Blauwe Kei 192, Breda
Een tussenwoning van 153 m² uit 2021, in de buurt Blauwe Kei.
Waarde-indicatie
€ 636.000
middelste schatting, gangbaar onderhoud · verkopen t/m augustus 2026, naar het prijspeil van nu
Vier van de vijf woningen zoals deze verkopen tussen deze twee bedragen. Bij dit woningtype, deze grootte en wat we verder van deze woning weten is de marge ± 14%.
Meegewogen: 10 vergelijkbare verkopen binnen 90 meter, tussen april 2021 en september 2025.
Weet u hoe deze woning erbij staat?
Het bedrag hierboven gaat uit van gangbaar onderhoud: de staat waarin de meeste woningen verkopen, en dat komt vrijwel overeen met goed. Kies hieronder wat er van toepassing is, dan wordt de schatting scherper.
Weet u de WOZ-waarde van deze woning?
Met de WOZ-waarde van uw beschikking wordt de schatting gemiddeld ruim een kwart scherper. Wij bewaren het bedrag niet: het verandert alleen wat u nu ziet. Het grijze bedrag in het veld is een voorbeeld bij onze schatting, niet uw WOZ.
Hieronder staat wat deze bandbreedte breed maakt: eerst wat er voor dit adres niet geregistreerd is, daarna wat nergens geregistreerd wordt.
- Bestemming groen, geen zuivere woonbestemming
- Staat van onderhoud en afwerking binnen — geen enkele registratie legt dit vast
- Verbouwingen die niet in de BAG staan
Weet u de onderhoudsstaat? Geef hem op bij de waarde-indicatie — dan wordt de schatting scherper.
Weet u meer over deze woning? Vertel het ons.
- Gebruiksoppervlakte153 m²
- Bouwjaar2021
- WoningtypeTussenwoning
- Prijs per m²€ 4.155voor deze woning
Waarom dit bedrag?
We rekenen van de gemiddelde prijs per m² in Blauwe Kei naar dit adres toe. Die buurtprijs is een gemiddelde over álle woningtypen; hieronder staat wat deze woning daarvan onderscheidt, het zwaarste eerst.
| Bijzonderheid van deze woning | Effect op de prijs per m² |
|---|---|
| Tussenwoning van 153 m² Per m² brengt een tussenwoning van deze maat mínder op dan de gemiddelde woning in Blauwe Kei: hoe groter de woning, hoe lager de prijs per m². De 153 m² zelf zitten al in het bedrag. | omlaag |
| Bouwjaar 2021 Landelijk gemeten brengen woningen uit deze bouwperiode meer op dan gemiddeld. | omhoog |
| Eigen perceel van 136 m² Krap bemeten voor een woning van 153 m². Het model kijkt naar de verhouding tussen grond en woonoppervlak, niet naar het aantal vierkante meters alleen. | omlaag |
| Energielabel A+++ Een zuinig label telt mee in wat kopers bieden — de energierekening ligt lager. | omhoog |
| Staat van onderhoud en afwerking binnen Daar bestaat geen openbare bron voor. Dit is het deel van de bandbreedte dat blijft, ook als al het andere bekend is. | niet bekend |
Deze pijlen zijn niet door ons opgeschreven maar door het model berekend: ze laten zien welke kant elk kenmerk de prijs per m² op duwt ten opzichte van de gemiddelde woning in Blauwe Kei. Het aantal vierkante meters zelf staat niet in deze tabel — dat is de vermenigvuldiging waar het bedrag mee begint. Hoeveel euro elke post precies waard is, en hoe wij dat gemeten hebben, staat in de methodiek.
Welke vraagprijs past bij Blauwe Kei 192?
Verwachte vraagprijs
€ 620.000
tussen € 548.000 en € 691.000
als de woning nu te koop komt, bij gangbaar onderhoud
+3% overboden
Verwachte verkoopprijs
€ 636.000
de waarde-indicatie van deze woning
De waarde-indicatie van € 636.000 is wat de woning naar verwachting opbrengt. Een vraagprijs ligt daar meestal onder: een woning wordt iets lager in de markt gezet, en kopers bieden eroverheen. Voor een tussenwoning in deze prijsklasse en in Blauwe Kei verwachten we dat de verkoopprijs 3% boven deze vraagprijs uitkomt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, en hangt af van de markt van nu, de prijsklasse, het woningtype en de buurt.
