Weversbuurt 19, Mildam
Een vrijstaande woning van 303 m² uit 1910, in de buurt Mildam.
Waarde-indicatie
€ 1.023.000
middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Bij dit woningtype, deze grootte en wat we verder van deze woning weten is de marge ± 29%.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
- Gebruiksoppervlakte303 m²
- Bouwjaar1910
- WoningtypeVrijstaande woning
- Prijs per m²€ 3.375voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Mildam naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Bouwjaar 1910 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode minder op dan gemiddeld. | omlaag |
| Perceel van 4.190 m², gedeeld door 2 woningen Ruim bemeten voor een woning van 303 m². | omhoog |
| Energielabel A Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. Dit label is door een adviseur ter plaatse opgenomen (NTA 8800). Sinds die labels de regel zijn, betalen kopers er iets minder premie voor. | omhoog |
| Gemeten woonoppervlakte 255 m², geregistreerd 303 m² De energieadviseur mat ter plaatse minder verwarmde woonruimte dan de registratie vermeldt. | omlaag |
| Vrijstaande woning van 303 m² Per m² brengt een vrijstaande woning van deze maat mínder op dan de gemiddelde woning in Mildam: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m². De 303 m² zelf zitten al in het bedrag. | omlaag |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Mildam. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij Weversbuurt 19?
Verwachte vraagprijs
€ 1.055.000
tussen € 785.000 en € 1.325.000
als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden
−3% eronder verkocht
Verwachte verkoopprijs
€ 1.023.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 1.023.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 3% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente Heerenveen, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 549
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 56%
- de middelste verkoop boven de vraagprijs
- 1%
Dat deze woning lager uitkomt dan die middelste verkoop, komt doordat in deze prijsklasse minder overboden wordt en om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Weversbuurt 19 zich?
Een woning van deze waarde in Fryslân was in oktober 2016 ongeveer € 507.000 waard en is nu € 1.023.000: +102% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Fryslân volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 510.000 | ± 34% | — |
| januari 2018 | € 538.000 | ± 33% | +6% |
| januari 2019 | € 574.000 | ± 33% | +7% |
| januari 2020 | € 611.000 | ± 32% | +6% |
| januari 2021 | € 668.000 | ± 32% | +9% |
| januari 2022 | € 825.000 | ± 31% | +23% |
| januari 2023 | € 849.000 | ± 31% | +3% |
| januari 2024 | € 848.000 | ± 30% | +0% |
| januari 2025 | € 932.000 | ± 30% | +10% |
| januari 2026 | € 1.006.000 | ± 29% | +8% |
| juni 2026 | € 1.023.000 | ± 29% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Fryslân en die voor vrijstaande woningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Fryslân; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Weversbuurt 19?
| Postcode | 8454 JK |
|---|---|
| Woningtype | Vrijstaande woning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Gebruiksoppervlakte | 303 m² · waarvan 255 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 1910 |
| Perceeloppervlakte | 2.095 m² · aandeel in een kavel van 4.190 m² die met 2 woningen wordt gedeeld |
| Warmte in de zomer | Kan flink oplopen De energielabelopname berekende een verhoogd risico op oververhitting (TOjuli 3,2; boven 1,2 geldt als aandachtspunt). In de praktijk merkt u dat aan warme slaapkamers op zomerse dagen. Zonwering, ventilatie of koeling helpen — de indicator zegt niets over de waarde van de woning, wel over het wooncomfort. |
| Energielabel | A · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2026 |
| Inhoud van het pand | 1.042 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 2 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 8,6 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 108 panelen Op 271 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het zuidwesten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in de gemeente Heerenveen
| Gemiddelde verkoopprijs | € 440.005 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.632 |
| Gemiddelde verkooptijd | 44 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 619 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 737 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 4,8 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 8,1 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 0,3 km |
| Supermarkt | 4,1 km |
| Basisschool | 0,6 km |
| Kinderdagverblijf | 4 km |
| Huisarts | 4,5 km |
| Apotheek | 4,5 km |
| Ziekenhuis | 6,1 km |
| Restaurant | 0,5 km |
| Bibliotheek | 6,6 km |
| Binnenzwembad | 6 km |
| Bioscoop | 6,6 km |
Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 43% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 1910 en valt daarmee in de bouwperiode waar de kaart op wijst. |
|---|---|
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.25 in Mildam (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Bovengemiddelde hinder van wegverkeer
|
De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1910?
Gebouwd onder de eerste Woningwet (1901), nog grotendeels met massieve muren en houten constructies. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1906 – 1919 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Fundering uit de tijd vóór beton | Woningen uit deze periode staan op houten palen of direct op de ondergrond ("op staal"). Houten palen zijn kwetsbaar voor grondwaterstanden; of dat hier speelt hangt van de bodem af — zie het funderingsrisico op deze pagina. |
|---|---|
| Massieve muren, geen spouw | De spouwmuur werd pas in de jaren twintig gangbaar. Oudere muren zijn massief: na-isoleren kan alleen aan de binnen- of buitenzijde, wat ingrijpender en duurder is dan spouwisolatie. |
| Loden waterleidingen | Tot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is een controlepunt bij aankoop. |
| Isolatie: aantoonbaar aangepakt (label A) | Een woning uit deze periode is kaal opgeleverd, maar dit adres heeft energielabel A. Dat betekent dat er sindsdien flink is geïsoleerd — het label is vastgesteld door een gecertificeerd adviseur ter plaatse. |
Welke woningen lijken op Weversbuurt 19?
Vrijstaande woningen in Mildam met een vergelijkbare oppervlakte.
- Schoterlandseweg 89Geen label
- IJntzelaan 11A
- Schoterlandseweg 53A
- Schoterlandseweg 78AGeen label
- Schoterlandseweg 34Geen label
- IJntzelaan 15Geen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Weversbuurt?
11 woningen. Bekijk de hele straat.
- Weversbuurt 5
- Weversbuurt 7
- Weversbuurt 9
- Weversbuurt 11
- Weversbuurt 13
- Weversbuurt 15
- Weversbuurt 17
- Weversbuurt 19
- Weversbuurt 19A
- Weversbuurt 21
- Weversbuurt 22
Veelgestelde vragen over Weversbuurt 19
Wat is Weversbuurt 19 in Mildam waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 726.000 en € 1.319.000: 303 m² maal € 3.375 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in de gemeente Heerenveen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 29% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Weversbuurt 19?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 1.055.000, tussen € 785.000 en € 1.325.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 1.023.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Weversbuurt 19 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 668.000 in januari 2021 naar € 1.023.000 nu: +53%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Fryslân op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Weversbuurt 19?
303 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Weversbuurt 19?
Dit is een vrijstaande woning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Weversbuurt 19?
Het bouwjaar is 1910, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Weversbuurt 19?
Energielabel A, vastgesteld bij een opname in 2026. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Weversbuurt 19 aan energie?
De labelberekening komt uit op ongeveer 152 kWh per jaar, bij een warmtebehoefte van 111 kWh per m² — dat laatste zegt iets over de isolatie van de schil, los van de verwarmingsinstallatie. Dit is een genormeerd getal uit het energielabel: het rekent met standaard bewonersgedrag, niet met dat van de huidige of toekomstige bewoner. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.