Sweensstraat 92, Kaatsheuvel
Een woning uit 2027, met 114 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Bloemenbuurt.
Waarde-indicatie
€ 440.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 20%. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte114 m²
- Bouwjaar2027
- Prijs per m²€ 3.860voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Bloemenbuurt als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Bloemenbuurt
€ 3.773
per m², alle woningtypen
+2% voor deze woning
Deze woning
€ 3.860
per m² × 114 m² = € 440.000
Verlaagt de prijs per m²1
- Bouwjaar 2027licht
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.
Nog niet bekend
- Woningtype niet vastgesteld
Wij leiden het type af uit de vorm van het pand en de bebouwing eromheen. Bij deze woning is dat niet gelukt, dus rekent het model met het gemiddelde.
- Geen energielabel geregistreerd
Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Bloemenbuurt. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Sweensstraat 92?
Verwachte vraagprijs
€ 433.000
tussen € 362.000 en € 503.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+2% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 440.000
tussen € 352.000 en € 528.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 440.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een woning in deze prijsklasse en in Bloemenbuurt verwachten we dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente Loon op Zand, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 224
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 55%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 2%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Sweensstraat 92 zich?
Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 215.000 waard en is nu € 440.000: +104% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 218.000 | ± 25% | — |
| januari 2018 | € 235.000 | ± 24% | +8% |
| januari 2019 | € 253.000 | ± 24% | +8% |
| januari 2020 | € 268.000 | ± 23% | +6% |
| januari 2021 | € 293.000 | ± 23% | +9% |
| januari 2022 | € 349.000 | ± 22% | +19% |
| januari 2023 | € 357.000 | ± 22% | +2% |
| januari 2024 | € 364.000 | ± 21% | +2% |
| januari 2025 | € 409.000 | ± 21% | +12% |
| januari 2026 | € 432.000 | ± 20% | +6% |
| juni 2026 | € 440.000 | ± 20% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Sweensstraat 92?
| Postcode | 5171 BR |
|---|---|
| Woningtype | — |
| Gebruiksoppervlakte | 114 m² |
| Bouwjaar | 2027 |
| Perceeloppervlakte | 238 m² · aandeel in een kavel van 2.379 m² die met 10 woningen wordt gedeeld |
| Energielabel | Geen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online) |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Kaatsheuvel
| Gemiddelde verkoopprijs | € 489.044 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.092 |
| Gemiddelde verkooptijd | 48 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 175 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 239 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 13,5 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 13,8 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 2,7 km |
| Supermarkt | 1,2 km |
| Basisschool | 0,4 km |
| Kinderdagverblijf | 0,4 km |
| Huisarts | 0,6 km |
| Apotheek | 0,9 km |
| Ziekenhuis | 3,8 km |
| Restaurant | 0,7 km |
| Bibliotheek | 1 km |
| Binnenzwembad | 7,5 km |
| Bioscoop | 14,5 km |
Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 76% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 2027 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4,08 in Bloemenbuurt (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Bovengemiddelde hinder van buren
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2027?
Gebouwd onder strengere energie-eisen. Nieuwbouw van na half 2018 heeft bijna altijd geen gasaansluiting meer. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode vanaf 2012. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen bekende gebreken zoals asbest of betonrot. Let eerder op de afwerking en op kleine gebreken bij de oplevering dan op de constructie. |
|---|---|
| Goed geïsoleerd, dus goed ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen laten weinig lucht door. Wie het ventilatiesysteem niet goed gebruikt, kan last krijgen van vocht of bedompte lucht. |
Welke woningen liggen er nog meer aan de Sweensstraat?
88 woningen. Bekijk de hele straat.
- Sweensstraat 1
- Sweensstraat 1A
- Sweensstraat 2
- Sweensstraat 2A
- Sweensstraat 3
- Sweensstraat 4
- Sweensstraat 5
- Sweensstraat 6
- Sweensstraat 7
- Sweensstraat 9
- Sweensstraat 11
- Sweensstraat 13
Veelgestelde vragen over Sweensstraat 92
Wat is Sweensstraat 92 in Kaatsheuvel waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 352.000 en € 528.000: 114 m² maal € 3.860 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Kaatsheuvel en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 20% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Sweensstraat 92?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 433.000, tussen € 362.000 en € 503.000. De waarde-indicatie is € 440.000: we verwachten dat de verkoopprijs 2% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Kaatsheuvel overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Sweensstraat 92 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 293.000 in januari 2021 naar € 440.000 nu: +50%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Sweensstraat 92?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 114 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.
Uit welk bouwjaar is Sweensstraat 92?
Het bouwjaar is 2027, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Sweensstraat 92?
Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.
Hoe groot is het perceel van Sweensstraat 92?
Deze woning staat op een kadastraal perceel van 2.379 m² dat met 10 woningen wordt gedeeld — omgerekend ongeveer 238 m² per woning. Bron: de Kadastrale Kaart. De verdeling binnen het perceel staat in de eigendomsakte en kan afwijken.
Is het rustig wonen rond Sweensstraat 92?
In Bloemenbuurt ervaart 9% van de inwoners ernstige hinder van buren — meer dan gemiddeld in Loon op Zand (5%). Het cijfer komt uit de Gezondheidsmonitor en geldt voor de buurt, niet voor dit adres.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.