Van Haarenstraat 10, Diessen
Een vrijstaande woning uit 1990, met 201 m² gebruiksoppervlakte, in de buurt Diessen.
Waarde-indicatie
€ 835.000
Onze beste schatting bij gangbaar onderhoud, op basis van verkopen tot en met september 2026, omgerekend naar de prijzen van nu.
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Voor een woning als deze is de marge ± 21%.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 307 meter, tussen maart 2022 en februari 2026.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Wat is een compleet dossier?
Energielabel, woningtype en bestemmingsplan zijn bekend.
Dit maakt de marge groter. Eerst wat er van dit adres niet geregistreerd is, daarna wat van geen enkele woning geregistreerd wordt.
- Staat van onderhoud en afwerking binnen: dat staat in geen enkel register
- Verbouwingen: die worden nergens bijgehouden
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte201 m²
- Bouwjaar1990
- WoningtypeVrijstaande woning
- Prijs per m²€ 4.157voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We nemen de gemiddelde woning in Diessen als uitgangspunt en rekenen van daaruit naar deze woning toe. De kenmerken hieronder maken het verschil.
Gemiddeld in Diessen
€ 3.548
per m², alle woningtypen
+17% voor deze woning
Deze woning
€ 4.157
per m² × 201 m² = € 835.000
Verhoogt de prijs per m²2
- Vrijstaande woning van 201 m²sterk
Een vrijstaande woning van deze maat brengt per m² meer op dan de gemiddelde woning in Diessen.
- Bouwjaar 1990licht
Woningen uit deze bouwperiode brengen landelijk gezien meer op dan gemiddeld.
Verlaagt de prijs per m²1
- Eigen perceel van 608 m²licht
Weinig grond voor een woning van 201 m². Het gaat om de verhouding tussen grond en woning, niet om het aantal m² grond alleen.
Nog niet bekend
- Staat van onderhoud en afwerking binnenGeef het op
Dat staat in geen enkel register. Het is het deel van de marge dat altijd blijft, ook als al het andere bekend is.
Hoe komen we tot dit bedrag?
De pijlen en stippen hebben wij niet zelf bedacht: ze volgen uit ons rekenmodel. Een pijl laat zien of een kenmerk de prijs per m² verhoogt of verlaagt ten opzichte van de gemiddelde woning in Diessen. De stippen laten zien hoe sterk: licht, duidelijk of sterk.
De gemiddelde prijs bovenaan is omgerekend naar dezelfde maat als deze woning. Wij rekenen met de oppervlakte zoals die geregistreerd staat, en daarin telt ook een eventuele berging en/of garage mee. Het verschil tussen de twee prijzen komt niet alleen uit de kenmerken hierboven: we vergelijken de uitkomst ook met recente verkopen in de omgeving. Tot slot vermenigvuldigen we de prijs per m² met het aantal vierkante meters; dat geeft het bedrag. Hoe zwaar elk kenmerk precies meetelt, staat in onze methodiek.
Welke vraagprijs past bij Van Haarenstraat 10?
Verwachte vraagprijs
€ 859.000
tussen € 700.000 en € 1.020.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
−3% eronder verkocht
Verwachte verkoopprijs
€ 835.000
tussen € 660.000 en € 1.011.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 835.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Meestal ligt een vraagprijs daar onder, omdat kopers eroverheen bieden. Bij deze woning verwachten we dat niet: voor een vrijstaande woning in deze prijsklasse wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. We verwachten dat de verkoopprijs 3% onder de vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Diessen, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 29
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 34%
- de middelste verkoop lag op de vraagprijs
- ±0%
Deze woning komt lager uit dan die middelste verkoop, omdat in deze prijsklasse minder overboden wordt en om een vrijstaande woning minder hard geboden wordt dan om een appartement.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, want bij een verkoopprijs maakt ook het bieden het onzeker. In onze metingen valt 80% van de echte vraagprijzen binnen deze marge. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Van Haarenstraat 10 zich?
Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 424.000 waard en is nu € 835.000: +97% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 428.000 | ± 26% | — |
| januari 2018 | € 454.000 | ± 25% | +6% |
| januari 2019 | € 483.000 | ± 25% | +6% |
| januari 2020 | € 510.000 | ± 24% | +6% |
| januari 2021 | € 556.000 | ± 24% | +9% |
| januari 2022 | € 664.000 | ± 23% | +19% |
| januari 2023 | € 698.000 | ± 23% | +5% |
| januari 2024 | € 694.000 | ± 22% | −1% |
| januari 2025 | € 766.000 | ± 22% | +10% |
| januari 2026 | € 819.000 | ± 21% | +7% |
| juni 2026 | € 835.000 | ± 21% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor vrijstaande woningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Van Haarenstraat 10?
| Postcode | 5087 CL |
|---|---|
| Woningtype | Vrijstaande woning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 3e van 3 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 201 m² |
| Bouwjaar | 1990 |
| Perceeloppervlakte | 608 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | B · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2017. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 574 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 2 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Hoogte van het pand | 8,5 meter · van straatniveau tot het hoogste punt van het dak |
| Dakvorm | Schuin dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 35 panelen Op 97 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Het grootste dakvlak ligt op het noorden. Daken op het noorden zijn niet meegeteld. Schaduw van bomen of buurpanden kennen wij niet, en die kan het aantal flink drukken. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit het landelijke gebouwenregister (de BAG). Het woningtype bepalen we zelf, uit de vorm van het gebouw op de kaart. Hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is, staat in de methodiek.
