Naar de inhoud

Resedastraat 11, Hoogeveen

Een hoekwoning uit 1965, met 137 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Zuid.

Waarde-indicatie

€ 373.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 310.000€ 437.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Zonder geregistreerd energielabel is de marge ± 17%; met een label zou dat ± 15% zijn.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 150 meter, tussen oktober 2021 en april 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 307.000

€ 267.000 tot € 347.000 · marge ± 13% in plaats van ± 17%

verwachte vraagprijs € 307.000

€ 318.000

€ 277.000 tot € 360.000 · marge ± 13% in plaats van ± 17%

verwachte vraagprijs € 319.000

€ 338.000

€ 284.000 tot € 392.000 · marge ± 16% in plaats van ± 17%

verwachte vraagprijs € 340.000

€ 374.000

€ 314.000 tot € 434.000 · marge ± 16% in plaats van ± 17%

verwachte vraagprijs € 370.000

€ 388.000

€ 326.000 tot € 450.000 · marge ± 16% in plaats van ± 17%

verwachte vraagprijs € 388.000

Waarde-indicatie, geen taxatie
Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Geen energielabel in de laatste stand van RVO die wij hebben — meestal sinds 2008 niet verkocht of verhuurd, soms zo recent geregistreerd dat het hier nog niet staat
  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Resedastraat 11 in Hoogeveen en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Zuid als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Zuid

€ 3.171

per m², alle woningtypen

−14% voor deze woning

Deze woning

€ 2.725

per m² × 137 m² = € 373.000

Verhoogt de prijs per m²1

  • Eigen perceel van 385 m²

    Ruim bemeten voor een woning van 137 m².

    duidelijk

Verlaagt de prijs per m²2

  • Hoekwoning van 137 m²

    Een hoekwoning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Zuid: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    sterk
  • Bouwjaar 1965

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    duidelijk

Nog niet bekend

  • Geen energielabel geregistreerd

    Voor het bedrag rekent het model met het gemiddelde. Het gevolg zit vooral in de bandbreedte hierboven: dit is daarin de grootste post, en hij verdwijnt zodra er een label wordt geregistreerd.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Zuid. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Resedastraat 11?

Verwachte vraagprijs

€ 370.000

tussen € 317.000 en € 424.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+1% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 373.000

tussen € 310.000 en € 437.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 373.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een hoekwoning in deze prijsklasse en in Zuid verwachten we dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Zuid, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
81
daarvan ging boven de vraagprijs weg
62%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
2%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Resedastraat 11 zich?

Een woning van deze waarde in Drenthe was in november 2016 ongeveer € 165.000 waard en is nu € 373.000: +125% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Drenthe volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 373.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 167.000± 22%—
januari 2018€ 176.000± 21%+5%
januari 2019€ 190.000± 21%+8%
januari 2020€ 204.000± 20%+7%
januari 2021€ 229.000± 20%+12%
januari 2022€ 282.000± 19%+23%
januari 2023€ 288.000± 19%+2%
januari 2024€ 295.000± 18%+3%
januari 2025€ 338.000± 18%+14%
januari 2026€ 365.000± 17%+8%
juni 2026€ 373.000± 17%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Drenthe en die voor hoekwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Drenthe; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Resedastraat 11?

Postcode7906 LG
WoningtypeHoekwoning
Plek in de rij6e van 6 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte137 m²
Bouwjaar1965
Perceeloppervlakte385 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelGeen label · niet geregistreerd bij RVO (EP-Online)
Inhoud van het pand450 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
DakvormPlat dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 30 panelen
Op 105 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Een schatting met marge: van dit pand kennen wij de dakvlakken nog niet per windrichting, en dat maakt voor de opbrengst veel uit.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Hoogeveen

Gemiddelde verkoopprijs€ 359.703
Gemiddeld per m²€ 3.421
Gemiddelde verkooptijd37 dagen
Verkocht in 12 maanden533 woningen
Nieuw te koop gezet626 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation2,8 km
Groot overstapstation23,5 km
Oprit snelweg of N-weg1,8 km
Supermarkt0,5 km
Basisschool0,4 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Huisarts1,3 km
Apotheek0,9 km
Ziekenhuis3,2 km
Restaurant0,4 km
Bibliotheek1,9 km
Binnenzwembad1,6 km
Bioscoop1,7 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 97% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1965. Woningen van vóór 1970 hebben vaker een kwetsbare fundering, maar de kaart ziet in dit gebied geen verhoogd risico. Bij aankoop blijft aandacht voor de fundering verstandig.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,13 in Zuid (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 6,5% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Hoogeveen 6,2%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1965?

De tijd van de systeembouw (huizen uit fabrieksonderdelen) en van veel asbest, nog zonder isolatie-eis. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1965 – 1974. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Asbest mogelijkAsbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten.
Gebouwd zonder isolatie-eisPas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is.
Betonrot in systeemvloerenTussen 1965 en 1983 zijn betonnen vloeren van het type kwaaitaal en manta gelegd. Een deel daarvan kan boven een vochtige kruipruimte gaan roesten en afbrokkelen (betonrot). Of dit type vloer hier ligt, ziet alleen een inspecteur.

Welke woningen lijken op Resedastraat 11?

Hoekwoningen in Zuid met een vergelijkbare oppervlakte.

Resedastraat 11 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Resedastraat?

22 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Resedastraat 11

Wat is Resedastraat 11 in Hoogeveen waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 310.000 en € 437.000: 137 m² maal € 2.725 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Hoogeveen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 17% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. De marge is hier extra breed doordat er geen energielabel geregistreerd is; met een label zou hij 15% zijn. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Resedastraat 11?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 370.000, tussen € 317.000 en € 424.000. De waarde-indicatie is € 373.000: we verwachten dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Hoogeveen overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Resedastraat 11 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 229.000 in januari 2021 naar € 373.000 nu: +63%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Drenthe op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Resedastraat 11?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 137 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Resedastraat 11?

Dit is een hoekwoning. De BAG legt het woningtype niet vast, dus leiden wij het zelf af uit de vorm van het pand, het aantal woningen erin en het aantal panden dat eraan vastzit. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Resedastraat 11?

Het bouwjaar is 1965, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Resedastraat 11?

Voor dit adres is geen energielabel geregistreerd in EP-Online, het officiële labelregister van RVO — dat geldt voor ongeveer vier op de tien Nederlandse woningen. Bij verkoop of verhuur is een geldig label verplicht; een gecertificeerd adviseur stelt het dan ter plekke vast.

Hoe groot is het perceel van Resedastraat 11?

Het kadastrale perceel is 385 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.