Naar de inhoud

Gasthuisstraat 72, Helmond

Gasthuisstraat 72 (5708 HM Helmond, Noord-Brabant) is een vrijstaande woning uit 1960, met 111 m² gebruiksoppervlakte op een perceel van 518 m², in de buurt Geeneind.

Waarde-indicatie

€ 508.000

Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.

€ 386.000€ 630.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 24%. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn en nergens staat of een woning uit deze bouwperiode met dit energielabel verbouwd is.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 418.000

€ 338.000 tot € 497.000 · marge ± 19% in plaats van ± 24%

verwachte vraagprijs € 419.000

€ 433.000

€ 351.000 tot € 516.000 · marge ± 19% in plaats van ± 24%

verwachte vraagprijs € 435.000

€ 460.000

€ 354.000 tot € 565.000 · marge ± 23% in plaats van ± 24%

verwachte vraagprijs € 464.000

€ 510.000

€ 387.000 tot € 632.000 · marge ± 24%

verwachte vraagprijs € 505.000

€ 528.000

€ 407.000 tot € 650.000 · marge ± 23% in plaats van ± 24%

verwachte vraagprijs € 529.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
  • Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.

Luchtfoto van Gasthuisstraat 72 in Helmond en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We nemen de gemiddelde woning in Geeneind als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.

Gemiddeld in Geeneind

€ 3.738

per m², alle woningtypen

+22% voor deze woning

Deze woning

€ 4.578

per m² × 111 m² = € 508.000

Verhoogt de prijs per m²2

  • Vrijstaande woning van 111 m²

    Een vrijstaande woning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Geeneind.

    sterk
  • Eigen perceel van 518 m²

    Ruim bemeten voor een woning van 111 m².

    duidelijk

Verlaagt de prijs per m²2

  • Energielabel F

    Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs. Dit label is vóór 2021 vastgesteld, met een oudere rekenmethode dan de huidige (NTA 8800). Zulke labels blijken bij verkoop iets meer waard dan de letter alleen doet vermoeden.

    duidelijk
  • Bouwjaar 1960

    Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien minder op dan gemiddeld.

    licht

Nog niet bekend

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen

    Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.

    Geef het op
Hoe komen we tot dit bedrag?

De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Geeneind. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.

De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.

Welke vraagprijs past bij Gasthuisstraat 72?

Verwachte vraagprijs

€ 505.000

tussen € 398.000 en € 613.000

als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud

+1% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 508.000

tussen € 386.000 en € 630.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 508.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse en in Geeneind verwachten we dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De gemeente Helmond, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
971
daarvan ging boven de vraagprijs weg
76%
de mediane verkoop boven de vraagprijs
4%

Deze woning komt lager uit dan die mediane verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt, om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement en woningen die nu te koop komen meestal iets hoger worden aangeboden dan de al verkochte woningen in deze cijfers.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Gasthuisstraat 72 zich?

Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 258.000 waard en is nu € 508.000: +97% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 508.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 261.000± 29%—
januari 2018€ 277.000± 28%+6%
januari 2019€ 294.000± 28%+6%
januari 2020€ 311.000± 27%+6%
januari 2021€ 339.000± 27%+9%
januari 2022€ 405.000± 26%+19%
januari 2023€ 426.000± 26%+5%
januari 2024€ 423.000± 25%−1%
januari 2025€ 467.000± 25%+10%
januari 2026€ 500.000± 24%+7%
september 2026€ 508.000± 24%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor vrijstaande woningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot september 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Gasthuisstraat 72?

Postcode5708 HM
WoningtypeVrijstaande woning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Gebruiksoppervlakte111 m²
Bouwjaar1960
Perceeloppervlakte518 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelF · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2020. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname.
Inhoud van het pand739 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG)
Bouwlagen1 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee
DakvormPlat dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 70 tot 71 panelen
Op 248 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Een schatting met marge: van dit pand kennen wij de dakvlakken nog niet per windrichting, en dat maakt voor de opbrengst veel uit.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.

Huizenprijzen in Helmond

Gemiddelde verkoopprijs€ 480.305
Gemiddeld per m²€ 4.061
Gemiddelde verkooptijd35 dagen
Verkocht in 12 maanden1.049 woningen
Nieuw te koop gezet1.438 woningen

Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een grote supermarkt (1,0 km), een basisschool (1,0 km), een huisarts (1,0 km) en een kinderdagverblijf (1,0 km). Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 3,1 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 3,5 km.

Treinstation3,1 km
Groot overstapstation3,5 km
Oprit snelweg of N-weg3,5 km
Grote supermarkt1 km
Basisschool1 km
Kinderdagverblijf1 km
Huisarts1 km
Apotheek2 km
Ziekenhuis2 km
Restaurant1 km
Bibliotheek2,8 km
Binnenzwembad3,1 km
Bioscoop2,5 km

Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 56% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1960. Woningen van vóór 1970 hebben vaker een kwetsbare fundering, maar de kaart ziet in dit gebied geen verhoogd risico. Bij aankoop blijft aandacht voor de fundering verstandig.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidBoven het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4,26 in Geeneind (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: slechts 4,4% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Helmond 7,5%)
  • Vliegverkeer: 4,4% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Helmond 2,1%)

De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1960?

Wederopbouw: snel gebouwd, met de materialen die er waren, zonder isolatie en steeds vaker met asbest. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1946 – 1964. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.

Asbest mogelijkAsbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten.
Gebouwd zonder isolatie-eisPas sinds 1975 moeten nieuwe woningen geïsoleerd worden. Oudere woningen zijn gebouwd met enkel glas en zonder isolatie in dak en vloer. Veel is inmiddels alsnog geïsoleerd; het energielabel laat zien hoeveel er werkelijk gebeurd is.
Loden waterleidingenTot circa 1960 werden waterleidingen van lood aangelegd. Zijn ze nooit vervangen, dan raadt de GGD af het water als drinkwater voor jonge kinderen te gebruiken. Vervanging is bij de meeste woningen allang gebeurd, maar het is iets om na te vragen bij aankoop.
Wisselende materiaalkwaliteitNa de oorlog was er weinig materiaal en werd gebouwd met wat er was. De kwaliteit verschilt daardoor per project; een bouwkundige keuring zegt hier meer dan het bouwjaar.

Welke woningen lijken op Gasthuisstraat 72?

Vrijstaande woningen in Geeneind met een vergelijkbare oppervlakte.

Gasthuisstraat 72 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Gasthuisstraat?

83 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Gasthuisstraat 72

Wat is Gasthuisstraat 72 in Helmond waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 386.000 en € 630.000: 111 m² maal € 4.578 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Helmond en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 24% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Gasthuisstraat 72?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 505.000, tussen € 398.000 en € 613.000. De waarde-indicatie is € 508.000: we verwachten dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Helmond overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Gasthuisstraat 72 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 339.000 in januari 2021 naar € 508.000 nu: +50%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Gasthuisstraat 72?

Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 111 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee.

Wat voor woning is Gasthuisstraat 72?

Dit is een vrijstaande woning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Gasthuisstraat 72?

Het bouwjaar is 1960, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Gasthuisstraat 72?

Energielabel F, vastgesteld bij een opname in 2020. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Hoe groot is het perceel van Gasthuisstraat 72?

Het kadastrale perceel is 518 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.