Naar de inhoud

De Mutsaet 38, Dronten

Een vrijstaande woning van 150 m² uit 1994, in de buurt De Landmaten.

Waarde-indicatie

€ 619.000

middelste schatting, gemiddeld onderhouden · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu

€ 495.000€ 743.000

Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Bij dit woningtype, deze grootte en wat we verder van deze woning weten is de marge ± 20%.

Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 365 meter, tussen april 2021 en juni 2026.

Weet u hoe deze woning erbij staat?

Het bedrag hierboven gaat uit van gemiddeld onderhoud. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.

Onderhoudsstaat van de woning

€ 509.000

€ 428.000 tot € 591.000 · marge ± 16% in plaats van ± 20%

verwachte vraagprijs € 507.000

€ 528.000

€ 444.000 tot € 613.000 · marge ± 16% in plaats van ± 20%

verwachte vraagprijs € 527.000

€ 560.000

€ 454.000 tot € 667.000 · marge ± 19% in plaats van ± 20%

verwachte vraagprijs € 561.000

€ 621.000

€ 497.000 tot € 745.000 · marge ± 20%

verwachte vraagprijs € 611.000

€ 644.000

€ 521.000 tot € 766.000 · marge ± 19% in plaats van ± 20%

verwachte vraagprijs € 641.000

Weet u de WOZ-waarde van deze woning?

Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet.

Compleet dossierWaarde-indicatie, geen taxatie
Wat is een compleet dossier?

Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.

Wat we niet weten

Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.

  • Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
  • Verbouwingen die niet in de BAG staan

Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.

Luchtfoto van De Mutsaet 38 in Dronten en directe omgeving

Waarom dit bedrag?

We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in De Landmaten naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.

Bijzonderheid van deze woningEffect op de prijs per m²
Vrijstaande woning van 150 m²
Per m² brengt een vrijstaande woning van deze maat méér op dan de gemiddelde woning in De Landmaten — dat gemiddelde is een mix van alle woningtypen en maten.
omhoog
Bouwjaar 1994
Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode meer op dan gemiddeld.
omhoog
Eigen perceel van 400 m²
Krap bemeten voor een woning van 150 m². Het model kijkt naar de verhouding tussen grond en woonoppervlak, niet naar het aantal vierkante meters alleen.
omlaag
Staat van onderhoud en afwerking binnen
Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is.
niet bekend

Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in De Landmaten. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.

Welke vraagprijs past bij De Mutsaet 38?

Verwachte vraagprijs

€ 612.000

tussen € 503.000 en € 720.000

als de woning nu te koop komt, gemiddeld onderhouden

+1% overboden

Verwachte verkoopprijs

€ 619.000

de waarde-indicatie van deze woning

De waarde-indicatie van € 619.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse en in De Landmaten verwachten we dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.

De buurt De Landmaten, de afgelopen twaalf maanden

woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
14
daarvan ging boven de vraagprijs weg
86%
de middelste verkoop boven de vraagprijs
6%

Dat deze woning lager uitkomt dan die middelste verkoop, komt doordat in deze prijsklasse minder overboden wordt, om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement en een woning die nu te koop komt, gemiddeld iets hoger in de markt gezet wordt dan de woningen in deze cijfers, die al verkocht zijn.

Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.

Hoe ontwikkelde de waarde van De Mutsaet 38 zich?

Een woning van deze waarde in Flevoland was in oktober 2016 ongeveer € 279.000 waard en is nu € 619.000: +122% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Flevoland volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

nu € 619.000
waarde-indicatie marge

Alle bedragen per jaar
MaandWaarde-indicatieMargeVerandering
januari 2017€ 283.000± 25%—
januari 2018€ 308.000± 24%+9%
januari 2019€ 340.000± 24%+10%
januari 2020€ 363.000± 23%+7%
januari 2021€ 407.000± 23%+12%
januari 2022€ 511.000± 22%+25%
januari 2023€ 525.000± 22%+3%
januari 2024€ 528.000± 21%+1%
januari 2025€ 579.000± 21%+10%
januari 2026€ 611.000± 20%+6%
juni 2026€ 619.000± 20%+1%

Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Flevoland en die voor vrijstaande woningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Flevoland; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.

Wat weten we van De Mutsaet 38?

