Stakenbergweg 46, Elspeet
Stakenbergweg 46 (8075 RA Elspeet, gemeente Nunspeet, Gelderland) is een twee-onder-een-kapwoning uit 1989, met 139 m² verwarmde woonruimte (geregistreerd: 124 m² gebruiksoppervlakte) op een perceel van 385 m², in de buurt Verspreide huizen Elspeet en omgeving.
Waarde-indicatie
€ 615.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 17%. De marge is hier breder, omdat er dichtbij te weinig vergelijkbare woningen verkocht zijn.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen die (nog) niet in het gebouwenregister (de BAG) staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte124 m²
- Bouwjaar1989
- WoningtypeTwee-onder-een-kapwoning
- Prijs per m²€ 4.962voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Verspreide huizen Elspeet en omgeving als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Verspreide huizen Elspeet en omgeving
€ 4.302
per m², alle woningtypen
+15% voor deze woning
Deze woning
€ 4.962
per m² × 124 m² = € 615.000
Verhoogt de prijs per m²3
- Eigen perceel van 385 m²duidelijk
Ruim bemeten voor een woning van 124 m².
- Twee-onder-een-kapwoning van 124 m²duidelijk
Een twee-onder-een-kapwoning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Verspreide huizen Elspeet en omgeving.
- Gemeten woonoppervlakte 139 m², geregistreerd 124 m²duidelijk
De energieadviseur mat in de woning meer verwarmde woonruimte dan er geregistreerd staat.
Verlaagt de prijs per m²1
- Energielabel Clicht
Kopers rekenen de energierekening en de verbeterkosten mee; dat drukt de prijs.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Verspreide huizen Elspeet en omgeving. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Stakenbergweg 46?
Verwachte vraagprijs
€ 608.000
tussen € 528.000 en € 690.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+1% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 615.000
tussen € 511.000 en € 720.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 615.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een twee-onder-een-kapwoning in deze prijsklasse en in Verspreide huizen Elspeet en omgeving verwachten we dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De gemeente Nunspeet, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 189
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 61%
- de mediane verkoop boven de vraagprijs
- 2%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Stakenbergweg 46 zich?
Een woning van deze waarde in Gelderland was in november 2016 ongeveer € 290.000 waard en is nu € 615.000: +112% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Gelderland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 293.000 | ± 22% | — |
| januari 2018 | € 314.000 | ± 21% | +7% |
| januari 2019 | € 334.000 | ± 21% | +6% |
| januari 2020 | € 352.000 | ± 20% | +5% |
| januari 2021 | € 391.000 | ± 20% | +11% |
| januari 2022 | € 487.000 | ± 19% | +25% |
| januari 2023 | € 493.000 | ± 19% | +1% |
| januari 2024 | € 496.000 | ± 18% | +1% |
| januari 2025 | € 554.000 | ± 18% | +12% |
| januari 2026 | € 600.000 | ± 17% | +8% |
| juni 2026 | € 615.000 | ± 17% | +3% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Gelderland en die voor twee-onder-een-kapwoningen, aangevuld met de landelijke beweging per maand. De lijn loopt tot juni 2026 en staat daar op het bedrag van vandaag. Hoe verder terug, hoe breder de marge: een half procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Gelderland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Stakenbergweg 46?
| Postcode | 8075 RA |
|---|---|
| Woningtype | Twee-onder-een-kapwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 1e van 2 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 124 m² · waarvan 139 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 1989 |
| Perceeloppervlakte | 385 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | C · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2022. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 505 m³ · gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG) |
| Bouwlagen | 3 · bovengronds, geteld met laserhoogtemetingen (3DBAG). Een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 8,7 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 24 panelen Op 60 m² bruikbaar dakvlak, gemeten met laserhoogtemetingen vanuit de lucht (3DBAG). Het grootste dakvlak ligt op het noorden. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Elspeet
| Gemiddelde verkoopprijs | € 629.903 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.533 |
| Gemiddelde verkooptijd | 46 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 30 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 53 woningen |
Over de twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus van die maand ontbreekt nog ongeveer 8% van de verkopen. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
Op loopafstand, binnen een kilometer over de weg, liggen een basisschool (1,0 km), een huisarts (1,0 km) en een kinderdagverblijf (900 meter). Het dichtstbijzijnde treinstation ligt op 10,2 km, de oprit van een snelweg of hoofdweg op 900 meter.
