Naar de inhoud

Gelderstraat 54, Hilvarenbeek

Een vrijstaande woning uit 1890, met 352 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Hilvarenbeek.

Waarde-indicatie

€ 976.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 683.000€ 1.268.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 30%. De marge is hier breder, omdat nergens staat of een woning uit deze bouwperiode met dit energielabel verbouwd is.

Meegewogen: 4 vergelijkbare verkopen binnen 376 meter, tussen augustus 2021 en oktober 2025.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 802.000

€ 602.000 tot € 1.003.000 · marge ± 25% in plaats van ± 30%

verwachte vraagprijs € 840.000

€ 832.000

€ 624.000 tot € 1.040.000 · marge ± 25% in plaats van ± 30%

verwachte vraagprijs € 872.000

€ 883.000

€ 627.000 tot € 1.139.000 · marge ± 29% in plaats van ± 30%

verwachte vraagprijs € 929.000

€ 978.000

€ 685.000 tot € 1.272.000 · marge ± 30%

verwachte vraagprijs € 1.010.000

€ 1.014.000

€ 720.000 tot € 1.308.000 · marge ± 29% in plaats van ± 30%

verwachte vraagprijs € 1.060.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Gelderstraat 54 in Hilvarenbeek en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Hilvarenbeek als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Hilvarenbeek

€ 4.091

per m², alle woningtypen

−32% voor deze woning

Deze woning

€ 2.772

per m² × 352 m² = € 976.000

Verhoogt de prijs per m²1

  • Energielabel C

    Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. Dit label is vóór 2021 vastgesteld, met een oudere rekenmethode dan de huidige (NTA 8800). Zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.

    licht

Verlaagt de prijs per m²4

  • Een tweede meting van de woonoppervlakte wijkt af van de geregistreerde 352 m²

    Een andere meting van deze woning komt op minder woonruimte uit dan de registratie vermeldt.

    sterk
  • Vrijstaande woning van 352 m²

    Een vrijstaande woning van deze maat brengt per m² minder op dan de gemiddelde woning in Hilvarenbeek: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m².

    sterk
  • Eigen perceel van 811 m²

    Weinig grond voor een woning van 352 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.

    duidelijk
  • Bouwjaar 1890

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    duidelijk

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Hilvarenbeek. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Gelderstraat 54?

Verwachte vraagprijs

€ 1.015.000

tussen € 745.000 en € 1.280.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

−4% eronder verkocht

Verwachte verkoopprijs

€ 976.000

tussen € 683.000 en € 1.268.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 976.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 4% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Hilvarenbeek, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
83
daarvan ging boven de vraagprijs weg
42%
de mediane verkoop lag op de vraagprijs
±0%

Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt en om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Gelderstraat 54 zich?

Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 495.000 waard en is nu € 976.000: +97% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 976.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 501.000± 35%—
januari 2018€ 531.000± 34%+6%
januari 2019€ 564.000± 34%+6%
januari 2020€ 596.000± 33%+6%
januari 2021€ 650.000± 33%+9%
januari 2022€ 776.000± 32%+19%
januari 2023€ 816.000± 32%+5%
januari 2024€ 811.000± 31%−1%
januari 2025€ 895.000± 31%+10%
januari 2026€ 957.000± 30%+7%
juni 2026€ 976.000± 30%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor vrijstaande woningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Gelderstraat 54?

Postcode5081 AC
WoningtypeVrijstaande woning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Gebruiksoppervlakte352 m²
Bouwjaar1890
Perceeloppervlakte811 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelC · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2020. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand1.232 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand8,5 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 112 panelen
Op 281 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het zuidwesten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Hilvarenbeek

Gemiddelde verkoopprijs€ 584.502
Gemiddeld per m²€ 4.613
Gemiddelde verkooptijd54 dagen
Verkocht in 12 maanden96 woningen
Nieuw te koop gezet121 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation11,2 km
Groot overstapstation11,2 km
Oprit snelweg of N-weg1,2 km
Supermarkt0,5 km
Basisschool0,6 km
Kinderdagverblijf0,6 km
Huisarts0,6 km
Apotheek0,9 km
Ziekenhuis6,8 km
Restaurant0,6 km
Bibliotheek0,9 km
Binnenzwembad8 km
Bioscoop9,7 km

Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 68% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1890. Woningen van vóór 1970 hebben vaker een kwetsbare fundering, maar de kaart ziet in dit gebied geen verhoogd risico. Bij aankoop blijft aandacht voor de fundering verstandig.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,24 in Hilvarenbeek (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 5,1% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Hilvarenbeek 5,3%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1890?

Gebouwd voordat er landelijke bouwregels waren (de eerste Woningwet). Vaak karaktervol, maar wat er nu goed aan is, is er later in aangebracht. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode vóór 1906. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Fundering uit de tijd vóór betonWoningen uit deze periode staan op houten palen of direct op de grond ("op staal"). Houten palen kunnen gaan rotten als het grondwater zakt. Of dat hier speelt, hangt van de bodem af: zie het funderingsrisico op deze pagina.
Massieve muren, geen spouwDe spouwmuur (twee muren met een luchtlaag ertussen) werd pas in de jaren twintig gewoon. Oudere muren zijn massief: isoleren kan dan alleen aan de binnen- of buitenkant, en dat is ingrijpender en duurder dan de spouw vullen.
Loden waterleidingenTot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop.
Houten balklagen en kapDe uiteinden van houten balken in vochtige muren, en een oude dakconstructie, zijn de bekende plekken voor houtrot en zwam. Bij een huis van deze leeftijd is een bouwkundige keuring geen formaliteit maar het belangrijkste huiswerk.

Welke woningen lijken op Gelderstraat 54?

Vrijstaande woningen in Hilvarenbeek met een vergelijkbare oppervlakte.

Gelderstraat 54 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Gelderstraat?

101 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Gelderstraat 54

Wat is Gelderstraat 54 in Hilvarenbeek waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 683.000 en € 1.268.000: 352 m² maal € 2.772 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Hilvarenbeek en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 30% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Gelderstraat 54?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 1.015.000, tussen € 745.000 en € 1.280.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 976.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Gelderstraat 54 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 650.000 in januari 2021 naar € 976.000 nu: +50%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Gelderstraat 54?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 352 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Gelderstraat 54?

Dit is een vrijstaande woning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Gelderstraat 54?

Het bouwjaar is 1890, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Gelderstraat 54?

Energielabel C, vastgesteld bij een opname in 2020. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Hoe groot is het perceel van Gelderstraat 54?

Het kadastrale perceel is 811 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.