Naar de inhoud

Eshofweg 20, Ede

Een tussenwoning van 102 m² uit 2016, in de buurt Reehorst.

Waarde-indicatie

€ 509.000

middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu

€ 453.000€ 565.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Bij dit woningtype, deze grootte en wat we verder van deze woning weten is de marge ± 11%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 220 meter, tussen februari 2021 en juli 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 419.000

€ 381.000 tot € 456.000 · marge ± 9% in plaats van ± 11%

verwachte vraagprijs € 396.000

€ 434.000

€ 395.000 tot € 474.000 · marge ± 9% in plaats van ± 11%

verwachte vraagprijs € 411.000

€ 461.000

€ 410.000 tot € 511.000 · marge ± 11%

verwachte vraagprijs € 438.000

€ 511.000

€ 454.000 tot € 567.000 · marge ± 11%

verwachte vraagprijs € 478.000

€ 529.000

€ 471.000 tot € 588.000 · marge ± 11%

verwachte vraagprijs € 500.000

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
  • Verbouwingen die niet in de BAG staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Luchtfoto van Eshofweg 20 in Ede en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Reehorst naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.

Bijzonderheid van deze woningEffect op de prijs per m²
Bouwjaar 2016
Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode meer op dan gemiddeld.
omhoog
Energielabel A+
Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager.
omhoog
Gemeten woonoppervlakte 111 m², geregistreerd 102 m²
De energieadviseur mat ter plaatse meer verwarmde woonruimte dan de registratie vermeldt.
omhoog
Tussenwoning van 102 m²
Per m² brengt een tussenwoning van deze maat mínder op dan de gemiddelde woning in Reehorst: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m². De 102 m² zelf zitten al in het bedrag.
omlaag
Perceel van 772 m², gedeeld door 6 woningen
Krap bemeten voor een woning van 102 m². Het model kijkt naar de verhouding tussen grond en woonoppervlak, niet naar het aantal vierkante meters alleen.
omlaag
Staat van onderhoud en afwerking binnen
Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is.
niet bekend

Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Reehorst. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.

Welke vraagprijs past bij Eshofweg 20?

Verwachte vraagprijs

€ 478.000

tussen € 434.000 en € 521.000

als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden

+6% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 509.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 509.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een tussenwoning in deze prijsklasse en in Reehorst verwachten we dat de verkoopprijs 6% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt Reehorst, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
58
daarvan ging boven de vraagprijs weg
86%
de middelste verkoop boven de vraagprijs
8%

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van Eshofweg 20 zich?

Een woning van deze waarde in Gelderland was in oktober 2016 ongeveer € 228.000 waard en is nu € 509.000: +123% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Gelderland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 509.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 232.000± 16%—
januari 2018€ 250.000± 15%+8%
januari 2019€ 269.000± 15%+8%
januari 2020€ 286.000± 14%+6%
januari 2021€ 318.000± 14%+11%
januari 2022€ 396.000± 13%+25%
januari 2023€ 400.000± 13%+1%
januari 2024€ 409.000± 12%+2%
januari 2025€ 465.000± 12%+14%
januari 2026€ 498.000± 11%+7%
juni 2026€ 509.000± 11%+2%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Gelderland en die voor tussenwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Gelderland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van Eshofweg 20?

Postcode6717 LW
WoningtypeTussenwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Plek in de rij3e van 6 aaneengesloten woningen
Gebruiksoppervlakte102 m² · waarvan 111 m² verwarmd volgens de energielabelopname
Bouwjaar2016
Perceeloppervlakte129 m² · aandeel in een kavel van 772 m² die met 6 woningen wordt gedeeld
EnergielabelA+ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2025
Inhoud van het pand381 m³ · gemeten uit laserhoogtedata
Bouwlagen3 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand9,5 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormSchuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 25 panelen
Op 62 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het westen. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.

Huizenprijzen in Ede

Gemiddelde verkoopprijs€ 490.901
Gemiddeld per m²€ 4.760
Gemiddelde verkooptijd35 dagen
Verkocht in 12 maanden1.224 woningen
Nieuw te koop gezet1.447 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation1,1 km
Groot overstapstation1,1 km
Oprit snelweg of N-weg2,2 km
Supermarkt0,5 km
Basisschool0,6 km
Kinderdagverblijf0,4 km
Huisarts1,1 km
Apotheek1,1 km
Ziekenhuis1,8 km
Restaurant0,5 km
Bibliotheek2 km
Binnenzwembad3,3 km
Bioscoop2,1 km

Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 2016 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
BestemmingWoongebied
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4.15 in Reehorst (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: 8,1% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Ede 8,3%)

De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 2016?

Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.

Weinig periodetypische gebrekenDeze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie.
Kierdichte bouw vraagt om ventilerenZeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden.

Welke woningen lijken op Eshofweg 20?

Tussenwoningen in Reehorst met een vergelijkbare oppervlakte.

Eshofweg 20 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de Eshofweg?

40 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over Eshofweg 20

Wat is Eshofweg 20 in Ede waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 453.000 en € 565.000: 102 m² maal € 4.994 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Ede en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 11% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij Eshofweg 20?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 478.000, tussen € 434.000 en € 521.000. De waarde-indicatie is € 509.000: we verwachten dat de verkoopprijs 6% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Ede overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is Eshofweg 20 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 318.000 in januari 2021 naar € 509.000 nu: +60%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Gelderland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft Eshofweg 20?

102 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Wat voor woning is Eshofweg 20?

Dit is een tussenwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is Eshofweg 20?

Het bouwjaar is 2016, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft Eshofweg 20?

Energielabel A+, vastgesteld bij een opname in 2025. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt Eshofweg 20 aan energie?

De labelberekening komt uit op ongeveer 36 kWh per jaar, bij een warmtebehoefte van 65 kWh per m² — dat laatste zegt iets over de isolatie van de schil, los van de verwarmingsinstallatie. Dit is een genormeerd getal uit het energielabel: het rekent met standaard bewonersgedrag, niet met dat van de huidige of toekomstige bewoner. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.