Hennepstraat 236, Hengelo
Hennepstraat 236 (7552 DN Hengelo, gemeente Hengelo (O.), Overijssel) is een appartement uit 1997, met 69 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Anninks-/Nijhofshoek.
Waarde-indicatie
€ 270.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 10%.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 189 meter, tussen december 2021 en juli 2026.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte69 m²
- Bouwjaar1997
- WoningtypeAppartement
- Prijs per m²€ 3.917voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Anninks-/Nijhofshoek als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Anninks-/Nijhofshoek
€ 3.339
per m², alle woningtypen
+17% voor deze woning
Deze woning
€ 3.917
per m² × 69 m² = € 270.000
Verhoogt de prijs per m²4
- Appartement van 69 m²duidelijk
Een appartement van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Anninks-/Nijhofshoek.
- Bouwjaar 1997duidelijk
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.
- Gemeten woonoppervlakte 69 m², geregistreerd 69 m²licht
De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.
- Ligging in het gebouw: bovenste woonlaaglicht
Deze verdieping brengt landelijk gezien meer op dan de andere verdiepingen in een gebouw.
Verlaagt de prijs per m²1
- Energielabel Alicht
Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is door een adviseur ter plaatse opgenomen (NTA 8800). Sinds die labels de regel zijn, betalen kopers er iets minder premie voor.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Anninks-/Nijhofshoek. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Hennepstraat 236?
Verwachte vraagprijs
€ 258.000
tussen € 237.000 en € 278.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+5% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 270.000
tussen € 243.000 en € 297.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 270.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een appartement in deze prijsklasse en in Anninks-/Nijhofshoek verwachten we dat de verkoopprijs 5% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Anninks-/Nijhofshoek, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 17
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 71%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 7%
Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat woningen die nu te koop komen meestal iets hoger worden aangeboden dan de al verkochte woningen in deze cijfers.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Hennepstraat 236 zich?
Een woning van deze waarde in Overijssel was in november 2016 ongeveer € 127.000 waard en is nu € 270.000: +112% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Overijssel volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 129.000 | ± 15% | — |
| januari 2018 | € 142.000 | ± 14% | +10% |
| januari 2019 | € 158.000 | ± 14% | +11% |
| januari 2020 | € 169.000 | ± 13% | +7% |
| januari 2021 | € 184.000 | ± 13% | +9% |
| januari 2022 | € 217.000 | ± 12% | +18% |
| januari 2023 | € 219.000 | ± 12% | +1% |
| januari 2024 | € 226.000 | ± 11% | +3% |
| januari 2025 | € 253.000 | ± 11% | +12% |
| januari 2026 | € 266.000 | ± 10% | +5% |
| juni 2026 | € 270.000 | ± 10% | +1% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Overijssel en die voor appartementen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Overijssel; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Hennepstraat 236?
| Postcode | 7552 DN |
|---|---|
| Woningtype | Appartement · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Gebruiksoppervlakte | 69 m² |
| Bouwjaar | 1997 |
| Ligging in het gebouw | Bovenste woonlaag · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Energielabel | A · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Gebruik | Gemengd pand Deze woning is zelf uitsluitend woonruimte, maar het pand bevat ook een horeca of bijeenkomstruimte, zorgruimte en kantoor. Dat werkt beide kanten op: voorzieningen onder handbereik, maar ook meer loop, laden en lossen, of geluid op andere tijden dan bij buren. |
| Inhoud van het pand | 89.325 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) — dit is het hele gebouw, niet deze woning |
| Hoogte van het pand | 14,5 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Plat dak |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Hengelo
| Gemiddelde verkoopprijs | € 401.874 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 3.576 |
| Gemiddelde verkooptijd | 37 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 1.014 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 1.292 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (400 meter), een basisschool (1,0 km), een huisarts (400 meter) en een kinderdagverblijf (1,0 km). Binnen die kilometer zijn er ongeveer 2 grote supermarkten. Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 1,4 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 3,5 km.