Huizenprijzen in Diessen
| Gemiddelde verkoopprijs | € 532.765 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.001 |
| Gemiddelde verkooptijd | 56 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 45 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 65 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met september 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 13,7 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 13,7 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 0,5 km |
| Supermarkt | 1 km |
| Basisschool | 0,7 km |
| Kinderdagverblijf | 0,7 km |
| Huisarts | 0,6 km |
| Apotheek | 4 km |
| Ziekenhuis | 9,7 km |
| Restaurant | 2,6 km |
| Bibliotheek | 3,4 km |
| Binnenzwembad | 11,2 km |
| Bioscoop | 12,4 km |
Afstanden van het CBS, gemeten over de weg. Het is een gemiddelde voor alle inwoners van de buurt, dus niet precies vanaf deze voordeur. Let op: bij het zwembad telt alleen een overdekt bad mee, en bij de oprit ook een provinciale weg.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 0% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 1990 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Bestemming | Wonen Volgens het geldende bestemmingsplan heeft deze woning een woonbestemming. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.19 in Diessen (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO zegt iets over het postcodegebied, niet over deze ene woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een heel andere fundering hebben. De kaart is van 2019. Zekerheid krijgt u alleen met een funderingsonderzoek. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidscijfers geven aan hoeveel inwoners zeggen dat ze ernstige hinder ervaren; het is geen meting in decibel. Het is een schatting voor de hele buurt, uit een landelijke enquête (Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM), dus niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 1990?
De eerste generatie met een wettelijke isolatie-eis; asbest was nog toegestaan. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode 1975 – 1991 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Asbest mogelijk | Asbest werd tot het verbod in 1993 breed toegepast: golfplaten, vensterbanken, kruipruimtes, kachelkanalen. Onbeschadigd en onaangeroerd is het geen direct gevaar, maar bij verbouwing of sloop gelden strenge regels en kosten. |
|---|---|
| Isolatie van de eerste generatie | Er zit isolatie in, maar dun naar huidige maatstaven, en het glas is vaak gewoon dubbel in plaats van HR++. Na-isoleren loont hier vrijwel altijd. |
Welke woningen lijken op Van Haarenstraat 10?
Vrijstaande woningen in Diessen met een vergelijkbare oppervlakte.
- De Elders 9Geen label
- De Aanstee 17Geen label
- Van den Elsenstraat 33Geen label
- Sprenkeleind 12B
- Eikenbeemd 6Geen label
- Van den Elsenstraat 16A+++
Welke woningen liggen er nog meer aan de Van Haarenstraat?
15 woningen. Bekijk de hele straat.
- Van Haarenstraat 1
- Van Haarenstraat 2
- Van Haarenstraat 3
- Van Haarenstraat 4
- Van Haarenstraat 5
- Van Haarenstraat 6
- Van Haarenstraat 7
- Van Haarenstraat 8
- Van Haarenstraat 9
- Van Haarenstraat 10
- Van Haarenstraat 11
- Van Haarenstraat 12
Veelgestelde vragen over Van Haarenstraat 10
Wat is Van Haarenstraat 10 in Diessen waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 660.000 en € 1.011.000: 201 m² maal € 4.157 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Diessen en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 21% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Van Haarenstraat 10?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 859.000, tussen € 700.000 en € 1.020.000. Dat is iets meer dan de waarde-indicatie van € 835.000: voor woningen als deze wordt weinig overboden, en een woning die nu te koop komt, wordt gemiddeld iets hoger in de markt gezet dan waarvoor hij uiteindelijk verkocht wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Van Haarenstraat 10 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 556.000 in januari 2021 naar € 835.000 nu: +50%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Van Haarenstraat 10?
201 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Van Haarenstraat 10?
Dit is een vrijstaande woning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Van Haarenstraat 10?
Het bouwjaar is 1990, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Van Haarenstraat 10?
Energielabel B, vastgesteld bij een opname in 2017. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Hoe groot is het perceel van Van Haarenstraat 10?
Het kadastrale perceel is 608 m². Dat is de grond die bij deze woning hoort volgens de Kadastrale Kaart, inclusief de grond onder het huis zelf — de tuin is dus kleiner dan dit getal.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
- Waarom geeft elke woningwaarde-site een ander bedrag?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — u hoeft geen reden te geven, en wij beoordelen het verzoek niet.