Postcode8252 KR
WoningtypeVrijstaande woning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname
Gebruiksoppervlakte150 m²
Bouwjaar1994
Perceeloppervlakte400 m² · kadastraal vastgesteld
EnergielabelB · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2020
Inhoud van het pand536 m³ · gemeten uit laserhoogtedata
Bouwlagen2 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee
Hoogte van het pand7,6 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak
DakvormDeels plat, deels schuin dak
Ruimte voor zonnepanelenCirca 39 panelen
Op 109 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het oosten. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken.

Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.

Huizenprijzen in Dronten

Gemiddelde verkoopprijs€ 469.381
Gemiddeld per m²€ 3.981
Gemiddelde verkooptijd34 dagen
Verkocht in 12 maanden475 woningen
Nieuw te koop gezet551 woningen

Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.

Wat ligt er in de buurt?

Treinstation3,7 km
Groot overstapstation17,4 km
Oprit snelweg of N-weg1,2 km
Supermarkt2,1 km
Basisschool0,8 km
Kinderdagverblijf0,9 km
Huisarts2 km
Apotheek2 km
Ziekenhuis3,5 km
Restaurant2,6 km
Bibliotheek2,6 km
Binnenzwembad1,8 km
Bioscoop17,5 km

Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.

Welke risico's spelen bij deze woning?

FunderingGeen aandachtsgebied
In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder zeekleigebied. Deze woning is van 1994 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk.
OverstromingBeschermd, in een aangewezen risicogebied
Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Rijn. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat.
BestemmingWonen
Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming.
LeefbaarheidRond het landelijk gemiddelde
Leefbaarometer-score 4.22 in De Landmaten (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving.
GeluidGeen opvallende geluidsbronnen
  • Wegverkeer: slechts 3,7% van de inwoners ervaart ernstige hinder (in heel Dronten 4%)

De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.

Waar let u op bij een woning uit 1994?

Gebouwd onder het Bouwbesluit van 1992, na het asbestverbod van 1993 vrijwel asbestvrij, met een degelijke basisisolatie. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1992 – 2011 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.

Isolatie goed, maar niet naar huidige maatstafDubbel glas en spouw-, dak- en vloerisolatie zijn standaard, maar de eisen lagen lager dan nu. Naar HR++-glas of extra dakisolatie is vaak nog winst te halen.
Eerste generatie installaties op leeftijdCV-ketels en mechanische ventilatie uit de bouwtijd zijn aan vervanging toe of al eens vervangen; controleer de leeftijd van de installaties.

Welke woningen lijken op De Mutsaet 38?

Vrijstaande woningen in De Landmaten met een vergelijkbare oppervlakte.

De Mutsaet 38 de woningen hieronder

Welke woningen liggen er nog meer aan de De Mutsaet?

44 woningen. Bekijk de hele straat.

Veelgestelde vragen over De Mutsaet 38

Wat is De Mutsaet 38 in Dronten waard?

De waarde-indicatie ligt tussen € 495.000 en € 743.000: 150 m² maal € 4.128 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Dronten en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 20% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.

Welke vraagprijs past bij De Mutsaet 38?

Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 612.000, tussen € 503.000 en € 720.000. De waarde-indicatie is € 619.000: we verwachten dat de verkoopprijs 1% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Dronten overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.

Hoeveel is De Mutsaet 38 in waarde gestegen sinds 2021?

Van ongeveer € 407.000 in januari 2021 naar € 619.000 nu: +52%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Flevoland op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.

Hoeveel woonoppervlakte heeft De Mutsaet 38?

150 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).

Wat voor woning is De Mutsaet 38?

Dit is een vrijstaande woning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.

Uit welk bouwjaar is De Mutsaet 38?

Het bouwjaar is 1994, volgens de BAG.

Welk energielabel heeft De Mutsaet 38?

Energielabel B, vastgesteld bij een opname in 2020. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.

Wat verbruikt De Mutsaet 38 aan energie?

De labelberekening komt uit op ongeveer 128.766 kWh per jaar. Dit is een genormeerd getal uit het energielabel: het rekent met standaard bewonersgedrag, niet met dat van de huidige of toekomstige bewoner. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.

Waar komen deze cijfers vandaan?

Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.