Gentiaansingel 12, Jubbega
Gentiaansingel 12 (8411 VM Jubbega, gemeente Heerenveen, Fryslân) is een twee-onder-een-kapwoning uit 1967, met 95 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Jubbega.
Waarde-indicatie
€ 328.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 19%.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 233 meter, tussen januari 2022 en augustus 2026.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte95 m²
- Bouwjaar1967
- WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning
- Prijs per m²€ 3.457voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Jubbega als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Jubbega
€ 3.346
per m², alle woningtypen
+3% voor deze woning
Deze woning
€ 3.457
per m² × 95 m² = € 328.000
Verhoogt de prijs per m²3
- Twee-onder-een-kapwoning van 95 m²sterk
Een twee-onder-een-kapwoning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Jubbega.
- Energielabel Asterk
Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. Dit label is vóór 2021 vastgesteld, met een oudere rekenmethode dan de huidige (NTA 8800). Zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.
- Perceel van 3.550 m², gedeeld door 14 woningenduidelijk
Ruim bemeten voor een woning van 95 m².
Verlaagt de prijs per m²1
- Bouwjaar 1967licht
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Jubbega. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Gentiaansingel 12?
Verwachte vraagprijs
€ 309.000
tussen € 264.000 en € 356.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+6% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 328.000
tussen € 266.000 en € 391.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 328.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse en in Jubbega verwachten we dat de verkoopprijs 6% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Jubbega, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 22
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 73%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 4%
Deze woning komt hoger uit dan die mediane verkoop, omdat type, prijsklasse en buurt samen anders uitkomen dan gemiddeld.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Gentiaansingel 12 zich?
Een woning van deze waarde in Fryslân was in november 2016 ongeveer € 159.000 waard en is nu € 328.000: +106% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Fryslân volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 160.000 | ± 24% | — |
| januari 2018 | € 169.000 | ± 23% | +6% |
| januari 2019 | € 180.000 | ± 23% | +6% |
| januari 2020 | € 191.000 | ± 22% | +6% |
| januari 2021 | € 211.000 | ± 22% | +10% |
| januari 2022 | € 261.000 | ± 21% | +24% |
| januari 2023 | € 262.000 | ± 21% | +0% |
| januari 2024 | € 266.000 | ± 20% | +2% |
| januari 2025 | € 296.000 | ± 20% | +11% |
| januari 2026 | € 319.000 | ± 19% | +8% |
| september 2026 | € 328.000 | ± 19% | +3% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Fryslân en die voor twee-onder-een-kapwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Fryslân; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Gentiaansingel 12?
| Postcode | 8411 VM |
|---|---|
| Woningtype | Twee-onder-een-kapwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 2e van 2 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 95 m² |
| Bouwjaar | 1967 |
| Perceeloppervlakte | 254 m² · aandeel in een kavel van 3.550 m² die met 14 woningen wordt gedeeld |
| Energielabel | A · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2019. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 345 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) |
| Bouwlagen | 2 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 8,0 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 22 panelen Op 57 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het zuidwesten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Jubbega
| Gemiddelde verkoopprijs | € 471.260 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.703 |
| Gemiddelde verkooptijd | 37 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 28 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 39 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (700 meter), een basisschool (400 meter), een huisarts (400 meter), een kinderdagverblijf (400 meter) en een apotheek (400 meter). Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 17,3 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 2,7 km.
| Treinstation | 17,3 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 17,3 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 2,7 km |
| Grote supermarkt | 0,7 km |
| Basisschool | 0,4 km |
| Kinderdagverblijf | 0,4 km |
| Huisarts | 0,4 km |
| Apotheek | 0,4 km |
| Ziekenhuis | 13,5 km |
| Restaurant | 0,3 km |
| Bibliotheek | 0,2 km |
| Binnenzwembad | 5,5 km |
| Bioscoop | 14,1 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 75% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1967. Woningen van vóór 1970 hebben vaker een kwetsbare fundering, maar de kaart ziet in dit gebied geen verhoogd risico. Bij aankoop blijft aandacht voor de fundering verstandig. |
|---|---|
| Bestemming | Wonen - 2 Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4,16 in Jubbega (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1967?
De tijd van de systeembouw (huizen uit fabrieksonderdelen) en van veel asbest, nog zonder isolatie-eis. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1965 – 1974. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Asbest mogelijk | Asbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten. |
|---|---|
| Betonrot in systeemvloeren | Tussen 1965 en 1983 zijn betonnen vloeren van het type kwaaitaal en manta gelegd. Een deel daarvan kan boven een vochtige kruipruimte gaan roesten en afbrokkelen (betonrot). Of dit type vloer hier ligt, ziet alleen een inspecteur. |
| Isolatie: aantoonbaar aangepakt (label A) | Woningen uit deze periode zijn zonder isolatie gebouwd, maar dit adres heeft energielabel A. Er is dus sindsdien flink geïsoleerd; het label is vastgesteld door een erkende adviseur die in de woning is geweest. |
Welke woningen lijken op Gentiaansingel 12?
Twee-onder-een-kapwoningen in Jubbega met een vergelijkbare oppervlakte.
Welke woningen liggen er nog meer aan de Gentiaansingel?
33 woningen. Bekijk de hele straat.
- Gentiaansingel 2
- Gentiaansingel 2A
- Gentiaansingel 4
- Gentiaansingel 6
- Gentiaansingel 8
- Gentiaansingel 10
- Gentiaansingel 12
- Gentiaansingel 14
- Gentiaansingel 16
- Gentiaansingel 18
- Gentiaansingel 20
- Gentiaansingel 20A
Veelgestelde vragen over Gentiaansingel 12
Wat is Gentiaansingel 12 in Jubbega waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 266.000 en € 391.000: 95 m² maal € 3.457 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Jubbega en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 19% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Gentiaansingel 12?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 309.000, tussen € 264.000 en € 356.000. De waarde-indicatie is € 328.000: we verwachten dat de verkoopprijs 6% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Jubbega overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Gentiaansingel 12 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 211.000 in januari 2021 naar € 328.000 nu: +56%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Fryslân op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Gentiaansingel 12?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 95 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.
Wat voor woning is Gentiaansingel 12?
Dit is een twee-onder-een-kapwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Gentiaansingel 12?
Het bouwjaar is 1967, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Gentiaansingel 12?
Energielabel A, vastgesteld bij een opname in 2019. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Hoe groot is het perceel van Gentiaansingel 12?
Deze woning staat op een kadastraal perceel van 3.550 m² dat met 14 woningen wordt gedeeld — omgerekend ongeveer 254 m² per woning. Bron: de Kadastrale Kaart. De verdeling binnen het perceel staat in de eigendomsakte en kan afwijken.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.