Scheepstal 8A, Helmond
Een vrijstaande woning van 204 m² uit 1973, in de buurt Scheepstal.
Waarde-indicatie
€ 785.000
middelste schatting, gangbaar onderhoud · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Bij dit woningtype, deze grootte en wat we verder van deze woning weten is de marge ± 25%. Dichtbij zijn te weinig vergelijkbare woningen verkocht om het bedrag mee na te rekenen, en daarom is de marge hier breder.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte204 m²
- Bouwjaar1973
- WoningtypeVrijstaande woning
- Prijs per m²€ 3.847voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Scheepstal naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Eigen perceel van 3.180 m² Ruim bemeten voor een woning van 204 m². | omhoog |
| Gemeten woonoppervlakte 147 m², geregistreerd 204 m² De energieadviseur mat ter plaatse minder verwarmde woonruimte dan de registratie vermeldt. | omlaag |
| Vrijstaande woning van 204 m² Per m² brengt een vrijstaande woning van deze maat méér op dan de gemiddelde woning in Scheepstal — dat gemiddelde is een mix van alle woningtypen en maten. | omhoog |
| Bouwjaar 1973 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode minder op dan gemiddeld. | omlaag |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Scheepstal. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij Scheepstal 8A?
Verwachte vraagprijs
€ 794.000
tussen € 619.000 en € 969.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
−1% eronder verkocht
Verwachte verkoopprijs
€ 785.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 785.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 1% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente Helmond, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 971
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 76%
- de middelste verkoop boven de vraagprijs
- 4%
Dat deze woning lager uitkomt dan die middelste verkoop, komt doordat in deze prijsklasse minder overboden wordt en om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Scheepstal 8A zich?
Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 398.000 waard en is nu € 785.000: +97% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 403.000 | ± 30% | — |
| januari 2018 | € 427.000 | ± 29% | +6% |
| januari 2019 | € 454.000 | ± 29% | +6% |
| januari 2020 | € 479.000 | ± 28% | +6% |
| januari 2021 | € 523.000 | ± 28% | +9% |
| januari 2022 | € 624.000 | ± 27% | +19% |
| januari 2023 | € 656.000 | ± 27% | +5% |
| januari 2024 | € 652.000 | ± 26% | −1% |
| januari 2025 | € 720.000 | ± 26% | +10% |
| januari 2026 | € 770.000 | ± 25% | +7% |
| juni 2026 | € 785.000 | ± 25% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor vrijstaande woningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Scheepstal 8A?
| Postcode | 5703 JP |
|---|---|
| Woningtype | Vrijstaande woning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Gebruiksoppervlakte | 204 m² · waarvan 147 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 1973 |
| Perceeloppervlakte | 3.180 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | B · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 846 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 2 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 7,6 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 71 panelen Op 188 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het zuidoosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in Helmond
| Gemiddelde verkoopprijs | € 479.350 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.052 |
| Gemiddelde verkooptijd | 33 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 1.057 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 1.450 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 4,9 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 5 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1,7 km |
| Supermarkt | 2,5 km |
| Basisschool | 2,1 km |
| Kinderdagverblijf | 0,8 km |
| Huisarts | 1,8 km |
| Apotheek | 2,8 km |
| Ziekenhuis | 4,7 km |
| Restaurant | 2,3 km |
| Bibliotheek | 4,4 km |
| Binnenzwembad | 4,1 km |
| Bioscoop | 5,4 km |
Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 28% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 1973 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.23 in Scheepstal (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt.
Waar let u op bij een woning uit 1973?
Hoogtijdagen van systeembouw en asbesttoepassing, gebouwd zonder isolatie-eis. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1965 – 1974 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Asbest mogelijk | Asbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten. |
|---|---|
| Gebouwd zonder isolatie-eis | De eerste wettelijke isolatie-eis dateert van 1975. Woningen van vóór die tijd zijn kaal opgeleverd: enkel glas, ongeïsoleerd dak en vloer. Veel is inmiddels na-geïsoleerd, maar het energielabel verklapt hoeveel er werkelijk gebeurd is. |
| Betonrot in systeemvloeren | Tussen 1965 en 1983 zijn kwaaitaal- en mantavloeren toegepast, waarvan een deel gevoelig is voor betonrot in de kruipruimte. Of dit type vloer hier ligt, is alleen met een inspectie vast te stellen. |
Welke woningen lijken op Scheepstal 8A?
Vrijstaande woningen in Scheepstal met een vergelijkbare oppervlakte.
- Scheepstal 6Geen label
- Heikantseweg 20Geen label
- Heikantseweg 16Geen label
- Scheepstal 2Geen label
- Scheepstal 10Geen label
- Heikantseweg 12C
Welke woningen liggen er nog meer aan de Scheepstal?
13 woningen. Bekijk de hele straat.
- Scheepstal 2
- Scheepstal 2A
- Scheepstal 3
- Scheepstal 6
- Scheepstal 7
- Scheepstal 8A
- Scheepstal 9
- Scheepstal 10
- Scheepstal 11
- Scheepstal 11A
- Scheepstal 12
- Scheepstal 16
Veelgestelde vragen over Scheepstal 8A
Wat is Scheepstal 8A in Helmond waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 589.000 en € 981.000: 204 m² maal € 3.847 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Helmond en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 25% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Scheepstal 8A?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 794.000, tussen € 619.000 en € 969.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 785.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Scheepstal 8A in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 523.000 in januari 2021 naar € 785.000 nu: +50%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Scheepstal 8A?
204 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Scheepstal 8A?
Dit is een vrijstaande woning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Scheepstal 8A?
Het bouwjaar is 1973, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Scheepstal 8A?
Energielabel B, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Scheepstal 8A aan energie?
Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 177 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 149 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.