van den Bergstraat 18?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 160 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.
Wat voor woning is Van den Bergstraat 18?
Dit is een twee-onder-een-kapwoning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Van den Bergstraat 18?
Het bouwjaar is 1988, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Van den Bergstraat 18?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Hoe groot is het perceel van Van den Bergstraat 18?
Het kadastrale perceel is 355 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Is mijn huis minder waard door overstromingsrisico?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.