Roerdal 29, Ede
Een tussenwoning van 164 m² uit 2024, in de buurt De Venen en Zanden.
Waarde-indicatie
€ 693.000
middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Bij dit woningtype, deze grootte en wat we verder van deze woning weten is de marge ± 14%.
Meegewogen: 7 vergelijkbare verkopen binnen 428 meter, tussen maart 2021 en februari 2026.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
- Gebruiksoppervlakte164 m²
- Bouwjaar2024
- WoningtypeTussenwoning
- Prijs per m²€ 4.226voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in De Venen en Zanden naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Tussenwoning van 164 m² Per m² brengt een tussenwoning van deze maat mínder op dan de gemiddelde woning in De Venen en Zanden: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m². De 164 m² zelf zitten al in het bedrag. | omlaag |
| Bouwjaar 2024 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode meer op dan gemiddeld. | omhoog |
| Eigen perceel van 144 m² Krap bemeten voor een woning van 164 m². Het model kijkt naar de verhouding tussen grond en woonoppervlak, niet naar het aantal vierkante meters alleen. | omlaag |
| Energielabel A+++ Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. | omhoog |
| Gemeten woonoppervlakte 147 m², geregistreerd 164 m² De energieadviseur mat ter plaatse minder verwarmde woonruimte dan de registratie vermeldt. | omlaag |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in De Venen en Zanden. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij Roerdal 29?
Verwachte vraagprijs
€ 660.000
tussen € 584.000 en € 736.000
als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden
+5% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 693.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 693.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een tussenwoning in deze prijsklasse en in De Venen en Zanden verwachten we dat de verkoopprijs 5% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt De Venen en Zanden, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 35
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 91%
- de middelste verkoop boven de vraagprijs
- 6%
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Roerdal 29 zich?
Een woning van deze waarde in Gelderland was in oktober 2016 ongeveer € 311.000 waard en is nu € 693.000: +123% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Gelderland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 316.000 | ± 19% | — |
| januari 2018 | € 340.000 | ± 18% | +8% |
| januari 2019 | € 367.000 | ± 18% | +8% |
| januari 2020 | € 389.000 | ± 17% | +6% |
| januari 2021 | € 433.000 | ± 17% | +11% |
| januari 2022 | € 539.000 | ± 16% | +25% |
| januari 2023 | € 544.000 | ± 16% | +1% |
| januari 2024 | € 557.000 | ± 15% | +2% |
| januari 2025 | € 633.000 | ± 15% | +14% |
| januari 2026 | € 678.000 | ± 14% | +7% |
| juni 2026 | € 693.000 | ± 14% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Gelderland en die voor tussenwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Gelderland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Roerdal 29?
| Postcode | 6718 NN |
|---|---|
| Woningtype | Tussenwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 3e van 4 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 164 m² · waarvan 147 m² verwarmd volgens de energielabelopname |
| Bouwjaar | 2024 |
| Perceeloppervlakte | 144 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | A+++ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2024 |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in Ede
| Gemiddelde verkoopprijs | € 490.901 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.760 |
| Gemiddelde verkooptijd | 35 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 1.224 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 1.447 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 4,3 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 6,1 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 1 km |
| Supermarkt | 1,8 km |
| Basisschool | 0,5 km |
| Kinderdagverblijf | 0,5 km |
| Huisarts | 1,5 km |
| Apotheek | 1,5 km |
| Ziekenhuis | 5,4 km |
| Restaurant | 2,5 km |
| Bibliotheek | 3,6 km |
| Binnenzwembad | 3,5 km |
| Bioscoop | 6,2 km |
Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Bestemming | Woongebied - 1 Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
|---|---|
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.08 in De Venen en Zanden (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2024?
Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie. |
|---|---|
| Kierdichte bouw vraagt om ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden. |
Welke woningen lijken op Roerdal 29?
Tussenwoningen in De Venen en Zanden met een vergelijkbare oppervlakte.
- Hoenwaard 7A
- Westeinderplas 3A+++
- Westeinderplas 15A+++
- Westeinderplas 17A+++
- Westeinderplas 19A+++
- Westeinderplas 13A+++
Welke woningen liggen er nog meer aan de Roerdal?
30 woningen. Bekijk de hele straat.
- Roerdal 1
- Roerdal 3
- Roerdal 5
- Roerdal 7
- Roerdal 9
- Roerdal 11
- Roerdal 13
- Roerdal 15
- Roerdal 17
- Roerdal 19
- Roerdal 21
- Roerdal 23
Veelgestelde vragen over Roerdal 29
Wat is Roerdal 29 in Ede waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 596.000 en € 790.000: 164 m² maal € 4.226 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Ede en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 14% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Roerdal 29?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 660.000, tussen € 584.000 en € 736.000. De waarde-indicatie is € 693.000: we verwachten dat de verkoopprijs 5% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Ede overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Roerdal 29 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 433.000 in januari 2021 naar € 693.000 nu: +60%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Gelderland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Roerdal 29?
164 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Roerdal 29?
Dit is een tussenwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Roerdal 29?
Het bouwjaar is 2024, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Roerdal 29?
Energielabel A+++, vastgesteld bij een opname in 2024. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Hoe groot is het perceel van Roerdal 29?
Het kadastrale perceel is 144 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.