De buurt Blauwe Kei, de afgelopen twaalf maanden
- woningen verkocht waarvan wij de vraagprijs kennen
- 65
- daarvan ging boven de vraagprijs weg
- 71%
- de middelste verkoop boven de vraagprijs
- 5%
Dat deze woning lager uitkomt dan die middelste verkoop, komt doordat in deze prijsklasse minder overboden wordt en een woning die nu te koop komt, gemiddeld iets hoger in de markt gezet wordt dan de woningen in deze cijfers, die al verkocht zijn.
Een vraagprijs is een keuze van verkoper en makelaar, geen meting: hij kan bewust lager of hoger liggen. De marge is iets smaller dan bij de waarde-indicatie, omdat bij een verkoopprijs ook het bieden onzekerheid toevoegt; gemeten valt 80% van de echte vraagprijzen erbinnen. Geeft u bij de waarde-indicatie de onderhoudsstaat op, dan staat daar ook de vraagprijs die daarbij past. Hoe wij dit rekenen en hoe dicht het bij echte vraagprijzen ligt, staat in de methodiek; hoeveel er per gemeente en prijsklasse overboden wordt, in ons artikel over overbieden.
Hoe ontwikkelde de waarde van Blauwe Kei 192 zich?
Een woning van deze waarde in Noord-Brabant was in november 2016 ongeveer € 304.000 waard en is nu € 636.000: +109% in 10 jaar. Dit is de prijsontwikkeling in Noord-Brabant volgens de CBS/Kadaster-prijsindex, toegepast op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Alle bedragen per jaar
| Maand | Waarde-indicatie | Marge | Verandering |
|---|---|---|---|
| januari 2017 | € 308.000 | ± 19% | — |
| januari 2018 | € 330.000 | ± 18% | +7% |
| januari 2019 | € 354.000 | ± 18% | +7% |
| januari 2020 | € 374.000 | ± 17% | +6% |
| januari 2021 | € 413.000 | ± 17% | +10% |
| januari 2022 | € 495.000 | ± 16% | +20% |
| januari 2023 | € 505.000 | ± 16% | +2% |
| januari 2024 | € 520.000 | ± 15% | +3% |
| januari 2025 | € 591.000 | ± 15% | +14% |
| januari 2026 | € 625.000 | ± 14% | +6% |
| juni 2026 | € 636.000 | ± 14% | +2% |
Bron: CBS/Kadaster Prijsindex Bestaande Koopwoningen, de reeks voor Noord-Brabant en die voor tussenwoningen, met de landelijke maandbeweging; laatste maand juni 2026, daar staat de lijn op het bedrag van vandaag. De marge groeit naar achteren met een halve procentpunt per jaar. De index beschrijft de markt in Noord-Brabant; hoe deze straat daarvan afweek, weet alleen wie er verkocht heeft. Verbouwingen en onderhoud zitten er niet in.
Wat weten we van Blauwe Kei 192?
| Postcode | 4834 AV |
|---|---|
| Woningtype | Tussenwoning · ter plaatse vastgesteld bij de energielabelopname |
| Plek in de rij | 5e van 11 aaneengesloten woningen |
| Gebruiksoppervlakte | 153 m² |
| Bouwjaar | 2021 |
| Perceeloppervlakte | 136 m² · kadastraal vastgesteld |
| Energielabel | A+++ · geregistreerd bij RVO (EP-Online), opname in 2021. Wat daarna veranderde, zoals zonnepanelen of isolatie, staat er pas in na een nieuwe opname. |
| Inhoud van het pand | 513 m³ · gemeten uit laserhoogtedata |
| Bouwlagen | 3 · bovengronds, geteld uit laserhoogtedata — een kelder telt niet mee |
| Dakvorm | Plat dak |
| Ruimte voor zonnepanelen | Circa 16 tot 19 panelen Op 64 m² bruikbaar dakvlak, gemeten uit laserhoogtedata. Een schatting met marge: van dit pand kennen wij de dakvlakken nog niet per windrichting, en dat maakt voor de opbrengst veel uit. |
Oppervlakte, bouwjaar en adres komen uit de BAG. Het woningtype leiden wij zelf af uit de pandgeometrie — lees hoe dat werkt en hoe nauwkeurig het is in de methodiek.