| Treinstation | 1,4 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 1,4 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 3,5 km |
| Grote supermarkt | 0,4 km |
| Basisschool | 1 km |
| Kinderdagverblijf | 1 km |
| Huisarts | 0,4 km |
| Apotheek | 1,1 km |
| Ziekenhuis | 3,5 km |
| Restaurant | 1,1 km |
| Bibliotheek | 1,3 km |
| Binnenzwembad | 3,4 km |
| Bioscoop | 1,7 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 40% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1997 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Leefbaarheid | Boven het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4,26 in Anninks-/Nijhofshoek (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1997?
Gebouwd onder de bouwregels van 1992: vrijwel zonder asbest (verboden sinds 1993) en met redelijke isolatie. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1992 – 2011. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Isolatie goed, maar niet naar huidige maatstaf | Dubbel glas en spouw-, dak- en vloerisolatie zijn standaard, maar de eisen lagen lager dan nu. Naar HR++-glas of extra dakisolatie is vaak nog winst te halen. |
|---|---|
| Ketel en ventilatie op leeftijd | Een cv-ketel of ventilatiesysteem uit de bouwtijd is aan vervanging toe, of al eens vervangen. Vraag na hoe oud ze zijn. |
Welke woningen lijken op Hennepstraat 236?
Appartementen in Anninks-/Nijhofshoek met een vergelijkbare oppervlakte.
- Hennepstraat 140A
- Hennepstraat 232A
- Hennepstraat 132A
- Hennepstraat 136A
- Hennepstraat 144A
- Hennepstraat 240A
Wij kunnen Hennepstraat 236 niet onderscheiden van één andere woning
Op alles wat wij van deze woning weten — woningtype, woonoppervlakte, bouwjaar, energielabel en postcode — is zij gelijk aan één andere woning:
Ze krijgen daarom hetzelfde richtbedrag. Dat is geen afronding en geen tekortkoming van de berekening: onze bronnen kennen tussen deze woningen simpelweg geen verschil.
Waar de werkelijke waarde dan wél uit elkaar loopt, en wat wij niet kunnen zien: de staat van onderhoud, de afwerking en de keuken, of er een dakkapel of uitbouw is, op welke verdieping de woning ligt en waar hij op uitkijkt, en of er recent verbouwd is. Bij appartementen telt daarnaast de financiële staat van de VvE mee. Dat zijn precies de dingen die een taxateur ter plaatse wél ziet, en het is de reden dat een richtbedrag een vertrekpunt is en geen taxatie.
Klopt er iets niet aan de gegevens van deze woning, of weet u meer? Geef het aan ons door.
Welke woningen liggen er nog meer aan de Hennepstraat?
288 woningen. Bekijk de hele straat.
- Hennepstraat 1A
- Hennepstraat 1B
- Hennepstraat 1C
- Hennepstraat 2A
- Hennepstraat 3
- Hennepstraat 3A
- Hennepstraat 4
- Hennepstraat 4-105
- Hennepstraat 4-106
- Hennepstraat 4-108
- Hennepstraat 4-109
- Hennepstraat 4-110
Veelgestelde vragen over Hennepstraat 236
Wat is Hennepstraat 236 in Hengelo waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 243.000 en € 297.000: 69 m² maal € 3.917 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Hengelo en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 10% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Hennepstraat 236?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 258.000, tussen € 237.000 en € 278.000. De waarde-indicatie is € 270.000: we verwachten dat de verkoopprijs 5% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Hengelo overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Hennepstraat 236 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 184.000 in januari 2021 naar € 270.000 nu: +47%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Overijssel op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Hennepstraat 236?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 69 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.
Wat voor woning is Hennepstraat 236?
Dit is een appartement. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Hennepstraat 236?
Het bouwjaar is 1997, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Hennepstraat 236?
Energielabel A, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Hennepstraat 236 aan energie?
Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 150 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 85 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn appartement waard?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.