| Treinstation | 10,2 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 20,9 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 0,9 km |
| Grote supermarkt | 2 km |
| Basisschool | 1 km |
| Kinderdagverblijf | 0,9 km |
| Huisarts | 1 km |
| Apotheek | 1,2 km |
| Ziekenhuis | 14,3 km |
| Restaurant | 0,8 km |
| Bibliotheek | 0,9 km |
| Binnenzwembad | 13 km |
| Bioscoop | 13,4 km |
Afstanden van het CBS (2024), gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor de woningen in het vierkant van 100 bij 100 meter waarin dit adres ligt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 21% van de panden van vóór 1970, en het gebied ligt op de hogere zandgronden. Deze woning is van 1989 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Bestemming | Agrarische bestemming — Agrarisch - Agrarisch bedrijf Volgens het geldende bestemmingsplan ligt deze woning op agrarisch gebied. Vaak gaat het om een (voormalige) bedrijfswoning, waarbij de planregels kunnen bepalen wie er mag wonen en wat er met de opstallen mag gebeuren. Ook geldt er doorgaans meer ruimte voor agrarische activiteit in de directe omgeving. Lees de planregels vóór u plannen maakt met verbouwen of splitsen. |
| Leefbaarheid | Boven het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4,27 in Verspreide huizen Elspeet en omgeving (2024). Het ministerie van BZK berekent die score uit vijf onderdelen: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1989?
De eerste woningen die geïsoleerd moesten worden; asbest mocht nog. Hieronder staat waar u op let bij huizen uit de bouwperiode 1975 – 1991. Het gaat over de bouwperiode, niet over deze woning: een gerenoveerd huis kan er geen last meer van hebben. Zekerheid geeft alleen een bouwkundige keuring.
| Asbest mogelijk | Asbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten. |
|---|---|
| Isolatie van de eerste generatie | Er zit isolatie in, maar dunner dan nu gebruikelijk, en het glas is vaak gewoon dubbel in plaats van HR++. Extra isoleren loont hier bijna altijd. |
Welke woningen lijken op Stakenbergweg 46?
Twee-onder-een-kapwoningen in Verspreide huizen Elspeet en omgeving met een vergelijkbare oppervlakte.
- Stakenbergweg 48Geen label
- Vierhouterweg 70C
- Kleine Kolonieweg 66Geen label
- Stakenbergweg 38Geen label
- Hullenkant 28Geen label
- Heetkamp 46Geen label
Welke woningen liggen er nog meer aan de Stakenbergweg?
144 woningen. Bekijk de hele straat.
- Stakenbergweg 1
- Stakenbergweg 3
- Stakenbergweg 4
- Stakenbergweg 5
- Stakenbergweg 8
- Stakenbergweg 9
- Stakenbergweg 9a
- Stakenbergweg 10
- Stakenbergweg 11
- Stakenbergweg 12
- Stakenbergweg 14
- Stakenbergweg 16
Veelgestelde vragen over Stakenbergweg 46
Wat is Stakenbergweg 46 in Elspeet waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 511.000 en € 720.000: 124 m² maal € 4.962 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Elspeet en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 17% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Stakenbergweg 46?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 608.000, tussen € 528.000 en € 690.000. De waarde-indicatie is € 615.000: we verwachten dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Elspeet overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Stakenbergweg 46 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 391.000 in januari 2021 naar € 615.000 nu: +57%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Gelderland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Stakenbergweg 46?
Volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) heeft deze woning 124 m² gebruiksoppervlakte. Dat is niet precies de woonoppervlakte: in de gebruiksoppervlakte telt bijvoorbeeld ook een inpandige berging of garage mee. Bij de energielabelopname is 139 m² verwarmde woonruimte gemeten.
Wat voor woning is Stakenbergweg 46?
Dit is een twee-onder-een-kapwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Stakenbergweg 46?
Het bouwjaar is 1989, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Stakenbergweg 46?
Energielabel C, vastgesteld bij een opname in 2022. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Stakenbergweg 46 aan energie?
Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 203 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 125 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.