Huizenprijzen in Breda
| Gemiddelde verkoopprijs | € 515.327 |
|---|---|
| Gemiddeld per m² | € 4.853 |
| Gemiddelde verkooptijd | 35 dagen |
| Verkocht in 12 maanden | 2.272 woningen |
| Nieuw te koop gezet | 2.879 woningen |
Voortschrijdend over twaalf maanden tot en met augustus 2026. De jongste maand laten we bewust weg: een verkoop wordt pas bij de notaris geregistreerd, dus die maand mist nog ongeveer 8% van de transacties. Alle bronnen met hun peildatum staan op de bronnenlijst.
Wat ligt er in de buurt?
| Treinstation | 3,5 km |
|---|---|
| Groot overstapstation | 3,5 km |
| Oprit snelweg of N-weg | 2,5 km |
| Supermarkt | 0,8 km |
| Basisschool | 0,5 km |
| Kinderdagverblijf | 0,4 km |
| Huisarts | 0,7 km |
| Apotheek | 0,8 km |
| Ziekenhuis | 1,5 km |
| Restaurant | 0,5 km |
| Bibliotheek | 1,2 km |
| Binnenzwembad | 2,8 km |
| Bioscoop | 2,4 km |
Afstanden van het CBS, berekend over de weg als gemiddelde voor alle inwoners van de buurt samen — een buurtgemiddelde dus, geen meting vanaf deze voordeur. De definities luisteren nauw: het binnenzwembad is echt het dichtstbijzijnde óverdekte bad (een openluchtbad telt niet mee), en de oprit telt zowel rijks- als provinciale wegen.
Welke risico's spelen bij deze woning?
| Fundering | Geen aandachtsgebied In dit postcodegebied is 56% van de panden van vóór 1970, en de ondergrond valt onder hogere zandgronden. Deze woning is van 2021 en valt buiten die periode, dus funderingsproblemen zijn hier onwaarschijnlijk. |
|---|---|
| Overstroming | Beschermd, in een aangewezen risicogebied Nederland heeft dit gebied aangewezen als gebied met een potentieel significant overstromingsrisico langs het hoofdwatersysteem (de grote rivieren, het IJsselmeer of de zee). De woning ligt achter de grote dijken en duinen die het land beschermen, dus de kans op een overstroming is klein — de Nederlandse dijknormen horen tot de strengste ter wereld. Het valt onder het stroomgebied van de Maas. Dit geldt voor alle woningen in dit gebied. Bron: de Richtlijn Overstromingsrisico's van Rijkswaterstaat. |
| Bestemming | Groen Volgens het geldende bestemmingsplan valt deze woning onder de bestemming "Groen" — geen zuivere woonbestemming. Wat er precies is toegestaan staat in de planregels; de gemeente kan die toelichten. |
| Leefbaarheid | Rond het landelijk gemiddelde Leefbaarometer-score 4.24 in Blauwe Kei (2024), gemeten door BZK over vijf dimensies: woningvoorraad, voorzieningen, veiligheid, sociale samenhang en fysieke omgeving. |
| Geluid | Geen opvallende geluidsbronnen
|
De funderingskaart van RVO doet een uitspraak over een postcodegebied, niet over een individuele woning: twee huizen in dezelfde straat kunnen een totaal verschillende fundering hebben. Peiljaar 2019. Voor zekerheid is funderingsonderzoek nodig. De leefbaarheidsscore geldt voor de hele buurt. De geluidcijfers komen uit de Gezondheidsmonitor 2024 van GGD, CBS en RIVM: het is het percentage inwoners dat zégt ernstige hinder te ervaren, geen gemeten geluidsniveau in decibel. Het RIVM schat het buurtcijfer uit een landelijke steekproef, dus het is een indicatie voor de buurt en niet voor deze woning.
Waar let u op bij een woning uit 2021?
Gebouwd onder de aangescherpte energie-eisen; nieuwbouw van na medio 2018 is bovendien vrijwel altijd aardgasvrij. Dit zijn aandachtspunten die horen bij de bouwperiode vanaf 2012 — geen vaststellingen over deze woning. Een gerenoveerde woning kan er niets meer van hebben; alleen een bouwkundige keuring geeft zekerheid.
| Weinig periodetypische gebreken | Deze bouwperiode kent geen klassieke gebreken zoals asbest of betonrot. Aandachtspunten zitten eerder in de afwerking en in opleverpunten van de nieuwbouw dan in de constructie. |
|---|---|
| Kierdichte bouw vraagt om ventileren | Zeer goed geïsoleerde woningen zijn kierdicht gebouwd. Zonder goed gebruik van het ventilatiesysteem kan vocht- en binnenluchtkwaliteit een punt worden. |
Welke woningen lijken op Blauwe Kei 192?
Tussenwoningen in Blauwe Kei met een vergelijkbare oppervlakte.
- Blauwe Kei 186A++
- Blauwe Kei 190A++
- Blauwe Kei 182A+++
- Blauwe Kei 184A++
- Blauwe Kei 188A++
- Blauwe Kei 194A+++
Welke woningen liggen er nog meer aan de Blauwe Kei?
123 woningen. Bekijk de hele straat.
- Blauwe Kei 1
- Blauwe Kei 3
- Blauwe Kei 5
- Blauwe Kei 7
- Blauwe Kei 9
- Blauwe Kei 11
- Blauwe Kei 13
- Blauwe Kei 15
- Blauwe Kei 17
- Blauwe Kei 19
- Blauwe Kei 21
- Blauwe Kei 23
Veelgestelde vragen over Blauwe Kei 192
Wat is Blauwe Kei 192 in Breda waard?
De waarde-indicatie ligt tussen € 547.000 en € 725.000: 153 m² maal € 4.155 per m² voor deze woning, afgeleid van het prijspeil in Breda en geijkt op werkelijke verkoopprijzen. Die marge van 14% is niet gekozen maar gemeten: van de woningen zoals deze verkocht vier op de vijf binnen dit bereik. Het is een indicatie op basis van omgevingscijfers, geen taxatie van deze specifieke woning.
Welke vraagprijs past bij Blauwe Kei 192?
Als deze woning nu te koop komt, verwachten we een vraagprijs rond € 620.000, tussen € 548.000 en € 691.000. De waarde-indicatie is € 636.000: we verwachten dat de verkoopprijs 3% boven deze vraagprijs uitkomt, omdat er voor woningen als deze in Breda overboden wordt. Dat is gemeten op de verkopen van de afgelopen twee jaar, per prijsklasse, woningtype en buurt. Een vraagprijs blijft een keuze van verkoper en makelaar.
Hoeveel is Blauwe Kei 192 in waarde gestegen sinds 2021?
Van ongeveer € 413.000 in januari 2021 naar € 636.000 nu: +54%, volgens de CBS/Kadaster-prijsindex van Noord-Brabant op onze indicatie van vandaag — niet de verkoopgeschiedenis van dit huis.
Hoeveel woonoppervlakte heeft Blauwe Kei 192?
153 m² gebruiksoppervlakte volgens de Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG).
Wat voor woning is Blauwe Kei 192?
Dit is een tussenwoning. Dat is niet afgeleid maar ter plaatse vastgesteld door de energieadviseur bij de labelopname — de sterkste bron die er voor dit gegeven bestaat. Het type doet ertoe voor het bedrag: het bepaalt met welke prijscurve wij rekenen. Kleine woningen brengen per vierkante meter meer op dan grote, en hoe sterk dat verschil is, verschilt per type.
Uit welk bouwjaar is Blauwe Kei 192?
Het bouwjaar is 2021, volgens de BAG.
Welk energielabel heeft Blauwe Kei 192?
Energielabel A+++, vastgesteld bij een opname in 2021. Bron: EP-Online, het officiële labelregister van RVO. Een label geldt tien jaar; een verbouwing of verduurzaming ertussenin maakt het niet automatisch actueel.
Wat verbruikt Blauwe Kei 192 aan energie?
Volgens de labelberekening gebruikt deze woning ongeveer 37 kWh aan fossiele energie per m² per jaar. Dat is het getal waarop de labelletter berust: hoe lager, hoe beter. De energiebehoefte is 60 kWh per m² per jaar; dat zegt iets over de isolatie van de schil, los van de installaties. Het zijn genormeerde getallen: ze rekenen met standaard bewonersgedrag en met primaire energie, niet met wat de meter aanwijst. De werkelijke rekening hangt af van gezinsgrootte, thermostaat en tarieven.
Waar komen deze cijfers vandaan?
- Wat doet het bouwjaar met de waarde van een huis?
- Wat is mijn huis waard?
- Hoe betrouwbaar is een online woningwaarde-check?
- Is een woningwaarde-indicatie hetzelfde als een taxatie?
Wij tonen uitsluitend gegevens over het gebouw, nooit over de bewoners of de eigenaar (waarom dit huis hier staat). Klopt er iets niet, of wilt u niet dat deze pagina bestaat? Laat deze pagina verwijderen — zonder opgaaf van reden, wij beoordelen het verzoek niet.